Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2019, 13:14   #21
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chciałbym zmieniać softu, chcę jak-najbliższe-oryginału Jak rozumiem gdybym chciał iść tą drogą, to musiałbym ciągnąć jeszcze jakiś kabelek od samej kamery do wyświetlacza?
Kabelek od kamery lub modułu do wyświetlacza potrzebujesz zawsze. Dla starszego typu koncentryk Fakra, dla nowszych skrętkę.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 13:29   #22
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
a) Wymiana radia Sony, na nawigację Sony + kamera + moduł + instalacja
cena robi się trochę absurdala
np. 1800zł za częsci
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy 950zł za samą nawigację bez map i kamery => gdy dodamy 300zł za mapy, to już robi się 1250zł

a ciągle mamy Sync 1 + 5" ekran NIE dotykowy
5" to mają telefony
Właśnie, chciałem relatywnie finansowo przystępnie (wiązkę, moduł i kamerę już mam) jak i złożonościowo. Wymiana jednej wiązki to nie lot w kosmos, ogarnąć jakoś się udało. Jeżeli mam dołożyć jeszcze 950PLN, ok, niech będzie. Tylko dalej nie wiem, czy to wystarczy, bo nikt mi nie jest w stanie prosto powiedzieć tak czy nie. Obecnie mam klapę rozmontowaną i blendę nie przyklejoną (i bez dziury; kamera przypięta i zawinięta w folię pod blendą), bo nie wiem, czy to w ogóle zatrybi. Na forum jest ogólnie bałagan z tym, tematy po 40 podstron, z których dla lejka mojego pokroju niewiele wynika poza listą z końca postu.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b) moja sugestia
- pozostać przy oyginalnych rozwiązaniach Ford
- pomyśleć o Sync 2 lub Sync 3 ,
albo od wersji poliftowej
albo od wersji USA

cena będzie podobna, a zyskamy 8" ekran dotykowy

przykładowa instalacja opisana w dziale Car Audio

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


dla porównania - amerykańskie Sony za 1300zł czy 1500zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Gdyby nie trzeba jeszcze wymieniać kierownicy i stwórca-wie-czego-jeszcze oraz była opcja przywieź nam auto i worek monet to Ci to ogarnę to jak najbardziej. Niestety, nie znalazłem nigdzie takiej usługi w okolicach Katowic czy Warszawy. Przerasta mnie to manualnie. Jeżeli ktoś się podejmie, to proszę o kontakt.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna sprawa - montaż samej kamery
a) w przedlifcie - na kamerę jest osobny otwór w tylnej klapie + musi być dodatkowy moduł
Jak już pisałem w pierwszym poście, wiązkę już mam w klapie, moduł IMPB też. Kamerę mam stąd [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ale chyba nie działa albo nie potrafię przekonfigurować IPMB, żeby ją widział. Może wiązkę mam wybrakowaną...? Mam takie części:
1. Moduł kamery BM5T-19H423-AD finis 1729748 -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (był niedostępny, to wziąłem z Allegro od jednego z forumowiczów BM5T-19H423-CB)
2. Kołek plastikowy do modułu: Finis 3001337 (potrzeba 2 szt) -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Uchwyt do kamery: finis 1747479 -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4. Wiązka tylnej klapy z kamerą finis 1753861, BV6T-14D466-AAD -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5. Kamera: BM5T-19G490-CC -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabelek od kamery lub modułu do wyświetlacza potrzebujesz zawsze. Dla starszego typu koncentryk Fakra, dla nowszych skrętkę.
O widzisz, tego nikt nigdzie nie napisał. Dziękuję. A gdzie ma iść ten kabel? Ekran <-> ?? Które piny czego? Tego nie kumam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 16-04-2019 o 14:08
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 12:10   #23
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wiesz może czy to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (w skrócie, ACM BM5T-18C815-RL z FCDIM BM5T-18B955-DE) zadziała P&P z moim BT/VC/USB? Sam ekran AM5T-18B955-Dx kosztuje podobnie lub więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mówię już nawet o samej kamerze, ale coś bym "odświeżył". Gdzie w ogóle jest moduł BT?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czy mógłbyś mi podać jakiego masz ACM i FCDIM? Przyda się...

Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 02-05-2019 o 12:14
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 12:18   #24
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Audio Front Control Module (ACM) Część: BM5T-18C815-XJ Soft: AM5T-14C044-HK
Front Control/Display Interface Module (FCDIM) Część: BM5T-18B955-DC Soft: BM5T-14D358-DC
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 12:29   #25
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawi mnie czy FCDIM EM5T-18B955-DA będzie pasować.
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 11:02   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak już poszedłeś w wersję oryginalną z modułem, to teraz musisz kupić wyświetlacz 5" z beżowym gniazdem Fakra.
Moim zdaniem każdy nowszy wyświetlacz powinien działać wstecz (BM5T, EM5T). Tak mam np. ja, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo moja konfiguracja to:
ACM: AM5T-18C815-XF - dla Focusa odpowiednik to BM5T-.
FCDIM: F1BT-18B955-DC, czyli znacznie nowszy i z innym złączem kamery.

I mając wyświetlacz 5" musisz ciągnąć kabel ze złączami Fakra od modułu do wyświetlacza. Możesz kupić uniwersalny Fakra Z, nie musi być oryginał, tylko żeby miał odpowiednie wtyczki, bo są różne dostępne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szanse, że go masz są raczej małe. To jest koncentryk 50ohm z żyłą sygnałowa i ekranem.

