Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2019, 12:14   #171
pecek1985
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Kraków
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 24
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

A jest może taki przewód przy włączniku co pojawia się zasilanie na wszystkich pozycjach z wyjątkiem zera i z niego wziąć zasilanie główne na światła?

pecek1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 16:26   #172
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli są ori dzienne to w pozycji 0 swieci pozycja z tego co pamietam.
Fabryczne dzienne święcą się właśnie po zapłonie na pozycji 0 i auto, gdy jest wystarczająco jasno a wycieraczki nie przekroczą zaprogramowanego progu intensywności pracy (warunek dot. wycieraczek musi być spełniony, gdy w menu licznika jest zaznaczona opcja "świateł deszczowych"). Pozycja świeci się tylko, gdy przełącznik ustawiony jest na pozycyjne, światła mijania lub auto (w ostatnim przypadku oczywiście tylko z włączonymi światłami mijania). Także w fabrycznym rozwiązaniu-jakkolwiek odkrywcze to nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dzienne to dzienne a pozycja to pozycja. Chociaż te dwie funkcje są realizowane poprzez te same diody tylko świecące się z różną intensywnością, to jednak do każdej z lamp dochodzi zarówno przewód zasilania świateł postojowych jak i oddzielny dla dziennych. Logika działania ori dziennych jest zgodna z przepisami.

Jeżeli ktoś chce, żeby dokładane dzienne świeciły się razem z pozycyjnymi (co jest niezgodne z przepisami dla samochodów zarejestrowanych po 31.12.2009) to zasilanie może po prostu wziąć z zasilania pozycyjnych. Sygnał rozłączający dzienne można podpiąć do przewodu zasilania świateł mijania. Stosowanie przekaźnika wg mnie nie jest konieczne bo ledowe drl nie mają dużego poboru prądu i instalacja pozycyjnych powinna dać radę (ale oczywiście bezpiecznej zastosować przekaźnik). Moim jednak zdaniem takie rozwiązanie jest to o tyle słabe, że nieprawidłowe działanie świateł z łatwością dostrzeże każdy policjant i to nie tylko przy okazji kontroli ale w ogóle stojąc przy drodze, co da podstawy do zatrzymania i kontroli z dalszymi konsekwencjami.

Cytat:
Napisał pecek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jest może taki przewód przy włączniku co pojawia się zasilanie na wszystkich pozycjach z wyjątkiem zera i z niego wziąć zasilanie główne na światła?
Do włącznika świateł dochodzą cztery przewody: zasilanie, masa, sygnał LIN i sygnał dla silniczków poziomowania. Moim zdaniem włącznik jest zasilany cały czas po zapłonie i samo przestawienie włącznika na 0 nie przerywa jego obwodu zasilania. Umożliwia to samodiagnostykę układu. Żeby mieć pewność wystarczy sprawdzić miernikiem. Można też sprawdzić, czy po odłączeniu wtyczki przełącznika komputer wyrzuca błąd z tym związany. Jeżeli taki się pojawia to znaczy, że włącznik musi być zasilany cały czas. Nawet jeżeli jest tak jak chciałby kolega, i w pozycji 0 włącznik przerywa obwód, to zasilania drl nie brałbym bezpośrednio z tego obwodu bo prąd do ledów najpierw przepływałby przez włącznik świateł i mógłby spalić jego elektronikę. Trzeba byłoby zastosować jeszcze przekaźnik, co dodatkowo skomplikowałoby zabawę.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 26-08-2019 o 16:45
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 10:13   #173
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Cześć,


chciałbym dołożyć aktualnie czujnik świateł / deszczu do foki mk3 z 2014r


poniżej wrzucam zdjęcie jak to u mnie wygląda... czy ktoś pomoże / doradzi jaką wiązkę musze dołożyć oraz jaki nr czujnika z mocowaniem kupić?


Przyszłościowo będę chciał też dołożyć asystenta pasa


Dodatkowo chętnie dołożę samo ściemniające się lusterko (aktualnie brak)



Czy jakiś schemat można poprosić?


z góry dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojoo ; 13-09-2019 o 10:16
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 11:06   #174
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Serio... nikt nic nie pomoże?
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 21:55   #175
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Temat czujnika deszczu jest prostym modem, schematy do mk3 są ogolno dostępne wystarczy poszukać, do lusterka 3 przewody, do czujnika z tego co pamietam tez. Kupujesz czujnik, silikon na szybe i blaszke montazową, co do lusterka to wystarczy samo lusterko. Co do wiązki to najlepiej kupić wiązke sufitu i wyplątać brakujące przewody,troche bardziej druciarskim ale prostszym tematem jest kupienie czujnika z ucietą wtyczką i dorobienie brakującego kawałka.
Lusterko do mk3 mam, czujnik tez powinien sie znaleść. Silikon nowy a blaszka z aso.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 15:33   #176
daro304
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-08-2018
Skąd: Motycz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Cześć , kupiłem czujnik zmierzchu/deszczu bez wtyczki i nie wiem który pin jest 1 i 3 ( 2 masa w środku) Panowie powiedzcie mi w opisaniu tego .
Jeszcze jedno czy dał by ktoś zdjęcie płytki elektronicznej (obie strony) z włącznika świateł z funkcją Auto .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190919_153059.jpg (92.7 KB, 128 wyświetleń)
daro304 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 16:42   #177
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Z lewej strony na Twoim zdjęciu (przy tym ząbku) jest pin nr 1, z prawej strony (tam gdzie ścianka wtyczki jest prosta) jest pin nr 3.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 16:15   #178
Lisseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: Ford Focus MK3 fl HB
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Witam,

Przymierzam się do montażu czujnika zmierzchu/ deszczu. Jednak mam jeszcze parę pytań?

