Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2020, 07:40   #21
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Już rozumiem leelo81, wprawdzie nie Ford, w wozidle mojej żony miałem problem z pyleniem klocków, po 100 km felgi już były zasyfione, a że teraz czasu mam pod dostatkiem i mnie nosi, to postanowiłem wymienić klocki, z pewną dozą nieśmiałości założyłem ATE CERAMIC, wymieniony płyn hamulcowy, tarcze wypiaskowane przetoczone, pomierzone bicie, byłem pewien że hamulec trzeba będzie mocniej wciskać przy tych klockach, zdziwienie było już przy pierwszym hamowaniu, auto zatrzymuje się jak trzeba, po przejechaniu 400 km brzytwa, moim zdaniem lepiej niż na oryginalnych okładzinach, nadmienię że stare klocki były fabryczne, nie jakieś zamienniki, ale co najważniejsze banan na twarzy - felgi czyste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dla malkontentów co piszą na co ci to, po torze będziesz jeździł, powiem tak, nie opowiadajcie głupot jak nie macie pojęcia o czym piszecie.
Jeszcze jedno, cena wcale nie była jakaś wygórowana, zaledwie 60 PLN więcej niż zwykłe.

__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 10:47   #22
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Dokładnie. Jak ktoś nie jeździł to nie wie o czym pisze. Apropo klocki ze Stanów przyszły po 5 dniach (szok). Po otwarciu pudełka miła niespodzianka , klocki zalaminowane w folii, wszystkie nowe gumki do prowadnic , smar plus nowe blaszki dociskające. Wcześniej kupowałem ATE ale na pierwszy rzut oka jeszcze dużo im brakuje do power stop. Zobaczymy jak hamują 😀 nie ocenia się książki po okładce 😃😃
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 13:23   #23
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla malkontentów co piszą na co ci to, po torze będziesz jeździł, powiem tak, nie opowiadajcie głupot jak nie macie pojęcia o czym piszecie.niż zwykłe.
Z tej strony malkontent...
ATE Teves jest projektantem układu hamulcowego do Edga. Jak najbardziej można polecać ich produkty, również w wersji Ceramic. Przestrzegałem przed produktami niewiadomego pochodzenia, często z napisem Germany lub England (nie mylić z made in Germany)... w Polsce jest tego zatrzęsienie , często z dopiskami Sport Super Chruper High... oraz produktami typowo przygotowywanych pod sport które nie nadają się do cywilnego użytkowania. ATE Ceramic są standardowymi klockami wysokiej jakości, to produkt godny polecenia. Prosze tylko nie mylić że klocki Cermic są wykonane ze spieków węglowych ! Elementy wypełniające w postaci grafitów zostały tam zastapione innymi, mniej klejącymi ... to wszystko !

Czyste felgi są ostatnią rzeczą która jest istotna w skutecznym hamowaniu (parametr ważny dla estetów). Wrażenia ze skuteczności działania są już dużo istotniejsze .... pomiar drogi hamowania jest najważniejszy ! Jednak nie zawsze wrażenie dużej skuteczności będzie się przekładać na skrócenie drogi hamowania. Zbyt szybkie zablokowanie kół będzie uruchamiać ABS, a to powoduje ... wydłużenie drogi hamowania (mówię o hamowaniu awaryjnym)

Stąd standardowy klocek wysokiej jakości od renomowanego producenta jest najlepszym wyborem ! A wersja Ceramic może być dobrym wyborem dla estetów...

Ostatnio edytowane przez Edge43 ; 28-05-2020 o 14:30
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 18:29   #24
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Powiem Ci tak - smęcisz gościu, zacznij książkę pisać.
Dla mnie bardzo ważną rzeczą była czystość felg, nad domyciem po syfiastych oryginalnych klockach, które jak twierdzisz są hiper super spędziłem koło 2 godzin, estetą nie jestem, po prostu lubię czystość.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 30-05-2020 o 20:33
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 19:22   #25
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z pewną dozą nieśmiałości założyłem ATE CERAMIC,
wiesz może czy te klocki pasują dla tarcz 345mm w modelu z silnikiem 3.5V6 AWD ???

co do tarcz przednich to powinny pasować od nowego modelu po lifcie, bo serwis mi podał że mają 345mm,
reszty parametrów nie znam, ale za niedługo sprawdzę,
tylko nie wiem czy wybrać klocki OE Ford czy ATE Ceramic...
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 20:50   #26
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Słuchaj, ja ceramiczne zakładałem do cytryny a nie Forda, a pisałem tu bo malkontenci pierdoły pisali. Pisz do leelo81, on kupował ceramiki w USA przyszły szybko, pół roku temu u nas były niedostępne, teraz już są ale co to za wynalazki nie wiem. Inną sprawą jest że oryginały forda są OK, mam w swoim, tylko że auto ma 5 lat, nie wiadomo co teraz mają w serwisie.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 05:38   #27
maxpoll
ford::beginner
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 20-02-2019
Model: Edge, Mustang GT
Silnik: 2.o , 5.0
Rocznik: 2017 , 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Witam

Ja muszę potwierdzić, że po zamontowaniu ceramicznych klocków na przód, felgi prawie się nie brudzą. Z tyłu dałem zwykłe brembo i niestety po tygodniu jeżdżenia felgi tylne całe obsyfiałe. Kupiłem te klocki ceramiczne za 230 zł w Polsce przesyłka 1 dzień .
Różnica niebo a ziemia z tymi co miałem wcześniej oryginalnymi FoMoCo.

P.S. nawet dziś znalazłem takie na alledrogo :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
maxpoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 08:34   #28
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał maxpoll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po zamontowaniu ceramicznych klocków na przód
A zdradzisz jakiej firmy kupiłeś ?
Cytat:
Napisał maxpoll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem wcześniej oryginalnymi FoMoCo
Czyli potwierdzają się moje przypuszczenia, ekologia doszła i robią z ****olitu, pewnie w stanach dalej ok.
Nie wierzę, g-ó-w-n-o-litu mi bot wykropkował, co za czasy-szok.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 02-10-2020 o 08:39
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2020, 05:43   #29
maxpoll
ford::beginner
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 20-02-2019
Model: Edge, Mustang GT
Silnik: 2.o , 5.0
Rocznik: 2017 , 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Dokładnie te co z aukcji powyżej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maxpoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 18:43   #30
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Witam.
Dawno nie zaglądałem na forum .
Co do klocków Power Stop jeszcze nic nie moge powiedzieć bo oryginał jeszcze siedzi ale już na wykończeniu. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem tarcz Power Stop.
Co do „ceramicznych” klocków to moge powiedzieć ze już normalnych nie kupię.
Ostatnio zamontowałem w focusie zestaw ATE (tarcze i klicki) i super. Hamowanie git i po miesiącu felgi czyściutkie a ranty mam polerowane i wszystko na nich widać.
Trzeba tylko pamiętać o spokojnym hamowaniu na początku żeby tarcze i klocki się dotarły.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FF423E03-77B9-4B5D-AB99-91723EAB8CE5.jpg (15.7 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 70B547AC-1EE9-4231-8A07-247FCE080DBC.jpg (17.0 KB, 69 wyświetleń)
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.