Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2019, 10:42   #481
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

w ASO.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 16:05   #482
zawisza96
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2015
Model: Fiesta Mk7 Trend
Silnik: 1.4 TDCi 70KM
Rocznik: 2011
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Na ten moment jeszcze go nie ma.
Kod lakieru i do mieszalni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zawisza96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 18:53   #483
gkeb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2015
Model: Focus Active
Silnik: EB 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

A po co wam już od nowego lakier?
gkeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 20:21   #484
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Pewnie jakaś ryska lub kamień. Ja swojego mam niecałe 3 miesiące i jedna drobna ryskę (nie wiadomo skąd się wzuela) już usuwałem. Bodaj auto miało wtedy 3 tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Lakier chrome blue był dostępny w serwisie. Coś ok. 50 zł za komplet (baza + bezbarwny).
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 18:46   #485
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Czy ktoś spotkał się z problemem "szumienia" w kierownicy przy skrętach? Jakby ktoś piasku tam nasypał. Płyn jest więc nie wiem czy to normalne czy może lepiej do ASO jechać? W ogóle jak traktują takie wizyty gdy wydaje nam się że coś się dzieje?

Poza tym zapięcie od pasów bezpieczeństwa ocierając się o fotel wydaje okropny dźwięk.
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 18:59   #486
ddela
ford::average
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: malopolska
Model: focus MK2 FL, Focus mk4
Silnik: 1.6 benzyna, 1.0 ecoboost
Rocznik: 2009, 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jesli kierownica szumi to wiec że coś się dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki płyn? wspomaganie w FF MK4 jest elektryczne a nie hydrauliczne.
Kierownica powinna chodzić bezszelestnie. Masz gwarancję od tego żeby takie problemy zgłaszać.
No chyba że Ty słyszysz a w ASO nie będzie tego słychać... To wtedy laryngolog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ddela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 19:53   #487
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

A gdzie można uzyskać info jaki płyn mi gdzie wlali, nawet nie wiem jaki olej jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 21:56   #488
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Nie masz płynu wspomagania, ani pojemnika na niego, bo wspomaganie jest elektroniczne, a nie hydrauliczne! A olej masz w instrukcji obsługi, więc jak nie ruszałeś od nowości, to fabryka na pewno wlała Ci dobry z książki. Nie wnikałem w silnik 1,0, ale zakładam że jest olej taki jak w moim 1,5, czyli 5W20
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 07:30   #489
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

tak a propos oleju silnikowego - sprawdźcie sobie stan i w razie czego zajrzyjcie do instrukcji czego wam potrzeba na dolewkę. U mnie w dizlu 2.0 dolewka była potrzebna po 25.5kkm (nic dziwnego biorąc pod uwagę ile i jak jeździ, niech mu będzie) i okazuje się, że ten silnik potrzebuje oleju, którego nie da się kupić ot tak na stacji benzynowej (0W-30, WSSM2C950A).
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 15:24   #490
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Po odbiorze auta (kombii Titanium Biznes + pakiet winter i parking) znalazłem już wady w ciągu dwóch dni używania, a których nie wyłapałem w salonie:

- lusterka boczne dopadła oszczędność, bo są wyraźnie mniejsze niż w MK3 (ścięte u górze od prawa w dół), na jeździe próbnej jakoś tego nie wyłapałem, może dlatego że trwała ze 20 minut ledwo, a tu już jeżdżę 2 dni.

- zwijana mata bagażnika nie ma (sic!) prowadnic, po zwinięciu naciągamy ją z powrotem do siebie w powietrzu jak majtki na tyłek, i zahaczamy po wszystkim o dwa haczyki - tak miałem ostatnio w Foce MK1 ! Jest też cieńsza i bardziej łamliwa, niż w moim MK3.

- tablet się grzeje szczególnie w trakcie konfiguracji radia (wpisywanie częstotliwości, zapamiętywanie, itd) - przy parowaniu telefonu, kontaktów, nawigacji się nie grzeje. nie jest to jakieś mega odczuwalne, ale zauważalne, że ciepło zalezy od funkcji wktórej jesteśmy aktualnie.

- nie wada, ale dowód na kolejną oszczędność Forda (przy tysiącach aut zrobi im się przysłowiowa cysterna farby oszczędności), bo są różnice w grubości lakieru na tych samych elementach i nie dlatego, że auto było uderzone, tylko po prostu niechlujnie malują - przykładowo drzwi są w przedziale 110-140, słupki środkowe wewnątrz 70-85, a dla porównania moje MK3 ma te same elementy idealnie wszędzie po 110-120 max, a słupki środkowe 95. i innych wartości w zasadzie nie znalazłem w tych samych miejscach i różnice na tym samym elemencie nie przekraczają 5. A w MK4 czasem na tym samem elemencie jest 35 róznicy, a idealnym porównaniem są słupki przedniej szyby, gdzie lewy ma wszędzie po 100-110, a prawy ma wszędzie 120. To skoro jeden mogli zrobić na 100-parę, to czemu ten obok dali 120? Niechlujstwo i tyle. Spasowanie za to super, tak jak w MK3 i znacznie lepiej niż np w nowych Fiatach czy BMW. Słowa lakiernika, który też nie stwierdził powtórnego malowania, tylko, że oszczędzają na farbie i niechlujnie malują, a zauważył to nie tylko w Fordach. Temat zostawiam, ale świadczy to znów o jakichś cięciach, bo auto jest pomalowane oszczędniej niż 5-letnie MK3 w słabszym wyposażeniu.

