Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2011, 15:09   #171
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

diesel ostatnią ostoją honoru i wartości




sl

__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 15:59   #172
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Faktycznie 1.0 (3 cylindry) to przesada do tego typu auta, zobaczymy czy wejdzie na rynek, i czy przetrwa bo mam wątpliwości. Nie wiem tylko co to ma wspólnego z wątkiem o 1.6 w S-Maxie. Są chyba inne miejsca na forum Forda do wklejania takich informacji, robi się śmietnik.

Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 15-09-2011 o 08:01
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 16:08   #173
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

naskarż koniecznie do moderatora
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 12:05   #174
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Mam ten silnik w moim Focusie (wersja 150 KM) i jestem bardzo zadowolony, spalanie rewelacyjne (ostanio jazda tylko po mieście 6,8 !!! SIC!), średnie w granicach 6,2 - 6,4, nie wiem tylko czy w S-Max'ie takie parametry silnika wystarczą; ja generalnie polecam
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 06:25   #175
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

a jakie to jest "miasto" jezeli moge wiedziec? bo ja jezdze w szczecinie i spalanie lata od 7.5-8.5, chlopaki z poznania i wawy podobnie...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 08:44   #176
Krzysztof_S
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: S-Max
Silnik: 1,6 Eco Boost
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Witam,
to moj pierwszy post - jako ze wlasnie zamowilem S-maxa 1,6 Eco Boost Titanium z jakimis dodatkami.

Musze kupic auto z 3 osobnymi fotelami w drugim rzedzie (rodzina sie powieksza - 3 foteliki), no i wybor padl na S-Maxa, bo jest duzy, a jednak prowadzi sie troche jak kombi. Alhambra/Sharan czy Galaxy to jednak juz "prawie autobusy" i to sie czuje jak sie jedzie.
Grand C4, Touran, Peugeot 5008 z kolei sa wyraznie mniejsze niz S-max. A Zafire Tourer to trzeba by zamowic nie widzac jej, no i jeszcze do tego nie mozna kupic tam electrycznych foteli... to w sumie byl glowny powod, zeby zamowic Forda.

Jak to napisal ktos testujacy S-max-a, samochod nie powala, ale z samochodow z trzema fotelami z tylu prowadzi sie chyba najlepiej. Zobaczymy.

Jak ktos tez kupuje, to polecam dealera z Siedlec - Planet Car. Ja jestem z Warszawy "wschodniej" i w sumie do Siedlec mam niewiele dluzsza podroz jak na Ursynow. Ale nawet nie musialem tam jechac, bo zalatwilismy wszysto na telefon i maila. Pan Bartek, kierownik salonu, cierpliwy czlowiek i zawsze staral sie doradzic, a zmienialem opcje co chwila :-). Upust tez calkiem calkiem.

Jak ktos ma jakies nowe odczucia co do silnika to sie polecam, moj dopiero sie bedzie produkowal.

No i zalozylem inny post o zawieszeniu. Jechalem S-max Titanium S oraz zwyklym na jezdzie probnej, i domowilem do swojego zawieszenie sportowe. Ten zwykly to jednak troche plywal. Ale moge to jeszcze zmienic, wiec jak ktos ma sportowe zawieszenie od jakiegos czasu to prosba o opinie. :-)

Pozdrawiam wszystkich.
K.
Krzysztof_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:19   #177
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Krzysztof_S;

jeśli chodzi Ci o sprężyny - to ja mam i jest git
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 09:26   #178
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cały weekend "katowałem" nówkę s-maxa 1,6.

Jestem zachwycony silnikiem. Rozwija moc równomiernie od samedo dołu, rozpędza się naprawdę dynamicznie i to czuć na plecach. Nie ma oczywiście takiego strzału jak diesel, natomiast jest od samego dołu.

No i to co najpiękniejsze to .... cisza :-) Od 10 lat jeździłem i dalej jeżdźe służbowo tylko dieslami i wydawałoby sie że cichymi a tu w s-maxie zupełna cisza ! Brak jakichkolwiek drgań w kabienie odczywalnych od silnika. Przy 130 - 140km trochę ponad 3000 rpm i szumi głównie wiatr za oknem.

