Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2009, 10:03   #21
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

jarecki46 i jak?? jak odczucia po zmianie z zafki? naprawde warto bylo? a jak spalanie w porownaniu z zafka?

co do tuningu to w wielu ASO forda godza sie na tuning bez utraty gwarancji, co wiecej - moge powiedziec (z nie oficjalnego zrodla) ze czasem sami robia tuning na zyczenie klienta, sami to toleruja ba "wiele klientow chce ztuningowac auto zaraz po wyjezdzie z salonu". wiec nie jest chyba tak zle, tylko trzeba pogadac z rozsadna osoba...
poza tym gdzies czytalem ze niektore firmy tuningowe nie robia probleu z mapami, i jesli ASO je skasuje mozna do firmy podjechac i wgraja ponownie...
czytalem na mondeo ze ktos jezdzil za kazdym razem do firmy tuningowej przed i po wizycie w ASO (wgranie fordowskich map i potem tych ztuningowanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 00:55   #22
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

Hej KICAJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oj warto warto,sama przyjemność poruszać sie takim autkiem jak S-Maxik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,może troche silnik nie za silnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tez nie jest jakis ospały,spalanie jakies 3.5 litra mniejsze niż w Zafce ( w miescie gdzie się głównie poruszam zadowala się 7.5-8 l/100 a nie 11-12) więc można trochę zaoszczędzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Samochodzik cichutki i komfortowy.Naprawdę warto było sie skusić.W lipcu będę go wzmacniał i zobaczymy efekt,a z Fordem faktycznie da sie dogadać,nie robią problemów.Pozdrawiam
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 09:11   #23
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

hej jarecki46
dzieki za odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm 3.5 litra mniejsze w miescie to mi by wyszlo jakies 4 litry na 100tke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cos za duze to spalanie miales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w porownaniu z zafka co ci sie rzucilo w oczy?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 14:04   #24
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

JARECKI46 - może od zawsze na hamulcu ręcznym jeździsz? Sorry, taki żart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 22:10   #25
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

hahaha,na ręcznym ? no cóż...każdy chyba czasami jezdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie no serio,Zafka była w automacie i piła straszne ilości po mieście,w trasie tak w sumie podobnie jak manual,tzn. rożnica moze z litr więcej (pewnie hydraulika dużo rzadziej biegami miesza,tak myśle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .A co mi się rzuciło w oczy w porównaniu z Zafirą ?...hmmm...drogaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W maxiu jest super widoczność pomiędzy przednimi słupkami a w tym tamtym kompletnie nic nie było widać,nie było to bezpieczne,serio.Kurde nurtuje mnie tylko jedno,czemu ten mój maxio nie ma ESP,nie jest to podstawowa wersja tylko druga w kolejności a wszedzie gdzie bym nie szukał jest w standardzie,w Polsce też,nie bardzo kumam,tak jakby ktoś na życzenie chciał nie mieć czy co do jasnej ? nie wiem
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 05:46   #26
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

Gdzieś czytałem, że S-max zdobył I miejsce wśród vanów jeśli chodzi o widoczność w lewo przez pierwszy słupek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 19:48   #27
PepecK
ford::average
 
Avatar PepecK
 
Zarejestrowany: 11-11-2006
Skąd: Starachowice
Model: S-max
Silnik: 1,8 TDCi 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 72
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

witam - ponieważ od kilku miesięcy panuje w tym wątku cisza a ja muszę szybko podjąć decyzję co do zakupu autka z tym silnikiem a w konsekwencji natychmiastowym chipowaniem to bardzo proszę napiszcie co u Was "słychać" ?
PepecK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 22:38   #28
krzys3
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Model: S-max
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

Mam od 6 mies, nie chipowalem, wystarczy mi ta moc, ilosc KM nie jest istotny tylko fajny roklad momentu obrotowego

przy zakupie testowalem tego same dnia 2.0 i 1.8 i musze przyznac nie widze roznicy.

pozdr
krzys3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 21:13   #29
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: s-max 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

Ja mam teraz 143 KM czyli pewnie chodzi podobnie do 2.0,bardzo duza róznica w porównaniu do tego co było przed tuningiem,silnik ogólnie jest pewnie tańszy w serwisowaniu od 2.0 czy 2.2,ale i tak gdybym miał kupować to brałbym teraz 2.2 Tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z całą pewnością,i z resztą powoli sobie upatruje takowy
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 01:58   #30
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: 1.8 tdci jak sie tym jezdzi ?

1.8 DTCI 125KM, skusiłem się na boxa z V-Tech.
Posiadam nowe turbo i całkiem nie stary zestaw sprzęgła.
Wcześniej zatkałem EGR bo mulił strasznie.
Program ustawiony na 6.
Nie dymi nawet przy butowaniu, wcześniej potrafił troszkę zadymić.
Autem da się toczyć przy 1500obr. i później przyspieszać bez laga i odczucia braku mocy.
Od 2200obr. jak na to co było wcześniej, to szatan.
Bardzo równo przyspiesza.
Spalanie ewidentnie spadło, z 7,9L do 7,2L.
Program 6 to ok 138KM i 352Nm wg. producenta.
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.