Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2013, 09:48   #11
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

Cytat:
Napisał Arolahti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może u Ciebie też coś jest nie tak z tym komputerem. A w jakim przedziale obrotów jest odczuwalne w Twoim aucie?

A po tym jak podpiąłeś napięcie (po wyjmowaniu skrzyni) następuje "uczenie się" skrzyni biegów i było tak samo z tymi drganiami?
Tak jak pisałem na postoju przy niskich obrotach około 1600-1800 obr/min. Podczas jazdy nie ma reguły ale drga przy wyższych, nawet 2500-2800 obr/min. Nie jestem w stanie określić przy jakich obrotach drga już po zapięciu lockup'a bo to już za duża prędkość jest.

Gdy od spodu, na podnośniku obserwuje się to zjawisko widać i czuć wyraźnie, że drgania pochodzą od strony skrzyni biegów/silnika. Można by podejrzewać jeszcze, że coś jest niehalo z osią na której pracuje konwerter ale w takim wypadku powinny być nieszczelności.

Mój znajomy, mechanik jest właścicielem jednego z lepszych serwisów w Łodzi, mają gigantyczne doświadczenie, więc znają się na rzeczy. Niestety trochę już kończą się koncepcje.

Po włożeniu z powrotem skrzyni występowały dokładnie takie same objawy. Zero poprawy. Jedyny plus po wymianie konwertera to to, że tamten już się kończył bo lekko "szumiał", ten drugi pracuje idealnie.

Przejechałem po wymianie konwertera kilkadziesiąt km i żadnych zmian, więc nie jest raczej to kwestia sterownika w skrzyni itd. Zresztą nie byłoby wibracji na postoju, przecież wtedy chodzi tylko sprzęgło hydrokinetyczne bez oleju, a reszta skrzyni nie pracuje.

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, miałem podobne objawy przed rokiem w moim A6 2007.Drgania podczas jazdy i na postoju. Diagnoza - padnięta skrzynia biegów (automat). Powód? W zespolonej chłodnicy płynu chłodzącego i oleju skrzyni nieszczelność. Płyn poszedł do skrzyni. Zadziałał jak papier ścierny i zgnębił wnętrze skrzyni. Wynik - połowa skrzyni nowe części i nowa chłodnica. Rezultat - 4,5 tyś złotych.
Może pomogłem?
Pozdro.
No tak, ale sama w sobie skrzynia biegów nie powoduje wibracji na postoju z powodu o którym pisałem wyżej? Przypuszczam, że uszkodzone elementy skrzyni biegów zniszczyły konwerter stąd u Ciebie drgania również "na luzie".

U mnie konwerter został wymieniony i żadnej poprawy.


Ostatnio edytowane przez mmw ; 01-04-2013 o 09:52
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 19:48   #12
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

Wiem, że odszedłem od tematu ale chciałem pomóc.
Pozdro.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 19:56   #13
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

Nie no, spoko. Ja doceniam każdą próbę pomocy, może w końcu coś tu wspólnie wymyślimy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co ciekawe, że przekopałem cały net i nikt nie miał takiego przypadku.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 20:27   #14
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

poduszki silnika sprawdzaliście ? banalne, ale może w jakieś wibracje- rezonansy wpada akurat przy tych obrotach i drga sobie.

przychodzi jeszcze do głowy niedobór powietrza, ale tutaj trzasł by sie motor już niewiele ponad wolnymi obrotami i nie wchodził na obroty, a z Twojego wpisy nie wynika brak mocy.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 13:52   #15
Kamiss
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 14-04-2013
Skąd: Brodnica
Model: galaxy
Silnik: 2.8 v6 204KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poduszki silnika sprawdzaliście ? banalne, ale może w jakieś wibracje- rezonansy wpada akurat przy tych obrotach i drga sobie.

przychodzi jeszcze do głowy niedobór powietrza, ale tutaj trzasł by sie motor już niewiele ponad wolnymi obrotami i nie wchodził na obroty, a z Twojego wpisy nie wynika brak mocy.
Co to znaczy niedobór powietrza?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-04-2013 o 23:09 Powód: Dubelek
Kamiss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 21:17   #16
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

w sensie do silnika dociera za mało powietrza , bo dolot jest zapchany np. olejem lub jakimiś produktami olejowymi, nagarem dodatkowo zassanymi przez odme. Przepustnicą która nieprawidłowo otwiera dolot..
alba banalnie masz zapierdzielony całkowicie filtr powietrza.

to tylko hipotezy, trzeba podłączyć kompa i popatrzyć co pokazuje.

ja w silniku wysokoprężnym miałem taka padaczkę silnika, trzęsawkę, jak turbo się zacierało i porpostu brakowało powietrza..
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 22:54   #17
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

Jest coraz ciekawiej. Jeszcze kilka odpowiedzi i ktoś napisze, że mam felgę krzywą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 23:36   #18
Slawek-23
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-02-2007
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 Tdi 110 115 2,8vr6+lpg
Rocznik: 1999 2001 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

wymień półoś i po kłopocie.Miałem podobne objawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Poprawa nastąpiła po 2 wymianie.Pierwsza ośka była nowa ale objawy nie ustąpiły.Po wymianie na 2 gą objawy ustąpiły

Ostatnio edytowane przez Slawek-23 ; 14-04-2013 o 23:39
Slawek-23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 23:42   #19
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

A od kiedy półoś pracuje na postoju?? Ja bym prosił jednak o czytanie dokładnie opisanego problemu, bo tak to będzie temat na 10 stron bezsensowych rad.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 19:11   #20
sebe0212
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: slaskie
Model: ford galaxy mk1
Silnik: 2.8 VR6
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Re: Wibracje od strony silnika i skrzynie biegów

siemka
mam podobny problem.Wibracje na neutral ok.1700,ponadto przy pelnym skrecie -lewo,prawo-przy nierozgrzanym silniku,cos gulgocze-bulgocze w okolicach skrzyni lub reduktora(4x4) po nagrzaniu motora bulgotanie ledwo jest slyszalne.Przejechalem juz tak 7000 ale ze strachem kiedy cos sie posypie.Wymienione poduszki, półosie z przegubami,przekładnia planetarna(lekko zurzyta) rozebrany reduktor(brak uszkodzen) juz brak pomysłów o kosztach nie wspomne
pozdrawiam
sebe0212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.