Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2020, 22:56   #11
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach

Jeżeli paliwo zatankowałeś dobre i jest olej w silniku to może jakieś zwierzątka zrobiły ,,robotę" i elektryka wariuje?Może wilgoć? Ale najbardziej przypomina mi to cofanie się paliwa i brak wydajności pompy paliwa.Zapowietrzenie układu paliwowego.Skoro po napełnieniu wszystko jest ok.


Ostatnio edytowane przez stadar ; 26-02-2020 o 23:08
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 04:34   #12
mariuszscania
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-02-2020
Skąd: Teodory
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach

Napiszę co mi się "przydażyło" : Pacjent Kuga 2015 2.0 TDCi 2015 r, przebieg 42000km, serwis raz w roku, wymiana olejów i filtrów. W aucie zaczęła się zapalać kontrola trakcji, silnik podnosił sam obroty na 1250, nierówno pracował, po chwili wyskakiwał komunikat " asystent ruszania na wzniesieniu niedostępny". Jakiś dzień później, auto po zgaszeniu zapalało jakby było zapowietrzone, chwilę nierówno chodziło, potem jechało normalnie. Sytuacja powtórzyła się kilka razy. Umówiłem się na wizytę w serwisie, zakupiłem forscana, zapisałem błędy , nie kasowałem i pojechałem do " specjalistów". 1.5 h godz diagnostyki - WERDYKT - wtryski do sprawdzenia. Poprosiłem o wymianę filtra paliwa, zapłaciłem i podziękowałem za diagnozę. Auto niedawno kupiłm z przebiegiem 32000 km, wymiany robione co rok, nie wiem czy filtr paliwa był wymieniany czy tez nie był, ale te "dziwne" objawy były ewidentnie spowodowane chyba przypchanym, czy też starym filtrem paliwa. Serwis ( nazwy nie podam) po zczytaniu błedów, pod zlecenie podpiął kody zczytane z innego auta!!!! W nagłówku było FORD Transit, silnik 2.2 Duratorq i VIN nie mojego auta. TRAGEDIA - tak mogę nazwać tą obsługę. W sumie zapłaciłem 500 zł za wymianę filtra paliwa i umycie auta. Do czego zmierzam - objawy masz podobne jak u mnie - wygląda na przypchany filtr paliwa... Zacząłbym od tego...
mariuszscania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.