Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2020, 11:14   #171
Kashiko
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest źródło problemu o którym co chwilę piszę na forum
Witam przymierzam się do zakupu i wymiany zegarow, zakupiłem też kabel iaken ELM327 v4 - Interfejs Vscan STN2120 USB założyłem już z nim. Tempomat czy on sobie nie poradzi z licznikiem ???
Przy okazji mam pytanie posiadam dwa kluczyki jeden scyzoryk z pilotem drugi "zwykły" dam z nimi radę ?

Kashiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 11:45   #172
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Nie. Kup v3
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 11:58   #173
Kashiko
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Ok nie powiem żebym się nie zdenerwował Viaken mnie przekonał że v4 jest lepszy od V3 szybszy itd. czym one się różnią ? Czy poza licznikiem też z nim są jakieś problemy w ff MK2 lf 1.6 TDCi ?
Kashiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 13:46   #174
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Teraz odsyłaj jako towar niezgodny z umową.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 14:00   #175
kovalsky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Witam
Mam Focusa MK2 1.8B FL 2009r zegary też mam po lifcie, mały wyswietlacz ROM 403. Po zamontowaniu gazu i jeżdżeniu na nim wkurza mnie że kilometry na komputerze uciekaja i po pewnym czasie zapala się rezerwa a paliwo jest w zbiorniku. Czy po wgraniu ROMU 512 kilometry będzie zaczytywać tak jak wskazówka pokazuje? Jeszcze kwestia tej temp. Wskazówka pokazuje ok 88 stopni a jak zrobiłem szybko test zegarów (przy rozgrzanym silniku zgasiłem go i włączyłem szybko test) to miała tylko 74 stopnie. Rozumiem że po zmianie ROMU będzie pokazywać rzeczywista temp. Czemu te focusy nie rozgrzewają się tak jak powinno być do 90 stopni?

Przymierzam się do zakupu STN1170 ELM327 v3 MSCAN Ford USB + OTG Micro USB-C

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

to dobry wybór czy polecacie coś innego?
kovalsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 14:16   #176
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po wgraniu ROMU 512 kilometry będzie zaczytywać tak jak wskazówka pokazuje?
niekoniecznie
Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po zmianie ROMU będzie pokazywać rzeczywista temp.
również niekoniecznie
Czasem się udaje, czasem trzeba pomóc wpisując nie do końca zgodną z autem konfigurację, warto przeczytać cały ten temat.
Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to dobry wybór czy polecacie coś innego?
i znów warto by przeczytać chociaż ten temat, bo na forum jest o tym pełno.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 14:37   #177
kovalsky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Temat czytałem cały wczoraj. Co do kabla wiem że wersja V3 musi być A Romy tak jak widziałem na zdjęciach są 3 różne 512
kovalsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 16:29   #178
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Focusa MK2 1.8B FL 2009r zegary też mam po lifcie, mały wyswietlacz
Zaktualizuj swój profil
Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po wgraniu ROMU 512 kilometry będzie zaczytywać tak jak wskazówka pokazuje?
Musisz utrzymywać pewien poziom paliwa. Znajdziesz na forum.
Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że po zmianie ROMU będzie pokazywać rzeczywista temp.
Co rozumiesz przez rzeczywistą temp? Ma być 90 stopni? Taka nigdy nie będzie. Ma pokazywać 74 stopnie? Taką może pokazywać.
Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czemu te focusy nie rozgrzewają się tak jak powinno być do 90 stopni?
Bo masz termostat na 74 stopnie, to jak ma osiągnąć 90 stopni?
Cytat:
Napisał kovalsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzam się do zakupu STN1170 ELM327 v3 MSCAN Ford USB + OTG Micro USB-C
Po co ci te otg?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 16:42   #179
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co ci te otg?
A to jest akurat bardzo przydatny gadżet. Forscan Lite na Androida - i w razie "checka" w trasie możemy szybko i przede wszystkim poprawnie zdiagnozować co dolega "naszemu Fordu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście przejściówkę z USB na USB-C czy co tam mamy w telefonie można dokupić osobno, nie trzeba z aukcji z Viakenem.

Szczegóły tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez hindus ; 21-02-2020 o 16:46
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 18:39   #180
kovalsky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Na OTG nie zwracałem uwagi tylko na V3 ale jak jest to niech będzie. Co do temp to chodziło mi żeby pokazywał taka jak jest na prawdę a nie 90 ciągle jak i tak tyle nie ma. Silnikowi chyba nic nie będzie że się grzeje tylko do 74?
kovalsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.