Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2022, 20:41   #1
Muficzer
ford::amateur
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 05-01-2022
Skąd: Z miasta Łodzi
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 2
Arrow Mile zamiast km, niedziałające grzane fotele + klima

Witam, posiadam fiestę MK7 2011r 1.6Ti sprowadzona z USA
Ostatnio po 10 latach wjechał szereg grubych napraw i wyskoczył szereg problemów których nie było przed zmianami i naprawami

1. Licznik przestawił się w mile zamiast kilometrów, komputer pokładowy nie pokazuje także temperatury, zasięgu itd
Przy użyciu Wurtha czy Launcha nie było opcji tego ustawić
Jako przyczynę zakładam odpięcie akumulatora na kilka dni, bądź później przekręcenie stacyjki przy wyjętych zegarach.

Nie wiem w sumie jak to przywrócić, ustawianie w radiu jednostek metrycznych nie pomaga.

2. Nie działające grzanie foteli które wcześniej działały, podświetlanie przycisków działa, nie świeci się lampka po wciśnięciu przycisku. Bezpieczniki sprawdzone wszystkie a i wymieniony nr. 10 7.5A w razie czego, te pod maską też sprawdzone dla świętego spokoju, wtyczki są powpinane. Z błędów na komputerze nic nie wyskakuje.

3. Brak napięcia na kostce do sprężarki, tu błąd który jest w komputerze i uważam że może być powiązany to błąd czujnika temperatury parownika, ale jestem ciekawy czy macie może jakieś inne pomysły?

Szczerze mówiąc już rzygać mi się chce bo nie dość że USA i części są często inne to nie wiem jak już ugryźć te problemy, a logika wskazuje że pierwsze dwa mają jedną przyczynę bo stało to się w jednym czasie, a wcześniej było ok

Czy jacyś weterani tutaj mieli podobne problemy, albo ktoś ma jakieś pomysły których nie wziąłem pod uwagę na uporanie się?

Muficzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 08:23   #2
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Mile zamiast km, niedziałające grzane fotele + klima

Nie poddawaj się. Zainstaluj forscana sprawdź, które funkcje są aktywne. Najpierw aktywuj komputer. Powinna wrócić temperatura, spalanie chwilowe itp. Błędy nic nie pokażą bo prawdopodobnie komputer wrócił do ustawień podstawowych no chyba, że się coś z nim stało. Jeżeli nie to 10 min i sprawa powinna być załatwiona. W czasie połączenia przez kabel uważaj aby nie przerwać połączenia w czasie nadpisywania. Bo będzie żle. U siebie dodałem kilka funkcji m.in komputer, przeciwmgielne. Przy przeciwmgielnych nieaktywowanych nie ma napięcia na kostkach, po aktywacji pojawia się i zapala się ikonka na zegarach. Tu może być podobnie.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 09:24   #3
Muficzer
ford::amateur
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 05-01-2022
Skąd: Z miasta Łodzi
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mile zamiast km, niedziałające grzane fotele + klima

Czy do Forscana jest potrzebny dedykowany kabel czy można ściągnąć interfejs i odpalić go na kablu Wurtha?
Muficzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 12:18   #4
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Mile zamiast km, niedziałające grzane fotele + klima

Jeżeli to jest MS HS CAN to powinien być lepszy jak mój chiński za 70 zł.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.