Jak wymontować włącznik świateł? Wyczytałem iż można go wypchnąć przez schowek który jest niżej, jednak ja spróbowałem to wychodził wraz z kratką nawiewu, przez co nie udało mi się go całkowicie wyciągnąć.

Jak wyjąć zaślepkę czujnika zmierzchu/ deszczu?

Czy jest możliwość dokupienia w ASO wiązki do czujnika bądz samej wtyczki?
Czy w ASO można kupić kabelek naprawczy z pinami (do VW można dokupić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Jak demontowana jest osłona słupka A? Czy jest jakaś śrubka czy tylko na wcisk, w którą stronę ciągnąć?


Pozdrawiam
Lisseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 16:55   #179
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Włącznik świateł ma w zewnętrznych częściach na dole i na górze takie blaszki, które trzeba ścisnąć i wtedy można go wysunąć z ramki kratki nawiewu. Wieczorem wrzucę jego zdjęcie bo akurat jeden mam w garażu na półce.

Osłona słupka A demontuje się odciągając ją w stronę przeciwległego słupka A, zaczynając od góry- jest na zaczepach wciskanych w słupek przy czym pierwsze mocowanie od góry stanowi takie zabezpieczenie, które trzeba zsunąć z osłony (wiem, że brzmi to skomplikowanie ale już Ci odskoczy osłona na górze to będziesz wiedział o co chodzi).

Co do zaślepki to nie pomogę.

Generalnie to na forum jest link do workshop manuala dla FF3, w którym są opisy z rysunkami m.in. dotyczących demontażu ww. elementów. Link do tematu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do wtyczki- zakładam, że masz już ACS bo pytasz o zaślepkę od czujnika. Przy tej opcji wiązka podsufitki kończy się w okolicy lusterka taką białą wtyczką, do której wpinana jest wiązka- w zależności od wyposażenia- z wtyczkami do lidara, kamery i czujnika zmierzchu. W takim przypadku moim zdaniem najlepiej jest wymienić tą wiązkę na taką, która ma potrzebne wtyczki. Ja kupiłem w ASO "najbogatszą" wiązkę z wszystkimi wtyczkami za ok. 75 zł. Ewentualnie można dorobić brakujący przewód - jak coś to pisz na pv, bo mam wtyczkę do czujnika zmierzchu z kawałkiem przewodu i piny z kawałkiem przewodu do wpięcia się w tą białą wtyczkę też powinienem znaleźć.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 18:06   #180
Lisseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: Ford Focus MK3 fl HB
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włącznik świateł ma w zewnętrznych częściach na dole i na górze takie blaszki, które trzeba ścisnąć i wtedy można go wysunąć z ramki kratki nawiewu. Wieczorem wrzucę jego zdjęcie bo akurat jeden mam w garażu na półce.

Osłona słupka A demontuje się odciągając ją w stronę przeciwległego słupka A, zaczynając od góry- jest na zaczepach wciskanych w słupek przy czym pierwsze mocowanie od góry stanowi takie zabezpieczenie, które trzeba zsunąć z osłony (wiem, że brzmi to skomplikowanie ale już Ci odskoczy osłona na górze to będziesz wiedział o co chodzi).

Co do zaślepki to nie pomogę.

Generalnie to na forum jest link do workshop manuala dla FF3, w którym są opisy z rysunkami m.in. dotyczących demontażu ww. elementów. Link do tematu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do wtyczki- zakładam, że masz już ACS bo pytasz o zaślepkę od czujnika. Przy tej opcji wiązka podsufitki kończy się w okolicy lusterka taką białą wtyczką, do której wpinana jest wiązka- w zależności od wyposażenia- z wtyczkami do lidara, kamery i czujnika zmierzchu. W takim przypadku moim zdaniem najlepiej jest wymienić tą wiązkę na taką, która ma potrzebne wtyczki. Ja kupiłem w ASO "najbogatszą" wiązkę z wszystkimi wtyczkami za ok. 75 zł. Ewentualnie można dorobić brakujący przewód - jak coś to pisz na pv, bo mam wtyczkę do czujnika zmierzchu z kawałkiem przewodu i piny z kawałkiem przewodu do wpięcia się w tą białą wtyczkę też powinienem znaleźć.
Dzięki za odpowiedź.

Posiadam ASC, to że nie mam czujnika zmierzchu/ deszczu skumałem się zaraz po zakupie. Myślałem, że w wersji Titanium to standard.

Czy wiązka którą kupiłeś jest kompletna tzn od złącza pod schowkiem po przez białą wtyczkę do wszystkich kamer i czujników? Jeżeli ona kosztuje 75 zł to myślę, że nie ma co rzeźbić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy posiadasz nr tej wiązki ?

Słupek próbowałem wyciągnąć i pierwszy zaczep wyszedł łatwo dalej nie chciałem ciągnąć na siłę, mam nadzieje ze w weekend będę miał czas zobaczyć jak go zdemontować.

Rozumiem, że włącznik światłem powinienem wysunąć bez kratki nawiewu?

Dzięki za link do workshop manuala, na pewno się przyda.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2019-11-05 at 18.39.26 (2).jpg (19.8 KB, 147 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2019-11-05 at 18.39.26 (1).jpg (20.1 KB, 139 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2019-11-05 at 18.39.26.jpg (19.9 KB, 140 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Lisseek ; 05-11-2019 o 18:19 Powód: nie wgrały się zdjęcia.
Lisseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.