Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2019, 11:53   #1
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Cześć
Mam do was pytanie. Zamówiłem w styczniu Kuge 2.0 TDCI z ogrzewaniem postojowym. Jak wiecie wszystkie modele z silnikiem diesla wyposażone są standardowo w nagrzewnicę elektryczną wspomagającą nagrzewanie wnętrza.
I tu mam mały zgrzyt - w Kudze przy domówieniu ogrzewania postojowego, fabryka nie montuje wspomnianej nagrzewnicy elektrycznej. Można powiedzieć ok. Przecież jest ogrzewanie dodatkowe na paliwo, ale ono włącza się automatycznie dopiero od temperatury +3 stopnie w dół. Zatem jak będzie powyżej +3 stopnie to będę musiał cierpliwie czekać aż silnik się nagrzeje co w przypadku diesla trwa to "lata świetlne".
I teraz pytanie! Czy są jakieś przeszkody, uwarunkowania lub mogące wystąpić problemy, w przypadku dołożenia nagrzewnicy elektrycznej samemu przy takiej konfiguracji? Dla przykładu Mondeo ma te elementy oba założone fabrycznie!!! Przecież nie jest to takie trudne. Wychodzę z założenia, że lepiej się dopytać niż potem narazić się na koszty. Mam nadzieję, że instalacja będzie zachowana - sprawa zakończy się tylko samym podpięciem wtyczek i bezpieczników + włączenie opcji w BCM.

Dzięki za wszelką sugestię i pomoc

ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 14:30   #2
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,373
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Tak jak Ci już wspominałem instalacja jest fabryczna, w sprawie włączenia opcji w BCM przy równoczesnej nagrzewnicy mokrej to nie wiem. Jednak nie zgodze sie z Tobą że wszystkie diesele mają fabrycznie nagrzewnice elektrycznie montowaną.
W kudze mk1 nie było na wyposażeniu, w octavii którą jeżdżę również brak
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kuga ins.jpg (91.7 KB, 185 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kuga inst.jpg (91.9 KB, 165 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 09-02-2019 o 14:39
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 18:09   #3
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Tomku mam na myśli obecne modele Forda, zgodnie z tym, co powiedział mi dealer w każdym teraz sprzedawanym Fordzie z dieslem jest nagrzewnica elektryczna.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 23:48   #4
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Można też tak to załatwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 09:04   #5
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Audi'ofil też tak mam w swoim obecnym C-maxie. I też tak będzie w Kudze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje zapytanie dotyczy nagrzewnicy elektrycznej czy da się ją domontować - po zdjęciach, które kolega Tomasz podesłał widze, że tak. Nasuwa się jedynie zapytanie czym kieruje się Ford, że np. w Mondeo daje nagrzewnice na paliwo i nagrzewnice elektryczną a w Kudze albo jedno albo drugie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Resized_20180521_202747.jpg (9.5 KB, 137 wyświetleń)
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 12:37   #6
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Cytat:
Napisał ravl1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nasuwa się jedynie zapytanie czym kieruje się Ford, że np. w Mondeo daje nagrzewnice na paliwo i nagrzewnice elektryczną a w Kudze albo jedno albo drugie
To samo z pilotem od pieca. Mondeo przy zakupie z pilotem, a w qudze musimy doposażyć sami.
W fordzie księgowi mają za dużo do powiedzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 16:55   #7
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Koledzy & koleżanki
Odgrzewam kotleta z tematem dołożenia nagrzewnicy elektrycznej do Kugi 2019
Pytanie do znawców tematu. Jakie elementy i czynności są jeszcze potrzebne w dokładce nagrzewnicy elekt. oprócz tych wymienionych poniżej:
- nagrzewnica BV6N-18D612-CA
- bezpiecznik 80A umieszczony koło akumulatora
- instalacja elektryczna (najlepiej fabryczna :-)) do podłączenia nagrzewnicy
- program do aktywacji
A przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 22:55   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Cytat:
Napisał ravl1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.
Nagrzewnica PTC w autach Forda jest jedynym urządzeniem elektrycznym dużej mocy, które ma sterowanie mocą chwilową.
BCM oblicza bilans prądowy i steruje mocą nagrzewnicy w taki sposób, by nie przeciążyć alternatora. Mówiąc inaczej - PTC otrzymuje do swojej dyspozycji tylko "resztkę wolnego prądu" pozostałego po zbilansowaniu zapotrzebowania wszystkich pozostałych odbiorników.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 20:16   #9
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Dziękuję Tadeusz za szybką odpowiedź. To co napisałeś upewnia mnie, że pomysł jest w 100% do zrealizowania bez szkód dla instalacji i akumulatora. Pozostaje mi sprawdzić podłączenie masy w nadkolu, bo ponoć często jest ona odkręcona przy braku PTC, ale to nie problem.
Zainteresowanym tematem montażu, obiecuje, że jak tylko zmobilizuje się do założenia to zdobię krótką fotorelację z instalacji :D
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2021, 15:40   #10
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Elektryczny dogrzewacz

Myślę o kupnie kugi ok 2014r raczej przedlift z silnikiem 140/163 konie. Czy jakoś po Vin można poznać i gdzie sprawdzić czy ma taki dogrzewacz? To jeden z głównych priorytetów przy wyborze i chciałbym za nim pojadę oglądać sprawdzić czy ma jeżeli się tak da. Druga kwestia czy już będąc przy aucie można gdzieś zajrzeć i potwierdzić czy go ma ?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.