Jak ktoś szuka benzyniaka to po pierwszych wrażeniach jestem zdecydowanie na tak. Spalenie po weekendzie (głównie miasto) 300 km ok 10,5l na komputerze. Przy włączonym tempomacie na 120km/h chwilowe spalanie waha się od 6,5 do 8 l.. Długa trasa zweryfikuje wszystko.

pozdro
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 09:47   #179
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Tak, ta cisza, a jak trzeba pomruk benzyniaka są piękne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 13:02   #180
monsezuma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Szanowne Państwo,

bardzo proszę nie porównujcie silników w nastepujący sposób:
1. Mam wrażenie, że diesel 140KM ciągnie super, a 1.6 EB stoi
2. Wolę diesla, bo ma większy moment obrotowy.
3. Benzyna 2.0 słabo ciągnie

Ad 1. Wrażenie w dieslu wynika głównie z doznań dźwiękowych, tu się słyszy, że auto przyspiesza. Jeżeli chcemy coś porównywać róbmy pomiary, wyścigi, co tam sobie wymyślimy, ale nie bazujmy na WRAŻENIACH!

Ad 2. pisałem to już gdzieś przy okazji innego postu, silnik diesla (turbo) w samochodzie osobowym musi mieć duży moment obrotowy, żeby w ogóle to auto jechało, ale nie oznacza to lepszych osiągów. Dlaczego, ano dlatego, że pracuje on w zakresie obrotów dwa razy "krótszym" od silnika benzynowego (umownie: 4000-2000=2000 do 6000-2000=4000). Co to oznacza? Ano tyle, że trzeba ten zakres "sztucznie" wydłużyć. Jak to się robi? W ciężarówkach daje się np. 18 biegów i już. Tu wyjście jest jedno, daje się inną przekładnię główną, która nijako wydłuży każdy z 6 biegów, niestety takie wydłużanie odzwierciedla się w sile, czyli momencie obrotowym już na styku koła z jezdnią. Stąd np. 350Nm w turbodieslu w zakresie 2000-4000 tysiące obrotów nie daje takich osiągów, jak 300Nm w turbobenzynie w zakresie 2000-6000. Do tego dochodzi większa masa auta z silnikiem diesla.

Ad 3. Nie porównujcie turbodoładowanych silników diesla z wolnossącą benzyną. Jezeli już to turbo z turbo, wolnossnący z wolnossącym. Jak wiadomo silniki turbodoładowane mają zupełnie inny przebieg krzywej momentu obrotowego i stąd zupełnie inna praca tych jednostek. I tu też chciałbym obalić inny mit, a mianowicie "Na takie gabaryty, to trzeba przynajmniej 2 lytry albo lepiej 3,7". Niestety nie do końca, bo jednostka wolnossąca np. 2.0 ma maksmalny moment obrotowy 185Nm i do tego tylko w wąskim zakresie obrotów, stąd przysłowiowe "kręcenie" silnika przy wyprzedzaniu, a co za tym idzie hałas i zużycie paliwa. Dla porównania 1.6 EB ma moment 240Nm i to w prawie całym zakresie, więc pisanie, że to będzie żyłowanie jest nieporozumieniem lub złym wyobrażeniem praw fizyki. S-Max z tym motorem będzie przyspieszał żwawiej, ciszej i oszczędniej, niż wolnossący 2.0.

Reasumując, analizując silniki do S-Maxa, wystarczy dokładniej przeanalizować tabelkę z katalogu, żeby zrozumieć czego można się spodziewać po danym silniku, ale oprócz mocy i momentu trzeba też zerknąć na testowe przyspieszenia i elastyczność, co obrazuje moją przydługą wypowiedź. Np. TDCI140PS/320Nm 10,2s i 9,5s, EcoBoost160KM/240Nm 9,8s i 9,6s. Wolnossące 2.0 .... sprawdźcie sami.
I wracając do pytania w temacie - jeżeli jeździsz 20 tys. km rocznie bierz 1.6 EB, 40 tys rocznie, TDCI140PS. To tak z ekonomicznego punktu widzenia, pozostałe różnice/preferencje (WRAŻENIA!) to sprawa indywidualna.
monsezuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.