Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2019, 19:44   #1831
manczkin1
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-10-2019
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam.
Niedawno wymieniłem w swoim s-maxie z 2013r radyjko z 6000cd na EUNAVI o owalnym kształcie ( android 9.0.1 8-Core AllWinner-ROM 32GB- DDR3 2GB ) od początku miałem problem z złapaniem sygnału gps - szukał sygnału kilkanaście minut, podłączyłem videorejestrator dvr pod usb - jego też system widział dopiero po kilkunastu minutach, następnie radyjko zaczęło się zawieszać po kilku minutach od uruchomienia (czarny lub biały ekran) Są dni gdzie działa dobrze przez kilka godzin, ale są też takie gdzie od razu po uruchomieniu pojawia się logo forda następnie znaczek androida i staje na czarnym ekranie. Po kontakcie ze sprzedawcą - polecił mi reset do ustawień fabrycznych (nic nie pomogło) teraz ma mi wysłać link do nowego oprogramowania, które podobno mam zapisać na pendraiwie i po podłączeniu do usb radia ma się aktualizacja sama rozpocząć. Moje pytanie brzmi jak mam dokonać aktualizacji skoro obecnie radio kilka sekund po uruchomieniu zawiesza się i mam obawę, że zawiesi się gdy będzie w trakcie aktualizacji. Z góry dzięki za wszelką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam

manczkin1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 22:01   #1832
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał manczkin1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Niedawno wymieniłem w swoim s-maxie z 2013r radyjko z 6000cd na EUNAVI o owalnym kształcie ( android 9.0.1 8-Core AllWinner-ROM 32GB- DDR3 2GB ) od początku miałem problem z złapaniem sygnału gps - szukał sygnału kilkanaście minut, podłączyłem videorejestrator dvr pod usb - jego też system widział dopiero po kilkunastu minutach, następnie radyjko zaczęło się zawieszać po kilku minutach od uruchomienia (czarny lub biały ekran) Są dni gdzie działa dobrze przez kilka godzin, ale są też takie gdzie od razu po uruchomieniu pojawia się logo forda następnie znaczek androida i staje na czarnym ekranie. Po kontakcie ze sprzedawcą - polecił mi reset do ustawień fabrycznych (nic nie pomogło) teraz ma mi wysłać link do nowego oprogramowania, które podobno mam zapisać na pendraiwie i po podłączeniu do usb radia ma się aktualizacja sama rozpocząć. Moje pytanie brzmi jak mam dokonać aktualizacji skoro obecnie radio kilka sekund po uruchomieniu zawiesza się i mam obawę, że zawiesi się gdy będzie w trakcie aktualizacji. Z góry dzięki za wszelką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
Jeśli uda ci się uruchomić radio zainstaluj

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I sprawdź temperatury procesora

Co do GPS poproś chińczyka czy możesz otworzyć radio i dokręcić antenę od środka bo to typowy problem tego radia i nie tylko tego masa anteny pobierana jest z obudowy jeśli jest niedokrecona to są objawy takie jak u ciebie sprawdzi teraz kabel GPS czy nie robi zwarcia przy samym procesorze też tak bywało.
Co do instalacji jeśli procesor nie będzie się grzał powyżej 75° to śmiało można instalować nowy system .
Ale biały ekran to już raczej problem z napięciem lub taśmą co idzie do wyświetlacza ale to sam stwierdzisz po aktualizacji .
Jeśli zrobi ci się biały ekran podczas aktualizacji nie panikuj poczekaj (dla bezpieczeństwa ) około 15 minut i dopiero resetuje radio.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 08:32   #1833
manczkin1
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-10-2019
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam. Niestety nie dałem rady sprawdzić temp. procesora - radyjko po odpaleniu po ok.1 minucie zawiesiło się na czarnym ekranie. Zdziwił mnie fakt że wcześniej włączyło się samo na podglądzie kamery cofania w momencie gdy wrzuciłem bieg wsteczny. Uruchomiło się w ciągu kilku sekund, a gdy sam go włączam to trwa to znacznie dłużej. Nie mogę go rozkręcić bo jest na rocznej gwarancji - kupiłem go w polskim sklepie i wątpię aby sprzedawca pozwolił mi w nim grzebać. Czekam na maila z aktualizacją systemu - jeśli to nie pomoże to zażądam zwrotu kasy i pomyśle o radiu z innej firmy. Dałem trochę ciała bo mogłem zaoszczędzić ok 300 PLN kupując radio u producenta a nie polskiego pośrednika. Zasugerowałem się,że kupując w Polsce i mając fakturę zakupu - to nie będę miał potem problemu z gwarancją, a wychodzi na to, że cała procedura ewentualnej reklamacji zakończy się u producenta czyli Chińczyka
manczkin1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 16:28   #1834
Flo
ford::amateur
 
