Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2021, 22:44   #1
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

Cześć

piszę tutaj bo już straciłem nadzieję...

mam kuge z 2013 , 2.0 diesel. temperatura płynu chłodniczego skacze. dość długo trwa ruch wskaźnika, najczęściej mam zakres 70 - 75 stopni... jak juz się do 90 dogrzeje to i tak potrafi spaść do tych 75... częściej udaje się osiągnąć te 90 stopni na mieście, gdzie często zmieniam biegi, ostatnio nawet na luzie wzrasta do 90, ale nie podczas jazdy po autostradzie. I co najgorsze... wymieniłem termostat i płyn chłodniczy...i kompletnie nic to nie zmieniło... co to może być??

arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 07:53   #2
Orzel75
ford::average
 
Avatar Orzel75
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-12-2020
Model: Kuga AWD
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał arczi81a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wymieniłem termostat i płyn chłodniczy...i kompletnie nic to nie zmieniło... co to może być??
Wciąż wygląda na termostat. Miałem, co prawda nie w Fordzie, taką akcję, że wymieniałem 3 razy termostat w ciągu miesiąca. Nie wiedzieć czemu dwa nowe były uszkodzone. Objaw był taki, że wystarczyło wyjechać z miasta na trasę i temp. spadała do ok. 70 - 75st.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Orzel75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 20:34   #3
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

hmm,a to nie są może jakieś czujniki temperatur, coś ze sterownikami czy jak? co prawda taki interfejs do obd ktory zakupilem za 60 pln, wraz z apką nie pokazują żadnych błędów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wymiana za 3 razem termostatu pomogła u Ciebie ? to były termostaty różnych firm?
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 22:25   #4
Orzel75
ford::average
 
Avatar Orzel75
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-12-2020
Model: Kuga AWD
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał arczi81a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy wymiana za 3 razem termostatu pomogła u Ciebie ? to były termostaty różnych firm?
Wymiana za 3 razem pomogła, firm nie pamiętam to było naście lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód dogrzewał silnik tylko w mieście, każda trasa zbijała temp. a ogrzewanie działało tak sobie.


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Orzel75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 06:53   #5
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 158
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał arczi81a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm,a to nie są może jakieś czujniki temperatur, coś ze sterownikami czy jak? co prawda taki interfejs do obd ktory zakupilem za 60 pln, wraz z apką nie pokazują żadnych błędów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wymiana za 3 razem termostatu pomogła u Ciebie ? to były termostaty różnych firm?
Wymontuj termostat, zacznij go podgrzewać w wodzie, zmierz temperaturę otwarcia. Z nowym możesz zrobić to samo przed montażem. Będziesz wszystko wiedzial.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 17:57   #6
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

przecież tester nie pokaże Ci błąd termostatu
z opisu wyglada na termostat za wczesnie otwierajacy sie
kup coś dobrego wymień i po kłopocie
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 17:37   #7
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

No właśnie sęk w tym że kupiłem raczej dobry , mahle , kosztował prawie 400 , więcej nawet ciut niż oryginał forda , i dupa .. spróbuję z tym gotowaniem �� ale jeśli wyjdzie że się otwiera tak jak powinien i termostat jest ok, to jakieś pomysły co to może być innego niż termostat ??
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 21:04   #8
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 158
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

spróbuję z tym gotowaniem �� ale jeśli wyjdzie że się otwiera tak jak powinien i termostat jest ok, to jakieś pomysły co to może być innego niż termostat ??[/QUOTE]

Tylko go nie zagotuj. Kabine ci dogrzewa czy też chłodnym wieje? Nie ma innej opcji, tylko termostat.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 21:13   #9
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

Kabinę dogrzewa w miarę ok. Zastanawiałem się jeszcze przez chwilę czy np to nie ma nic wspólnego z pompą wody. Poprzedni wlascicel niby wymieniał rozrząd , a to z reguły idzie w parze , ale cholera pewności nie mam. Nie wiem tylko czy to może mieć jakiś związek z tą sytuacja ?
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 13:53   #10
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 158
Domyślnie Odp: "skacząca" temperatura płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał arczi81a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabinę dogrzewa w miarę ok. Zastanawiałem się jeszcze przez chwilę czy np to nie ma nic wspólnego z pompą wody. Poprzedni wlascicel niby wymieniał rozrząd , a to z reguły idzie w parze , ale cholera pewności nie mam. Nie wiem tylko czy to może mieć jakiś związek z tą sytuacja ?
Przy kończącej sie pompie wody temperatura by rosła i silnik się przegrzewał, a ogrzewanie by kiepsko działało.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.