Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2012, 15:56   #11
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Migający " trzeci" stop.

Wczoraj o tym rozmawiałem ze swoim znajomym mechanikiem, który powiedział, iż w którymś BMW też tak jest. Powiedział też, że nie wiadomo czy czasem w GEM-ie Mk3 takiej opcji też nie ma bo jest tam sporo tajnych funkcji znanych tylko dla inżynierów z fabryki Forda.
Potrzeba było by tutaj jakiegoś speca od podzespołów Forda - może DOCENTO, bo on jest dobry w te klocki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 10:58   #12
Strapos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2009
Model: Mustang
Silnik: 2,3
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Migający " trzeci" stop.

Regulacje prawne już są. Jeżeli ktoś oczekuje w dzisiejszych czasach na nowelizację ustawy Prawo o Ruchu Drogowym to się nie doczeka. W tej chwili automatycznie obowiązują w Polsce jak i w każdym kraju Unii jednolite przepisy ujęte w Regulaminach Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Komisja ta zbiera się 4 razy do roku i na posiedzeniach wprowadza zmiany do Regulaminów wynikające z postępu technicznego i badań. Każdy kraj ma prawo nie zgodzić się na te zapisy, ale musi wydać specjalną ustawę, że czegoś nie akceptuje u siebie.
Regulaminy dotyczące świateł, awaryjnych świateł hamowania (pulsujące stopy lub awaryjne) są dostępne tu:
R 7 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
R 13-H [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
R 48 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Petrus1 - Ten Mondeo z trzecim światłem pokazującym intensywność hamowania, którego widziałeś w YouTube to jest mój Mondzio. Nazwałem to RYMI-STOP. Jeżdżę z tym od listopada, żona na swoim samochodzie też taki ma. Mam na to zgłoszenie patentowe i produkuję to. Już nawet doczekałem się plagiatu - dwóch uczniów z Połańca skopiowało ten pomysł i dostali 2 miejsce w ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych. Dowiedziałem się też prywatnymi kanałami, że BMW pracuje nad takim rozwiązaniem. To jest przyszłość w samochodach.

Nikt nie zauważył, kiedy miesiąc temu napisałem, że produkuję taki moduł do awaryjnego światła stop. Nazwałem ten moduł ESS (ABL) bo za oceanem nazywaja to Emergency Stop Signal a w Europie Adaptive Brake Lights. Wszystkie (lub prawie wszystkie) nowe samochody to mają. Gwałtownie hamujesz to stop pulsuje, jak odpuścisz to świeci światłem ciągłym. Można też to podłączyć tylko do trzeciego tak jak w temacie postu.
Strapos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 15:23   #13
wojtekdg
ford::advanced
 
Avatar wojtekdg
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: Zagłębie D/G
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 205
Domyślnie Odp: Migający " trzeci" stop.

Cytat:
Napisał Strapos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nazwałem to RYMI-STOP.
Jaki koszt tego urządzenia i czy samemu da się to podłączyć.
__________________
wojtekdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 15:51   #14
Strapos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2009
Model: Mustang
Silnik: 2,3
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Migający " trzeci" stop.

Jak podam tutaj cenę to będzie, że uprawiam reklamę. Cenę można poznać. Wystarczy w Google wrzucić nazwy, które podałem i już wszystko wiadomo.
Podłączenie jest prymitywnie proste. Zresztą na mojej stronie można zobaczyć.
wojtekdg - przesyłam Ci na PW cenę

Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Strapos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 22:05   #15
wojtekdg
ford::advanced
 
Avatar wojtekdg
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: Zagłębie D/G
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 205
Exclamation Odp: Migający " trzeci" stop.

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo jest tam sporo tajnych funkcji znanych tylko dla inżynierów z fabryki Forda)
Ciekaw co może się tam kryć - jakie funkcje ???
Dajcie znak, chyba że jest taki już temat, a ja nie wiem.
__________________
wojtekdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.