Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2018, 21:36   #11
lux13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2018
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

Odgrzeję temat.
Właśnie przepaliła się ta nieszczęsna żaróweczka. Dzięki opisowi powyżej udało mi się tam dostać. I tutaj problem jak to odpiąć, co przekręcić. W załączeniu foto złączki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

lux13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 10:12   #12
muczas30
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-07-2018
Skąd: Kielce
Model: Kuga mk2
Silnik: 1,6 Ecobost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

Witam.Podepnę się pod temat.Czy pokazuje Wam się komunikat na wyświetlaczu o przepalonej żarówce światła postojowego .U mnie nie świecą obydwie i komunikatu nie ma. Zaznaczę że samochód kupiłem 3 tygodnie temu i od początku nie świeciły. Jak wyjmę inną żarówkę to komunikat się wyświetla.
muczas30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 10:15   #13
lux13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2018
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

Nie wyświetla się komunikat o przepaleniu tej żarówki.
lux13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2018, 10:42   #14
cometa2013
ford::beginner
 
Imię: arthii
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: coventry
Model: Ford Kuga MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

dodaje zdjęcia

proszę oto fotorelacja

1 wygląd lampy i ten klin

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2 odpięcie nadkola

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3 umiejscowienie klina którego po prostu trzeba wyjac (najpierw delikatnie go poruszać i ciagnac ) w kierunku do siebie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4 to ten KLIN przez którego trzeba udac się do serwisu :-) zalosne

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5 odkręcenie oprawki z lampy

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6 oprawka z zaarowka która trzeba rozlaczyc na pol i wyciagniecie koncowki z zarowka która wymieniamy

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7 po rozlaczeniu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8 druga czesc oprawki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i to już wszystko skladamy w odwrotniej kolejności

mam nadzieje ze pomogłem - trochę grosza zostaje w kieszeni a o satysfakcji nie mowiac

serdecznie pozdrawiam szanownych kolegow

Ostatnio edytowane przez cometa2013 ; 13-10-2018 o 11:23
cometa2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 16:14   #15
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem.
U mnie padła najpierw jedna a za niedługo druga żarówka więc posilając się instruktażem forumowicza cometa2013 postanowiłem uporać się z problemem nie zdając sobie sprawy jakie będą tego skutki. O ile z demontażem poszło mi powiedzmy nie najgorzej, chociaż mordowałem się ponad pół godziny to już montaż okazał się totalną klęską. Nie wiem jak sprawa przedstawia się z lewej strony ale z prawej gdzie znajduje się zbiornik na płyn do spryskiwaczy ciasnota jak cholera. Tak więc po założeniu nowej żarówki próbowałem zamontować oprawkę w gnieździe. Za cholerę nie mogłem wpasować ząbków w rowki, do tego gumowa uszczelka odpychała oprawkę od gniazda a żeby użyć siły i dopchać to ustrojstwo do gniazda nie ma miejsca. Utopiłem 2 żarówki, które wpadły do środka. Po dwóch godzinach walki, wysłaniu niezliczonej ilości niecenzuralnych wiązanek skapitulowałem. Może mam drewniane ręce do takich czynności ale chciałbym poinformować wszystkich, którzy chcieliby taką wymianę przeprowadzić samodzielnie z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć.
Pozdrawiam i mimo wszystko życzę powodzenia
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2020, 19:49   #16
henrykus1
ford::beginner
 
Imię: Henry
Zarejestrowany: 18-10-2018
Model: Kuga Mk2 4x4
Silnik: 2,0 Tdc
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

Ja w to bagno ugrzęzłem na własne życzenie ,zachciało mi się wymieniać na ledy,pomógł mi dopiero znajomy mechanik,czas pracy ponad 1godz.,żarówki udało się wymienić ,ledy ładnie świecą, ale tak jak piszesz jekr62 - masakra z tą wymianą.
henrykus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 19:20   #17
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

odgrzeje temat: czy w Escape poliftowym można dostać się od zewnątrz zderzaka do kierunku z halogenem ? Jest otwór w maskownicy na śrubkę (chyba 5) i czy jej odkręcenie spowoduje że do lampy dostaniemy się od zewnątrz ? Wole zapytać bo nie mam takiego cienkiego klucza i nie wiem czy jest sens szukać.
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2022, 20:40   #18
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

zrobione - dla potomnych wystarczy lekko podwarżć czarną zaślepkę koło halogenu i ją wymontować. Potem 2 wkręty i lampa wyjęta
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2023, 17:49   #19
connect
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2007
Skąd: Głogów
Model: Ford Kuga II 2019 St-Line Black & Silver
Silnik: 1.5 EcoBoost 150
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: wymiana zarowki lampy w zderzaku

Trochę z innej beczki, ale zapytanie mam:
Czy kratkę/ramkę halogenu da się zdemontować z zewnątrz tzn. bez demontażu halogenu?
__________________
Był: Focus MKIII Titanium 1.6 EcoBoost 2011 / Focus MK II 1.6 Ti-VCT GOLD X 2005 / Ford Focus C-Max GHIA 1.6 2004 / Mondeo MK II 1.8 16V GHIA 1997 / Fiesta III 1.1 1989 po prostu biała
connect jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.