I tutaj nie wiem, czy to wada, czy coś da się zmienić, może nie wiem jak, ale nie znalazłem wyjaśnienia do tego, może kto doradzi co się da z tym zrobić i jak zmienić:

- asystent najechania na pas jezdni, gdy kierownica wibruje, działa u mnie tylko powyżej prędkości 60 km/h, czy nie da się by działał przy mniejszych szybkościach?

- gdy mam włączone radio, nie mogę przyciskiem na kierownicy zmienić na muzę z pendrive USB (muszę paluchem wejść na tablecie w Radio -> źródła -> złącze USB i dopiero wtedy mogę eksplorować kierownicą zawartość pendrive), a w MK3 nie miałem tabletu i takiego komputera pokładowego, a klikałem sobie przycisk na kierze i mi zmieniało w pętli: Radio->CD->USB

- funkcja wyłączania silnika na luzie (Auto Start-Stop) wyłączana jest przyciskiem przy gałce biegów (całe szczęście, bo czuć wyraźne szarpnięcie budą przy wzbudzaniu silnika na światłach) ALE komp nie zapamiętuje tego, i po ponownym uruchomieniu silnika znów standardowo jest włączona, i ponownie muszę wciskać ten przycisk, a je tego nie chcę robić co chwilę! (dla przykładu: przycisk obok tego przy gałce jest też przycisk włączenia układu ułatwiania ruszania pod górę (Auto Hold) i jak jego wcisnę i załączę, a potem wyłączę i uruchomię ponownie silnik, to komp zapamiętuje, że układ wtedy włączyłem wcześniej i od razu po starcie jest włączony.

- czujniki parkowania z przodu przez pół pierwszego dnia mi nie działały (zadziałały raz - przy wyjeździe z hali w salonie, z której pojechałem prosto na autostradę do Rzeszowa, a w Rzeszowie po wjeździe w miasto już zauważyłem, że przestały działać, czyli po zaledwie jednym użyciu). Tylne+kamera działały cały czas bez zarzutu w trakcie tych samych prób parkowania. Już miałem dzwonić na serwis wieczorem wkurzony, ale się spóźniłem, a dziś rano czujniki zaczęły działać i cały dzień jeździłem do teraz po Krakowie od rana i działały za każdą próbą parkowania. Także muszę je obserwować, czemu wtedy nie działały i czy to się będzie powtarzać

- buczenia wydechu - osławionego już na tym forum przez tych którzy nie kupili tego auta, ale widzą że buczy - nie zauważyłem, a specjalnie jechałem też z ojcem z tyłu jako pasażer. tzn zauważyłem go, ale tylko do prędkości 40/h i gdy zmieniałem bieg na wyższy przy 2 tys obrotów. Gdy zmianiałem przy 3 tys, i powyżej 40/h, to wydechu nie słychać w żadnej sytuacji.

- pojemność baku jest dla mnie zagadką - instrukcja podaje 52 L, jest z 03.2019, katalog z 06.2019 podaje już 47 L, produkcję mam sierpniową, więc powinno być 47 L, ale po zatankowaniu przy wyjeździe z salonu do pełna na Orlenie do pierwszego odbicia wlało mi 49,7 L - dodam tutaj że kolejna oszczędność Forda, bo zasięg możliwy jeszcze do przejechania w chwili tankowania miałem tylko 14 km, czyli oni szklankę benzyny wlali w fabryce (salon mi nie wyjeździł, bo miał tylko jeden km przebiegu) ?? Nie sądzę, by Orlen na 50 litrach przekłamywał aż o 3 litry kierowców. Bez jaj. A jeśli miałem 14 km zasięgu, to jestem skłonny uwierzyć, że te 2~3 litry w baku miałem ,wtedy by wychodziło, że bak jest jednak 52 L - tak jakby im zostały wyprodukowane jeszcze i wkładali w auta jeszcze te co im zalegają większe by się ich pozbyć? Jak jest u Was ?

Podsumowując 2 dni - irytują mnie najbardziej tylko dwie rzeczy:

- brak możliwości wyłączenia na stałe funkcji gaszenia silnika na luzie (po każdym pełnym uruchomieniu auta trzeba to wyłączać przyciskiem bo nie zapamiętuje)
- mata bagażnika bez prowadnic.

Największe zaskoczenie i to czego się nie spodziewałem:

- autopilot do parkowania działa też w skrzyni manualnej, ale wymaga paru działań, a myślałem że to tylko w automacie jest dostepne.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 07-09-2019 o 15:39
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.