Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2021, 10:22   #31
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Czytałem, ale nie chciało mi się wierzyć że nic nie było napisane o odpowiednim ustawieniu.
Można sobie poradzić bez odpowiednich przyrządów ? Facet nie wiesz o czym piszesz, albo masz wielkie szczęście lub przez przypadek ustawiliście dobrze, ogólnie to co napisałeś to bardzo nieprofesjonalna naprawa, i powtórzę jeszcze raz chyba masz wielkie szczęście.
Proponuje zgłębić temat w necie jest tego sporo, zobaczysz jak wygląda ustawianie, flamastry farbki są po to żeby określić znaki jakie wyciska atak na kole od jednej i drugiej strony, a te z kolei w instrukcji są pokazane gdzie i jakie powinny być, konstrukcja tych elementów wymaga idealnego ustawienia, inaczej po jakimś czasie zaczyna wyć szumieć itd, a potem to już tylko nowe elementy.

__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 09:15   #32
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Widzę że próbujesz mnie obrazić.... powiedz ile w swoim życiu wyremontowałeś silników , skrzyń biegów itd. bo widzisz ja uczyłem się mechaniki w latach 80-tych , robiłem blacharki , kładłem lakiery i wszelką mechanikę .Zasady budowy silników , skrzyń,
mostów mają ciągle te same podstawy i widzisz ,,takie to mam szczęście "
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 11:35   #33
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I naprawdę można sobie poradzić bez serwisówki , flamastrów ,,specjalnych", itd.
Polacy to zdolny naród, dla chcącego nic trudnego , wiedza ogólna ,trochę doświadczenia podwórkowego i się da...

Kolego zgadza się ... pytanie tylko jak to długo pojeździ i kiedy następny remont... przejedzie milion kilometrów czy ... może rozsypie się po 15-tu.

Bez odpowiedniej wiedzy, dokumentacji i przyrządów (oraz właściwych częsci zamiennych oraz ich kompletacji) ... nie da się prawidłowo złożyć dyferencjału ! jeśli zęby dolegają zbyt małą powierzchnią lub w złym miejscu... za chwilę zaczną się problemy. Im większy moment obrotowy silnika tym szybciej będzie widać efekty. Wymiana pojedyńczych zębatek lub samego wałka ataku jest naprawą doraźną, taki zestaw ma bardzo obniżoną żywotność. Niestety w Polsce takie naprawy bywają dosyś częste.
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 08:47   #34
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Zgadza się masz racje, jest to naprawa doraźna , za dużo mniejsze pieniądze ,gdzieś tam wcześniej zaznaczyłem że zęby wałka i talerza są w dobrym stanie. Problem był z łożyskami .Ja nie liczę na to że to przejedzie milion km ale kilka lat na pewno posłuży.
Jak na razie jest spoko . Nikogo też nie namawiam na dłubanie przy dyfrze jeśli się nie czuje na siłach , ja się czułem podjąłem wyzwanie i kilka tysi w kieszeni i na razie wychodzi na moje.
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 09:37   #35
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę że próbujesz mnie obrazić
Facet oszalałeś ? gdzie w którym momencie chciałem albo obraziłem Ciebie.
Ile silników zrobiłem, no sporo tego by się nazbierało, silniki od ciężarowych Vovlo było to w latach 80' i całą masę innych Steyr Jelcz Mercedes Wołga, skrzynie to prosta robota choć przyznaję że nie robiłem ich wiele, oczywiście mowa o manualach, automatów się nie tykam bo nie znam się na nich, a jak czegoś nie ogarniam to daję zarobić komuś kto się na tym zna.
Piszesz że robiłeś/znasz się na tym a odwaliłeś fuszerkę, no jak to ? ja bym sobie nie pozwolił na takie podejście, i to nie z braku kasy czy czasu, taka robota jest 0 1 czyli na tak zwane się uda albo nie uda, jak coś robię to zawsze na 100%, szkoda czasu i nerwów, jak potem coś się rozsypuje i wiem że to moja wina.
Jak już poruszyłeś temat to sprawdź sobie budowę i naprawę silników skuterów wodnych 2T, serwisuje takowe.
Problem w naprawie/ustawieniu dyfrów jest spowodowany kształtem zębów na ataku i talerzu, muszą przylegać w ściśle określonym miejscu, podkładki rzędu setek mm potrafią wywrócić całe ustawienie do góry nogami, jak zrobiłem pierwszy to stwierdziłem że remont silnika to super prosta sprawa.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 24-01-2021 o 10:15
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 09:13   #36
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

A mój EDGE dalej jeździ ...........
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 12:38   #37
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mój EDGE dalej jeździ ...........
Cieszymy się że jeszcze nadal jeździ ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nie wiem ilu z kolegów z forum chciałoby takim autem jechać w trase do Włoch czy Norwegii .... nawet jeśli ma się wykupiony Full asistance.
To forum raczej powinno pomagać (podpowiadać) innym użytkownikom jak skutecznie i zgodnie ze sztuką techniczną serwisować nasze samochody, często unikając nadmiernych kosztów. Sugestia zrób "na oko" remont dyfra... to kiepski pomysł. I miejmy nadzieję że większość czytelników tego posta weźmie to pod uwagę.
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2021, 08:41   #38
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Tylny dyferencjał dziwne dzwięki

Panowie kończę temat nie będę się z nikim boksował ,,... każdy według własnego sumienia..."

A MÓJ EDGE ZNOWU PRZEJECHAŁ TRASĘ.... CHOĆ TO NIE BYŁA NORWEGIA....
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.