Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2011, 10:32   #1
DamianRTV
ford::advanced
 
Avatar DamianRTV
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Katowice
Model: MK-3 FIESTA GFJ 785
Silnik: 1119 cm3 / 37 KW / 50KM
Rocznik: 1995 - listopad
Postów: 238
Domyślnie Skrzypiąca poduszka pod silnikiem jak ją zastąpić?

Ford FIESTA 95r. 1.1L

Witajcie - mam skrzypienie w okolicach schowka. Nic związane ze schowkiem i w środku oraz w kabinie tylko jak przyłożę ucho w okolicach alternatora to słyszę ten dźwięk ale głośniej słychać go w kabinie.

Wymienili mi poduszki pod "silnikiem" te dwie z nad takiej "płozy" zabezpieczającej pod autem (bo jest tam łatwy dostęp) czyli jak poczytałem forum to jest to z pod skrzyni biegów. A tej od strony alternatora nie bo jest się tam trudno dostać i że podobno droga. Miał ten problem zniknąć ale nie zniknął jest gorzej.

Słychać to przeważnie na wolnych obrotach
- czy to luz czy minimalne obroty na danym biegu - obojętnie na jakim zazwyczaj przy jeździe ekonomicznej i delikatnej - ale jak mu się "pociśnie" to tego nie ma.

Lecz gdy delikatnie zaprę się i naciągnę silnik tzn. złapię za filtr powietrza i przekrzywię całość - blok silnika to druga osoba siedząca w kabinie informuje mnie, że objawy znikły.

Co mogę zrobić - jak jest droga impreza to może dodam kawał gumy pod nią co ? Mam tamte stare z tej płozy 2szt.Tylko jak się za to zabrać od czego zacząć bo dostęp jest fatalny. Podniosę silnik lewarkiem hydraulicznym ale co tam wstawić jakąś gumę uformować ?

ps. Jeden z Fachowców JoeMix oraz stasiek49 na forum napisał mi że może mam silnik źle ułożony, a to by się mogło zgadzać skoro mam drgania na kole kierownicy i teraz jest pytanie następne czy to czasem nie ma coś wspólnego właśnie z tym że teraz się coś uaktywniło. Może jak bym naprawił tą poduszkę to i drgania znikną. Temat o drganiach: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
<<< Tu jest moja FUCINKA - fofi >>>
Fufii - PA PA ... Teraz seat CORDOBA 2000r. 1.4L "żółtek" - seatowa

Ostatnio edytowane przez DamianRTV ; 08-08-2011 o 13:17
DamianRTV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 16:16   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Skrzypiąca poduszka pod silnikiem jak ją zastąpić?

dobrze myślisz,
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 20:27   #3
van81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2004
Skąd: Warszawa Wesoła
Model: Fiesta mk1
Silnik: S 1300
Rocznik: 1980
Postów: 11
Domyślnie Odp: Skrzypiąca poduszka pod silnikiem jak ją zastąpić?

masz zerwaną tą drugą poduszkę, dostęp wcale nie jest gorszy od tego na płozie a wręcz lepszy. Ale to czy masz ją zerwaną powinieneś widzieć bo poduszkę masz prawie na wierzchu po lewej stronie patrząc na komorę silnika
__________________
Sporo było fordów i są nadal
van81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 16:54   #4
DamianRTV
ford::advanced
 
Avatar DamianRTV
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Katowice
Model: MK-3 FIESTA GFJ 785
Silnik: 1119 cm3 / 37 KW / 50KM
Rocznik: 1995 - listopad
Postów: 238
Domyślnie Odp: Skrzypiąca poduszka pod silnikiem jak ją zastąpić?

Ok. wszystko ok - gdy odkręciłem górną nakrętkę to okazało się że taka prowadnica tzn. małe kółeczko wypadło - przesunęło się, z dużego otworu, w którym miało być to małe właśnie kółeczko.
Po ciężkim naprowadzeniu za pomocą złapania gwintu długą rurką trafiłem w otwór i ułożyłem poduchę jak ma być. Okazuje się że ona sobie wyskakuje - zobaczę na ile starczy dokręcenie mocniej do karoserii by nie wypadało bo sobie zrobiło to już lekki "wyjazd" z tego dużego otworu. Jak wypadnie to znów będzie )piszczeć, dzwonić, lub coś podobnego) Więc potem tam dam rureczkę odpowiednią.

Ale dziękuję za wysłuchanie mojego problemu - teraz już tego nie ma. Pozdrawiam.
__________________
<<< Tu jest moja FUCINKA - fofi >>>
Fufii - PA PA ... Teraz seat CORDOBA 2000r. 1.4L "żółtek" - seatowa
DamianRTV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 22:44   #5
DamianRTV
ford::advanced
 
Avatar DamianRTV
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Katowice
Model: MK-3 FIESTA GFJ 785
Silnik: 1119 cm3 / 37 KW / 50KM
Rocznik: 1995 - listopad
Postów: 238
Domyślnie Odp: Skrzypiąca poduszka pod silnikiem jak ją zastąpić?

Dołożyłem taką brązową gumę pomiędzy tą zgiętą blachę a gumę oryginalną by blacha nie tarła o blachę wtopioną w tą oryginalnej gumie.
Jak na razie jest ok i nie skrzypi - bo to ta blacha o blachę na wolnych obrotach tarła.

Patent jak na razie wytrzymał ponad m-ąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg poduch z pod silnika.jpg (14.6 KB, 95 wyświetleń)
__________________
<<< Tu jest moja FUCINKA - fofi >>>
Fufii - PA PA ... Teraz seat CORDOBA 2000r. 1.4L "żółtek" - seatowa

Ostatnio edytowane przez DamianRTV ; 11-03-2012 o 16:10
DamianRTV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.