Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2019, 21:14   #1
asstellyte
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie prawe światło mijania, nie świeci

Cześć!

Stałem się szczęśliwy posiadaczem Focusa 1.0 z 2013 roku. W momencie zakupu popalone były żarówki w lampach przednich, wymieniłem wszystkie i wszystko wróciło do normy, poza prawym światłem mijania. I zacząłem wstępne dochodzenie. Żarówka H7 jest dobra, we wtykach nie ma nalotu ani rdzy. Zamieniłem lampy miejscami i druga lampa ma taki sam objaw, wina nie leży w lampie. Ustaliłem za pomocą próbnika, że we wtyku nie ma prądu.

I zacząłem szukać bezpiecznika odpowiedzialnego za lewą i prawą żarówkę drogową, ale w ogóle nic takiego nie znalazłem. Bezpiecznik F74 wg. instrukcji jest odpowiedzialny za mijania, ale po jego usunięciu znikają oba długie.

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie dalej szukać? Może jednak gdzieś są bezpieczniki, albo przekaźniki odpowiedzialne za poszczególne lampy?

Na forach zagranicznych piszą, że to może być wina Body Control Module, co ja rozumiem, skrzynka bezpieczników kabinowa. Może na to wskazywać fakt, że po odpięciu lampy lewej, na desce pokazał się komunikat spalonej żarówki, ale po odpięciu lampy prawej (tej z problemem), komunikat nie było. Mówią, że trzeba programować i ASO. Czy problem ze skrzynką to trudny i drogi kłopot? Czy faktycznie tylko ASO?

Będę bardzo wdzięczny za każdy gram informacji. Spędziłem już sporo czasu przy samochodzie, a przede mną przegląd.

asstellyte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 07:15   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: prawe światło mijania, nie świeci

Cytat:
Napisał asstellyte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może na to wskazywać fakt, że po odpięciu lampy lewej, na desce pokazał się komunikat spalonej żarówki, ale po odpięciu lampy prawej (tej z problemem), komunikat nie było. Mówią, że trzeba programować i ASO. Czy problem ze skrzynką to trudny i drogi kłopot? Czy faktycznie tylko ASO?
Bierzesz miernik i idziesz po kolei po schemacie aby znaleźć gdzie nie łączy.
Sprawdź również czy nie masz płynu spryskiwaczy w skrzynce bezpieczników w kabinie we wtyczce C6 bo jest to dosyć ciekawy problem jeśli chodzi o Focusy.
Nie jest on "mocno" popularny, ale zdarzyło się kilka przypadków, a z racji jego zwariowanego zagmatwania jak to się "dzieje" tak żaden mechanik/elektryk raczej sam drogą dedukcji nie dojdzie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 12:15   #3
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: prawe światło mijania, nie świeci

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
idziesz po kolei po schemacie aby znaleźć gdzie nie łączy
Według schematu, zasilenie do żarówek mijania biegnie jednym kablem, bezpośrednio z BCM. Prawa żarówka mijania to pin 1 na złączu C6 w BCM (lewa to pin 2 w tym samym złączu). Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić czy jest tam napięcie po włączeniu świateł. Jeżeli jest, to wiadomo do wymiany przewód, a jeżeli nie, to niestety BCM.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.