Imię: Florian
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: Berlin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 145 Ps
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam.
Jestem nowym członkiem tego forum.
Chciałem poprosić o pomoc w wyborze Radia Android do
Ford S-Max z 2007 2.0 145PS . Czy potrzebny jest Canbus? Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez Flo ; 15-10-2019 o 19:32
Flo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 19:15   #1835
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Witam.
Jestem nowym członkiem tego forum.
Chciałem poprosić o pomoc w wyborze Radia Android do
Ford S-Max z 2007 2.0 145PS . Czy potrzebny jest Cannus? Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie.
Pozdrawiam serdecznie.
A Jakie masz obecnie radio? Czy masz Converse? Czy masz orginalne czujniki parkowania? Czy masz oryginalną kamerę? Odpowiesz na to, wtedy można myśleć.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 19:23   #1836
Flo
ford::amateur
 
Imię: Florian
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: Berlin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 145 Ps
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Radio 6000CD . Nie mam Converse. Czujników parkowania brak. Posiadam kamerę parkowania, ale to sam zamontowałem. Można ją z pewnością podpiąć pod nowe radio.
Pozdrawiam
Flo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 20:06   #1837
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Radio 6000CD . Nie mam Converse. Czujników parkowania brak. Posiadam kamerę parkowania, ale to sam zamontowałem. Można ją z pewnością podpiąć pod nowe radio.
Pozdrawiam
Tak canbus jest potrzebny do uruchomienia radia
Wybieraj radio z procesorem px5 lub px6 ( chociaż ja jestem wierny sprawdzonej i dobrze działającym Px5) szukaj 4 Gb ramu w PX5 zdarzają się modele z 2gb ram. No i chyba najważniejsze dla melomana to TDA 7851 Amplifier Audio : 4×48. Jest jeszcze opcja DSP ale jeśli planujesz podłączyć sub to niestety brak możliwości. Jak na moje ucho bez dsp też gra przyzwoicie napewno bije na głowę 6000cd.
Nie kupuj od Polaków masz wyżej post przeczytaj.
Kupuj na AliExpress z wysyłką z Niemiec.
Taniej i bezpośredni kontakt.
Lepiej kup trochę droższe radio byś dwa razy nie tracił minimum to około 230 250€
Przepraszam ale nie podam ci konkretnego modelu radia poczytaj forum w nim jest podanych kilka modeli
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 20:14   #1838
Flo
ford::amateur
 
Imię: Florian
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: Berlin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 145 Ps
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Myślałem nad czymś takim
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Flo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 20:23   #1839
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Aukcja nieaktualna już
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 17:41   #1840
czachorw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Bytom
Model: S Max
Silnik: 2.0.tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak canbus jest potrzebny do uruchomienia radia
Wybieraj radio z procesorem px5 lub px6 ( chociaż ja jestem wierny sprawdzonej i dobrze działającym Px5) szukaj 4 Gb ramu w PX5 zdarzają się modele z 2gb ram. No i chyba najważniejsze dla melomana to TDA 7851 Amplifier Audio : 4×48. Jest jeszcze opcja DSP ale jeśli planujesz podłączyć sub to niestety brak możliwości. Jak na moje ucho bez dsp też gra przyzwoicie napewno bije na głowę 6000cd.
Nie kupuj od Polaków masz wyżej post przeczytaj.
Kupuj na AliExpress z wysyłką z Niemiec.
Taniej i bezpośredni kontakt.
Lepiej kup trochę droższe radio byś dwa razy nie tracił minimum to około 230 250€
Przepraszam ale nie podam ci konkretnego modelu radia poczytaj forum w nim jest podanych kilka modeli
DSP jest mozliwość podłączenia suba mam tak zrobione i chodzi bez problemu włącznie z jego sterowaniem
czachorw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.