Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2012, 15:14   #1
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Domyślnie Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Witam
prosze o pomoc, od jakiegos czasu c-max 1.6 przechodził mi w tryb awaryjny, ostatnio zaczelo to sie nasilac wręcz co chwile wyświetla się błąd.Czasami pomaga jak odpale go bez czekania aż zgasną kontrolki czasami nie, kupiłem nowy zawór sterowania turbiną, podłączyłem go identycznie i to samo lecz stary zawór wyglądał identycznie jak mój nowy czyli był niedawno wymieniany, sztanga chodzi niby nie zacina się lecz samo podłączenie 3 węzyków podciśnienia mi coś nie pasuje jakoś plątanina tam jest próbowałem pozamieniac wężyki i to samo usterka silnika, wężyk grucha-> zawór drożny przedmuchany,

Może ktos zrobic zdjęcie jak wy macie go podłączonego może mi ktoś go żle podłączył już wcześniej prosze o odp tu lub mms 604475282

wstawię fotki jak mam podłączone

zawór ma 3 wejscie 1 brązowe wieksze i 2 czarne małe

przy motorze sa tez 2 male i 1 wiekszy

lecz u mnie z motora wiekszy był podłączony pod mniejszy zaworu i był troszke lużny.
na zdjęciu podłaczyłem nie tak jak było tylko gruby -> gruby i ciekie->ciekie

kombinowałem na różne sposoby i ciągle to samo
Prosze o pomoc
z góry dziekuje i życzę spokojnych świąt w rodzinie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg img_20120407095636_20120407_154051_zmniejszamy_pl.jpg (80.4 KB, 1099 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg img_20120407095758_20120407_154600_zmniejszamy_pl.jpg (69.4 KB, 816 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg img_20120407095953_20120407_154618_zmniejszamy_pl.jpg (51.5 KB, 781 wyświetleń)

michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2012, 17:53   #2
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

wiem że są święta ale może jakiś spec zaglądnie tu????!!!!
michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2012, 21:20   #3
AllachII
ford::amateur
 
Avatar AllachII
 
Zarejestrowany: 18-02-2012
Skąd: Krosno
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Wysle na pw.

Ostatnio edytowane przez AllachII ; 08-04-2012 o 21:25
AllachII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 18:11   #4
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Cytat:
Napisał AllachII Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysle na pw.
Forum to nie słup ogłoszeniowy. Ideą wszelkiej maści forów jest to, że zadaje się pytania i, ewentualnie, otrzymuje odpowiedzi. Korzystają na tym wszyscy - ten co zadał pytanie, ten co odpowiedział/podpowiedział - satysfakcja i wszyscy którzy to czytali/ją.
Gdy odpowiedzi dajesz na priv eliminujesz wszystkich potencjalnie zainteresowanych tematem. Nie o to na forum chodzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 19:10   #5
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Kolego Michus zacznij od podania numerów błędów jakie sia pojawiają ... Poza tym niedawno przerabiałem temat tego zaworu i sparzyłem się nieźle po wymianie na nowy . Wstawiłem nowy oryginalny zawór Pierburg zakupiony w Intercarsie a mimo to przeładowywało mi ciągle turbinę . Kilka tygodni nie mogłem dojść o co chodzi ..... okazało się ,że ten nowy zawór poprostu nie pasuje do mego auta . NIby ta sama firma , po numerach katalogowych niby miał pasować a jednak nie. Nawet zacząłem regulować już sztangę turbiny. Jednak coś mnie tkęło i rozebrałem i wyczyściłem stary zawór , skleiłem klejem na gorąco założyłem do auta i jak ręką odjął, zero przeładowywania turbiny i trybu awaryjnego. Ciśneinie turbiny dochodzi max do 227 kPa. Moim zdanien ten nowy zawór miał nieco inne parametry pracy , bo z wyglądu był identyczny jak stary.
W ASO, gośc powiedział mi ,że do silnika 1,6 109km jest co najmniej 3 różne typy tego zaworu starowania turbiną . Myślałem ,że ściemnia ...ale jednak chyba miał rację.
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 19:12   #6
E-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Andrzej K
Jestam za, a nawet za.
E-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 19:26   #7
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

kolega AllachII mi odpisał na Pw poniewaz nie był pewien czy Mk3 ma tak samo jak mk1 i nie chciał nikogo zmylic

ja tez wlasnie kupilem nowy zawór i te same objawy nawet gorsze, ciagle awaria, jesnak kupilem auto w grudniu ale ten elektrozawor nie jest oryginalny tylko taki sam jak kupiłem na allegro,(brazowy) a oryginalny podobno czarny, myslalem po prostu że z tego wszystkiego na końcu żle podłączam ale dojrzałem opis na elektrozaworze -> VAC -> OUT->ATM czyli podłączone mam dobrze a awaria jest nadal po odpaleniu sztanga idzie na dół a po zgaszeniu zostaje na chwile na dole dopóki słychac ze czyści się egr po ok 10 sek sztanga idzie do góry,gdy auto postoi jakis czas odpale nie ma błędu gdy przegazuje 3000+ jest awaria, grucha nie zatarta 2 zawory te same objawy, chyba że ktos to chciał naprawić i kupił taki sam jak ja (nieodpowiedni ) i nic nie zmienia podmiana, tylko dlaczego przez 2 mies zdarzało sie to raz na 2 tyg a teraz ciagle????

nie mam nawet starego oryginalnego żeby rozebrac jak twierdzi kolega Merchel a na kompie nie było typowo błedu bo jak zajechalem do elektryka to awaria znikła tylko pokazywalo mu niby 99% obciążenia tego zaworu
brak mi sil na fordy z francuskimi bebechami

Ostatnio edytowane przez michus ; 09-04-2012 o 19:53 Powód: dopisek
michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 19:46   #8
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

Próbowałeś podłączyć się kompem do auta i ściągnąć numery błędów?
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 20:56   #9
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

tak w momencie podlaczenia blad nie byl aktywny i nie było go w pamieci błedow choc powinien) a mój elm nic nie widzi (scan i scanxl )
jutro jade jeszcze raz na kompa

Ostatnio edytowane przez michus ; 09-04-2012 o 21:31
michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 22:23   #10
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Domyślnie Odp: Zawor czujnik sterowania turbiną jak prawidłowo podłączyć ???

wiec okazało się ze przyczyną awari nie był elektrozawór tylko czujnik doładowania turbo (denso) i po problemie

zamykam i dziekuje
michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.