Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2014, 07:38   #471
chris7
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam, duży problem migająca sprężynka przy wolnych obrotach!! na swiatłach lepiej nie stawacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mechanik nie dał rady, może ktos pomoze?chyba ze ktoś zna dobrego mechanika z okolic zawiercia.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 08:42   #472
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał wiewior7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po sprawdzeniu komputer pokazuje błędy:
- P0251 - zawór regulacji dawki paliwa
- P1211 - za wysokie/za niskie ciśnienie paliwa - dodam, że ten błąd jest następstwem poprzedniego (P0251).
P1211 jest następstwem tamtego jeśli się dalej jedzie i silnik zgaśnie.
Jeszcze raz sprawdzić korekty na wtryskiwaczach tam gdzie są za wysokie tam jest problem. No i
kwestia sprawdzenia pompy bo od tego należałoby zacząć.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 20:59   #473
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam,
dziś podłączyłem komputer i użyłem programu FORscan. Po podłączeniu znalazłem jeden błąd:
P0251 - Usterka regulacji dawki paliwa doprowadzanej do wtryskiwacza

do tego sprawdziłem ciśnienie pompy paliwa i odchylenie wtrysków. Otrzymałem następujące wyniki nie wiem jak je zinterpretować może ktoś pomoże

FRP.OBDII(kPa) F_INJ_A(mg) F_INJ_B(mg) F_INJ_C(mg) F_INJ_D(mg)
22840 -2.492 0.105 0.449 1.938
22920 -2.492 0.094 0.433 1.938
22960 -2.492 0.094 0.433 1.944
23000 -2.471 0.094 0.433 1.944

Czy mogę jeszcze jakieś testy przeprowadzić albo jakieś dane wyciągnąć programem FORscan aby ułatwić diagnostykę?

Dodam że wymieniony wtrysk to czwarty od rozrządu... wyszedł że jest uszkodzony podczas próby przelewów. Wtrysk który wymieniłem jest używany... znalazłem dawce przekazałem wtrysk na testy do warsztatu zajmującego się wtryskami, sprawdzili powiedzieli że jest więcej niż dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wkręciłem do swojego mondka... na początku chodził nie równo na biegu jałowym... trochę pochodził na biegu jałowym kawałem się przejechałem około 30km i bieg jałowy się skorygował. Teraz jest ok jednak przy większych prędkościach dalej zapala się sprężynka... czy może być to spowodowane tym że wtrysk jeszcze się adoptuje w samochodzie? Może powinienem na nowo zakodować wszystkie wtryski?? Czy jest to ewidentnie coś innego?
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 07:54   #474
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Jeśli na rozgrzanym silniku są takie to jest OK :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dla potwierdzenia zrobiłbym próbę przelewową taki wynik byłby zadowalający:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli u Ciebie korekty są rzędu 2,5mg to nie jest dobrze, proponuję na nowo wpisać kody(na zimnym silniku) jeśli nie będzie poprawy to zaworki do wymiany. Chyba, że test przelewowy wyjdzie dobrze to kwestia pompy.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 08-09-2014 o 08:05
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 21:13   #475
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Myślę że najpierw ponownie wprowadzę kody dla wtrysków i zobaczymy co to da... tylko jak ponownie ustawić kody wtrysków? Widziałem w programie FORscan że jest taka opcja ktoś to próbował robić tym programem? Może jakąś instrukcje ktoś posiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo może ktoś udzieli jakiś wskazówek? Czy takie kodowanie wtrysków tylko w serwisie zrobią? No i drugi temat skąd wziąć kody wtrysków? Szukałem u siebie na silniku ale naklejka jest już nieczytelna... z wtrysków kody też już nieaktualne bo już każdy był regenerowane kody zostały z oryginalnego a środek inny :/ Czy te kody są takie sama dla każdego samochodu jeśli tak to może ktoś posiada kody do mondeo z 2002 2.0TDCI 130KM
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 16:51   #476
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam,
znalazłem fajnego chomika na temat wtrysków do Mondeo i skorzystałem z procedury dostosowywania wtryskiwaczy. Postępowałem zgodnie z instrukcją.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po przejściu całej procedury moje wyniki wyglądają następująco:
FRP.OBDII(kPa) F_INJ_A(mg) F_INJ_B(mg) F_INJ_C(mg) F_INJ_D(mg)
23040 0.562 1.471 -1,440 -0.564
Wyniki zupełnie inne niż te o których pisałem wcześniej. Silnik pracuje równo brak czarnego dymu.. niby wszystko ok. Rozpędzam sam ochów na każdym biegu i jest ok przekroczył granice 160km/h i wszystko ok chociaż przy prędkości 130-150km/h wydaje się że jakoś tak słabiej przyspiesza jakby miałby czegoś mu brakowało. Drugi test to zwolniłem do 100km/h i na 5 zacząłem rozpędzać samochód... i przy 140km/h zapaliła się sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Czy ktoś może coś podpowiedzieć co to może być? Może jakaś podpowiedź co monitorować w FORScanie podczas jazdy żeby sprawdzić co się dzieje czego brakuje przy tej prędkości 140km/h że jakoś ta sprężynka się zapala. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 17:40   #477
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał wiewior7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
znalazłem fajnego chomika na temat wtrysków do Mondeo

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miło mi, że mogę pomóc swoim doświadczeniem.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 20:37   #478
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

U mnie ostatecznie skończyło się wymianą pampy. Zakupiłem z allegro z anglika z rocznika 2006 przebieg niby 71000 mil. Cena 750zł. Sprzedawca zapewniał że ze sprawnego samochodu ze walone mondeo było w tył i dlatego był złomowany i z niego pompa. Pompa przyszła została zamontowana układ przeczyszczony... pompa przepłukana i zalana paliwem. Po zamontowaniu mały problem chodził bardzo nie równo dymił i gasł po czasie. Podejrzewam ze było to spowodowane obecnością powietrza w układzie oraz może ustawieniami komputera sterującego wtryskami (różnica wtrysków miedzy moją słabą pompą a pompą dobrą). Ale jak już załapał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to teraz już zupełnie inny samochód... przestał dymić pracuje równo przelewy odchylenia wtrysków w magiczny sposób się wyrównały i oscylują około 0,5mg każdy. Samochód jeździ jak marzenie nabrał mocy no i najważniejsze nie zapala się sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także problem udało się usunąć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 23:38   #479
jaro42
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Model: ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130KM GHIA
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Koledzy słuchając waszych opowieści o mrugającej sprężynce powiem wam krótko.
Sprężynka nie mruga lub bardzo rzadko jak są już słabe wtryskiwacze, czujnik położenia wału bardzo rzadko.Najczęściej mruganie sprężynki pojawia się gdy pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia podczas przyspieszania lub turbina. Wiem to z autopsji bo przerabiałem.
Pozdrawiam
jaro42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 23:52   #480
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jaro42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najczęściej mruganie sprężynki pojawia się gdy pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia podczas przyspieszania .
Pompa może dawać odpowiednie ciśnienie lecz spadek ciśnienia na wtryskiwaczach wykracza poza wymagany zakres. Dlatego sprawdzam korekty na wtryskiwaczach, jeśli są wysokie to dla potwierdzenia robię próbę przelewową, która potwierdzi zużyty zaworek. Jeśli ponowne kodowanie nie przyniesie poprawy to wtedy wymiana zaworka(ów).
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.