A pisałeś, że zniknęły Ci czujniki parkowania po aktywacji. Miałeś na myśli, że ich wizualizacja na ekranie? Pewnie dlatego, że BCM wysyła info o kamerze do wyświetlacza, a ten 4,2" jej nie obsługuje w Focusie. No i nie miałeś fizycznego połączenia moduł-ekran, stąd pewnie ten błąd.
Mając kamerę widoczne jest tylko pół autka z przodu w lewym górnym rogu, a wizualizacja tylnych czujników nakładana jest na obraz kamery.

A moduł BT/VC jest za radiem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 12:06   #27
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak już poszedłeś w wersję oryginalną z modułem, to teraz musisz kupić wyświetlacz 5" z beżowym gniazdem Fakra.
Z żółtym w sensie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój obecny FCDIM też ma. Wiem, że nie zadziałałoby; tak tylko mówię...

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem każdy nowszy wyświetlacz powinien działać wstecz (BM5T, EM5T). Tak mam np. ja, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo moja konfiguracja to:
ACM: AM5T-18C815-XF - dla Focusa odpowiednik to BM5T-.
FCDIM: F1BT-18B955-DC, czyli znacznie nowszy i z innym złączem kamery.
Zamówiłem coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Sprzedający jest firmą, więc jak nie będzie banglać to, co mam teraz (radio, BT, VC, USB + nowość pod postacią navi) to odeślę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozmawiałem znów z tedi_k (specjalnie nie "mention", żeby mu nie spamować skrzynki), o ile sam FCDIM może być kompatybilny, to praktycznie wszystko inne może już nie (włącznie z BCM). Jeszcze muszę "rozkminić" jakie flagi zmienić w CCC/ForScanie, żeby działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I mając wyświetlacz 5" musisz ciągnąć kabel ze złączami Fakra od modułu do wyświetlacza. Możesz kupić uniwersalny Fakra Z, nie musi być oryginał, tylko żeby miał odpowiednie wtyczki, bo są różne dostępne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szanse, że go masz są raczej małe. To jest koncentryk 50ohm z żyłą sygnałowa i ekranem.
No tak, od strony FCDIM wiadomo: kabelek wchodzi do FCDIM. A co z drugim końcem? Założyłem w klapie wiązkę 1753861 (BV6T-14D466-AAD) i dołożyłem IPM-B. Miałem w nadkolu złącza na obydwa elementy. Czy kabelek od kamery powinien być dolutowany gdzieś do tej dołożonej wiązki/którychś pinów tejże? Trochę to dla mnie dziwne. Wychodziłoby na to, że sama wiązka w aucie (ta, do której podłączyłem w/w wiązkę) jest niekompletna. Mam rację?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pisałeś, że zniknęły Ci czujniki parkowania po aktywacji. Miałeś na myśli, że ich wizualizacja na ekranie? Pewnie dlatego, że BCM wysyła info o kamerze do wyświetlacza, a ten 4,2" jej nie obsługuje w Focusie. No i nie miałeś fizycznego połączenia moduł-ekran, stąd pewnie ten błąd. Mając kamerę widoczne jest tylko pół autka z przodu w lewym górnym rogu, a wizualizacja tylnych czujników nakładana jest na obraz kamery.
Po aktywacji via CCC (#99), czujniki parkowania przestają działać: nie ma wizualizacji na ekranie, nie piszczą.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moduł BT/VC jest za radiem.
Czyli z ACM'em, dzięki. By się przydało jakieś wiki forumowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym nauczyłem się kolejnej rzeczy: myślałem, że FCDIM to po prostu "dumb terminal" i steruje nim radio, a się okazuje że to radio jest "dumb".
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2763.jpg (40.4 KB, 67 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 06-05-2019 o 14:38
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 15:10   #28
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z żółtym w sensie?
Niech tak będzie. Może lepiej kremowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś radio z DAB+, to też możesz aktywować.
Do zmiany masz typ wyświetlacza i obecność kamery. Ekran i navi powinny działać bez zmiany. Jak mam FCDIM z 2015 w aucie z 2011 i wszystko działa, kamera nie oem też.
Drugi koniec kabla kamery podłączasz do modułu, nie masz złącza Fakra?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 19:10   #29
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi koniec kabla kamery podłączasz do modułu, nie masz złącza Fakra?
No właśnie nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego się zgubiłem. Nie ma po prostu do czego podłączyć drugiego końca kabla, wszystkie wtyczki do siebie pasują. IPM-B ma tylko jedno złącze, które pasuje do wtyczki w sieci auta.

BCM widzi moduł IPM-B, moduł IPM-B nie może się dogadać z kamerą (błąd kalibracji, pewnie kamera nie ta). No i ten motyw z FCDIM, który nie obsługuje kamery i tak. Jeżeli z tym zamówionym FCDIM będzie jakakolwiek inna reakcja, to pewnie podrążę trochę temat. Jeżeli nie, po prostu zaślepię wiązkę w blendzie i będę bez kamery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 11:33   #30
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Dobra, doczytałem nawet tu na forum. W tym temacie od postu 18.
2 żyły w ekranie to sygnał video do wyświetlacza. Więc skoro masz komplet na tyle, to masz gdzieś i z przodu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez boncio ; 07-05-2019 o 11:47
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kamera



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.