Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2019, 17:57   #601
kamilben
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2018
Model: Focus Mk4 St-Line
Silnik: 1.5 Ecoblue A/T
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
known bug, one of many in the pile of crap that this car is.
As far as I know, it has something to do with the faulty energy management. The car thinks it's in energy saving mode - very randomly.
Wczoraj chciałem od mojego sprzedawcy zaktualizować wszystkie moduły. Nie wiem, czy problem został rozwiązany, czy nie, jak powiedziałeś, występuje losowo.

EN: Yesterday, I wanted from my dealer to update all modules. I don't know if the issue is resolved or not, as you said It occurs randomly.

kamilben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 19:33   #602
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kamilben Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EN: Yesterday, I wanted from my dealer to update all modules. I don't know if the issue is resolved or not, as you said It occurs randomly.
I got all available updates a couple of weeks ago and since then the problem occured twice already. So I guess it's not solved...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 20:53   #603
kamilben
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2018
Model: Focus Mk4 St-Line
Silnik: 1.5 Ecoblue A/T
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I got all available updates a couple of weeks ago and since then the problem occured twice already. So I guess it's not solved...
Sigh... According to 2gfusions forums, American Fusion once had a similar problem and the problem was solved with the ACM update. Anyway, thanks for the info. Looking forward to hear more.
kamilben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 10:02   #604
pitq
ford::amateur
 
Avatar pitq
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus St-line
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cześć,

u mnie 6800km, samochód odebrany w kwietniu.

Silnik 1.5 150KM St Line, manualna skrzynia.

Z zauważony usterek:
- po trzech dniach "wyskoczył" z lewarka zmiany biegów dekielek, chyba zaczepy były jakoś źle odlane. Wymieniony bez problemów na gwarancji.

- raz zablokował się ekran na kamerce cofania, samo się naprawiło po wyłączeniu silnika.

- parę razy nie było dźwięku z głośników, ale to zaraz po odbiorze auta.
W ostatnim czasie już się to nie zdarza

- czasem przy zmianie piosenek z USB, jest słyszalny trzask z głośników, delikatny ale słyszalny

- pojawił się stuk (delikatne szarpnięcie) przy zmianie biegów 1->2, czasem 2->3. Wydaje mi się, że momencie załączania następnego biegu. Nie zawsze, ale przeważnie jest, czasem pomaga bardzo powolna zmiana biegu, ale też nie jest to skuteczne w stu pocentach przypadków. Będę to zgłaszał przy okazji w ASO, może coś poradzą.

Żadnych innych niepokojących usterek nie zauważyłem i ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
pitq
pitq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 12:25   #605
wozio
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2019
Model: Focus mk4 kombi stline
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



- pojawił się stuk (delikatne szarpnięcie) przy zmianie biegów 1->2, czasem 2->3. Wydaje mi się, że momencie załączania następnego biegu. Nie zawsze, ale przeważnie jest, czasem pomaga bardzo powolna zmiana biegu, ale też nie jest to skuteczne w stu pocentach przypadków. Będę to zgłaszał przy okazji w ASO, może coś poradzą.

Też coś takiego słychać u mnie takie głuche stuknięcie. Daj znac co ci powiedzieli w ASO. Tutaj w tym wątku chyba było, albo w innym tasiemcu, że w MK3 też tak jest.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wozio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 17:29   #606
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Kolejna pozycja na liscie usterek...
Nie otwiera sie klapa bagaznika (elektryczna), nie dziala nic, zaden z 4 sposobow otwarcia. Guzik na klapie, pilot, guzik w srodku czy czujnik handsfree pod zderzakiem.
Jak tak dalej pojdzie to bedzie to naprawde ostatni Ford jakim jezdze......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 17:49   #607
Rogrin
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-02-2018
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- pojawił się stuk (delikatne szarpnięcie) przy zmianie biegów 1->2, czasem 2->3. Wydaje mi się, że momencie załączania następnego biegu. Nie zawsze, ale przeważnie jest, czasem pomaga bardzo powolna zmiana biegu, ale też nie jest to skuteczne w stu pocentach przypadków. Będę to zgłaszał przy okazji w ASO, może coś poradzą.
Byłem w dwóch różnych aso. Słyszałem, że to dyfer, później, że rzadki olej w przekładni. Dostałem na piśmie, że tak ma być. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rogrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 17:53   #608
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Rogrin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem w dwóch różnych aso. Słyszałem, że to dyfer, później, że rzadki olej w przekładni. Dostałem na piśmie, że tak ma być. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To samo mowia w sprawie metalicznego odglosu przy odpalaniu. To normalne ,mowia ze inne auta tez tak maja..hehe cyrk
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 18:53   #609
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To samo mowia w sprawie metalicznego odglosu przy odpalaniu. To normalne ,mowia ze inne auta tez tak maja..hehe cyrk
Ostatnio któryś recenzent zwrócił uwagę właśnie na taki dźwięk przy odpalaniu diesla.
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 20:59   #610
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

co do tych dźwięków to u mnie po 30.5kkm są już dwa - najpierw brzęknięcie w momencie załączenia rozrusznika, a pół sekundy później puknięcie z tyłu jakby w baku albo tłumiku. Pojawiają się jak postawię rozgrzane auto na dłuższą chwilę na parkingu, jak sobie wystygnie to robi kapelę. Cyrk, na parkingu pod biurem same nowe auta, tylko jedno przy odpalaniu brzmi jakby mu miało coś odpaść.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.