Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2017, 07:00   #11
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Te wszystkie regeneracje,czy turbo czy maglownicy jakoś mnie nie przekonują.Stare są dobre -wino i skrzypce

aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 18:49   #12
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to właśnie jest pierwsza bzdura jaką zazwyczaj serwują "specjaliści" od regeneracji. Po prawidłowo wykonanej regeneracji magiel powinien pracować jak nowy. Problem w tym, że 99% zakładów idzie na łatwiznę i regenerację ogranicza do wymiany uszczelnień i skasowania luzu śrubą. Niektórzy bardziej bezczelni przy braku wycieków tylko kasują śrubą luz i na tym kończą.

Generalnie regeneracja magla w naszej rzeczywistości to zło. Żeby mieć pewność, że będzie dobrze trzeba kupić nową lub kupić regenerowaną fabrycznie.
Zgadzam się w 100% i potwierdzam. Maglownice od sierry zawiozłem do Łodzi, tam panowie wymieniają uszczelniacze i kasują luzy. Nikt nie ruszył listwy zębatej ani tulejek, które były do obróbki i przywiozłem z powrotem. Uszczelniacze to se mogę sam wymienić ale ciężko dostępne były, to kupiłem cały magiel używany.
Olej w układzie wymień, bo możesz mieć pompę i maglownice do wymiany a tak to wiesz ze magiel szwankuje za mocno skręcili.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 12:20   #13
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Ok, finał historii jest taki, że panowie zdemontowali ponownie przekładnię i odesłali do serwisu, który im je regeneruje, do sprawdzenia. Tam sprawdzili ponownie, podrapali się po głowie i, podobno, nie co poluzowali (na tyle, na ile mogli) i odesłali. Na miejscu zamontowali przekładnię, wymienili zaworek (a jaki, to nie wiem…) i zalali oryginalnym płynem wspomagania Forda.

Efekt jest taki, że kierownica chodzi odrobinę lżej niż przed reklamacją, ale na pewno ciężej niż przed regeneracją czy w innym modelu mondeo (co prawda przedlift, a ja mam polifta).

Zapewniano mnie, że kierownica powinna chodzić ciężej ale nawet kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przyznał, że chodzi zbyt ciężko. Na szczęście, już się przyzwyczaiłem do większego oporu, niepokojących dźwięków nie ma, pompa nie wyje, luzów ani wycieków nie ma. Inny warsztat sprawdził przekładnię i nie doszukał*się niczego niepokojącego.

Tak czy siak, temat ostatecznie zamykam, z usługi nie jestem do końca zadowolony ale nie wiem, która strona do końca zawiniła, więc nie chcę afiszować się z nazwą warsztatu.
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 12:53   #14
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Cytat:
Napisał kayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, finał historii jest taki, że panowie zdemontowali ponownie przekładnię i odesłali do serwisu, który im je regeneruje, do sprawdzenia. Tam sprawdzili ponownie, podrapali się po głowie i, podobno, nie co poluzowali (na tyle, na ile mogli) i odesłali. Na miejscu zamontowali przekładnię, wymienili zaworek (a jaki, to nie wiem…) i zalali oryginalnym płynem wspomagania Forda.
Powinieneś poprosić ich ładnie o ponowny demontaż przekładni, potem o umycie z jednej strony żeby sobie rąk nie pobrudzić i zdzielić ich tą przekładnią po łbach...

Cytat:
Napisał kayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapewniano mnie, że kierownica powinna chodzić ciężej
Za ten tekst powinni tą przekładnią obskoczyć po łbach drugą kolejkę...

Cytat:
Napisał kayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście, już się przyzwyczaiłem do większego oporu
Teraz przerwa i powinieneś sobie wymierzyć karę...

Cytat:
Napisał kayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inny warsztat sprawdził przekładnię i nie doszukał*się niczego niepokojącego.
Ale co mógł sprawdzić? Bez demontażu to nawet piekarz może Ci tą przekładnię sprawdzać i do podobnie "cennych" wniosków dojdzie... Niestety, znowu przekładnią sobie...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 14:19   #15
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Tak, wiem, łatwo się komentuje. Ja jednak nie mogę sobie pozwolić, by znowu być bez samochodu przez tydzień i użerać się z mechanikami.

Teraz jedyna droga by rozwiązać ten problem to rzecznik, próba odzyskania kasy i pewnie ponowna regeneracja w innym zakładzie. Ale to znowu zmarnowany czas i uziemiony samochód.
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 22:01   #16
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Nie masz racji. Przechodziłem to wielokrotnie. Jak jest zrobione kiepsko to nie odbieram i nie płacę. Jak podadzą rozsądny termin na poprawkę to czekam, a jak ewidentnie fikają to zabieram auto i nie płacę.

Proste jak drut.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 09:44   #17
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Dorzucę parę groszy bo wiem że rożnie bywa. Żona regenerowała przekładnie do mk3 i ta zaczęła lżej chodzić po operacji. Ja z kolei w tym samym zakładzie regenerowałem przekładnie do bravo sporpacka która jest nie do dostania nigdzie i przez 2-3 tygodnie chodziła dużo ciężej. Po jakimś czasie sie unormowało i zaczęła chodzic jak oryginał czyli jednym paluszkiem na postoju. Też sie martwiłem ale zapewniali mnie że tak musi być bo cały środek był wymieniany. Do tego przy odbiorze kazali wymienić płyn po miesiącu i faktycznie pamiętam ze nie był różowiutki. Przekładnia potem jeździła u mnie 5 lat i z tego co wiem jexdzi do tej pory kolejne 2
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 19:58   #18
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

tylko zapytam z ciekawosci,
jezeli ciezko sie kreci kierownica na postoju to jak wyglada podczas jazdy?
czy probowales krecic kierownica na wolnych obrotach a nastepnie na wyzszych (powiedzmy 3000rpm) czy jest roznica?
jezeli tak to problem lezy w pompie
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 19:07   #19
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Nie ma różnicy, na jakich obrotach wspomaganie chodzi tak samo cały czas.
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:03   #20
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Ja kontynuuje boje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś może się orientuje, bo nie mogę znaleźć w necie, czy występowały dla mondeo mk4 przekładnie bez regulacji? Bo po wrzuceniu samochodu na podnośnik, nie mogłem się doszukać śruby regulującej na maglownicy, a zgodnie ze wszystkimi fotkami i zdjęciami na forum, powinna być.

Mam teraz podejrzenie, że wrzucili mi jakąś dziwną przekładnię, nie koniecznie od mojego modelu samochodu…
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
maglownica , regeneracja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.