Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2020, 20:16   #571
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Podmienię jutro rca.
Dodatkowe przewody są wymagane tylko przy usuwaniu fabrycznego Sony DSP. Jak go nie było, to przewody są w wiązce.

If coming from the Sony amp you will need to add two wires to the ACM Harness (Pins 8, 21) and tap into the APIM Harness to connect those wires to the existing wires coming out of (Pins 3,4) respectively. This is not a requirement, but if these wires are not added then you will not have any Voice Navigation or Voice Command Prompts. These two wires are to hear the Female Sync Voice which were previously sent down to the Sony Amp. Ford Part Number: DU2Z-14474-CA
- Vehicles without the Sony amp (other than hybrid/energi) should already have these wires in place so this extra wiring step is not necessary.”

Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2020, 20:24   #572
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 08:29   #573
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Jakby ktoś potrzebował wymienić głośnik centralny w Mondeo, to mam jeden nowiutki (polecany tutaj w temacie Excursion SX-352) - do sprzedania w dobrej cenie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 08:31   #574
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciebie też tak było, że do TW/WF idą tylko 2 kable? Jeśli tak to jak sobie z tym poradziłeś? Jakaś zwrotka?
U mnie było PSS - fabrycznie miałem bimping w przednich zestawach. Zrobiłem sygnał pojedyńczy, bo mam bardzo przyzwoite zwrotnice pasywne + piecyk o wystarczającej mocy.

Cytat:
Napisał Sławek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale z wysokich non stop jest pisk/szum- nawet na wyłączonym zapłonie i zgaszonym audio.
Sprawdź, czy kable sygnałowe nie idą blisko skrzynki bezpieczników lub modułów.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 21:26   #575
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Rca zmienione, procek założony, kable sygnałowe poprowadzone prawidłowo- trzaski i szum dalej są.
Ale mam większy problem- nie działają mi komendy głosowe z nawigacji, próbowałem to zrobić wg instrukcji - dołożyłem piny do kostki z acm 8, 21 i próbowałem połączyć je z pinami apim 3 i 4 ale nie ma pinu 4.
Jak to rozwiązać? (dołożenie pinu nic nie daje), skoro z Sony dsp działało, to musi być gdzieś w kostce pin odpowiedzialny za te komendy.
Ktoś coś podpowie, bo utknąłem w miejscu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 08:16   #576
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Sławek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro z Sony dsp działało, to musi być gdzieś w kostce pin odpowiedzialny za te komendy
Fabrycznie to chyba idzie po cyfrze do DSP i tam jest miksowane z sygnałami z ACM.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 08:29   #577
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Czyli w starej wiązce po dsp nic nie zrobię.
Ale musi być jakieś połączenie, przecież w Fordach z acm i bez Sony dsp wszystko działa.
Rozumiem, że piny z acm i apim które mam połączyć znajdują się w dwóch wiązkach z dużymi kostkami wchodzącymi do acm?
Ma ktoś rozpiskę pinów w acm?
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 10:10   #578
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

...może w focusach są zupełnie inne APIMy niż w mondeo?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 10:28   #579
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...może w focusach są zupełnie inne APIMy ...
No raczej!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skąd w ogóle pomysł by miały być takie same????
W Focusach MK3/3.5 DSP moim zdaniem "nie egzystuje" for example jak to mawiają Rosjanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poproszę Kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o VIN auta i wszystko się wyjaśni...

-------------------------

Kolega przysłał VIN - wcześniej nigdzie nie widziałem, ze chodzi o ST USA - a to zmienia "postać na posiedzieć"... W USA DSP były stosowane i to auto ma DSP.

Załączam schematy połączeń w tym aucie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ACM-DSP.jpg (71.0 KB, 68 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSP-front.jpg (67.9 KB, 63 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSP-tyl.jpg (67.3 KB, 57 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-10-2020 o 10:56
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 12:08   #580
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Osobny post dodam o tym połączeniu na piny 3 i 4 APIM.
Po pierwsze i najważniejsze - APIM to jest SYNC3!
Czyli piny 3 i 4 są w dużej, 54-pinowej kostce Sync3. Są one zajęte - są połączone z pinami 5 i 15 w kostce DSP. Najwygodniej jest wypiąć te piny z kostki DSP i przedłużyć do pinów 8 i 21 mniejszej kostki ACM (radia).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSP-alert.jpg (63.3 KB, 64 wyświetleń)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.