Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2019, 17:36   #1
Khalegar
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 02-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.0 EcoBost 100KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Thumbs down Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Witam,
Ostatnio mnie bardzo nurtuję jeden temat.
Czytam różne poczytne czasopisma i portale na temat 1.0 Ecobosta i powtarza się opinia, że pękają bloki, że wyciera się popychacz pompy paliwa, przegrzewa się bo niewydolny układ chłodzenia. Przyznam się szukałem tutaj na forum takiego wątku i nic, to jak to jest nikt nie spotkał się z takim przypadkiem? Jeśli mówią, że to częste awarie to zastanawia mnie dlaczego tutaj na forum nie ma tysiąca wątków na ten temat. Sam mam Fiestę 1.0 Ecobost 100KM a przejechane 108 tyś km i nic kompletnie z tym autem się nie dzieje a ponoć przy 100 tyś, ma być mogiła. Także pytanie do was drodzy forumowicze czy ktoś faktycznie robił taką naprawę? Jakie były objawy i faktyczne koszty wyżej wymienionych "typowych usterek"

Khalegar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 07:08   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

To poszukaj w wątku Focusa.
I tak, to prawda. Długowieczności się nie spodziewaj po tym silniku.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 10:24   #3
Jarek138
ford::beginner
 
Imię: Jarosłąw
Zarejestrowany: 29-01-2015
Model: Ford Puma
Silnik: 1,0 125 mHeV
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Pożal się Boże "redaktorzy" motoryzacyjni z portali cały czas wywlekają historię pękającego wężyka chłodzenia z początku produkcji. Wycierający się popychacz pompy paliwa też gdzieś podchwycili pojedynczy przypadek od mechanika.
Po prostu trzeba pilnować wymian. Faktem jest, że silnik jest termodynamicznie wysilony ale układ chłodzenia daje radę przy rozsądnej eksploatacji. W/g mechanika z mojego ASO to najbardziej żywotne silniki Forda. Podobno jeden z klientów tego ASO przejechał tym silnikiem 380 tys. Pozdrawiam.
Jarek138 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 13:41   #4
Khalegar
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 02-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.0 EcoBost 100KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Cytat:
Napisał Jarek138 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pożal się Boże "redaktorzy" motoryzacyjni z portali cały czas wywlekają historię pękającego wężyka chłodzenia z początku produkcji. Wycierający się popychacz pompy paliwa też gdzieś podchwycili pojedynczy przypadek od mechanika.
Po prostu trzeba pilnować wymian. Faktem jest, że silnik jest termodynamicznie wysilony ale układ chłodzenia daje radę przy rozsądnej eksploatacji. W/g mechanika z mojego ASO to najbardziej żywotne silniki Forda. Podobno jeden z klientów tego ASO przejechał tym silnikiem 380 tys. Pozdrawiam.
Właśnie mam takie wrażenie, przeszukałem tutaj forum takich tematów na lekarstwo faktycznie ktoś pisał o focusie z pękniętą głowicą i nie do końca z resztą zdiagnozowaną bo mogła być też uszczelka, wróżyli mu z fusów. Na temat fiest z tym silnikiem cisza. Dlatego zadziwia mnie ten wątek bo szukając w google cisza a ponoć to taka typowa rzecz i często spotykana. Może ktoś jeszcze podchwyci ten wątek bo naprawdę straszą w każdej gazecie a jak człowiek chcę się zainteresować tematem okazuję się, że cisza zupełna jakby nie istniał. Czy to jest jakaś nagonka VW aby odwrócić uwagę od ich kiepskich silników o których jest milion informacji jak są do kitu? Wciąż powiela się mit że są to nietrwałe silniki ale nie znalazłem żadnej osoby która by miała ten silnik i faktycznie w jakiś sposób jej się skończył. Dlatego rzucam wątek tu może ktoś się znajdzie kto miał problemy z tym silnikiem.
Khalegar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 14:42   #5
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Znam z opowiadań 2 przypadki że silniki poszły do wymiany w focusach 1.0, ale obydwa były jeżdżone we flocie, przez PH którzy na autostradzie cały czas max, nie ma mowy o chłodzeniu turbiny, czy nawet sprawdzeniu płynu, od zimnego cały czas prawie do odcinki. Wśród "normalnych" ludzi takie sytuacje raczej są marginalne. Nawet opisywany tutaj na forum jeden przypadek nie do końca okazał się prawdziwy, bo ponoć silnik po rozebraniu wyglądał normalnie.
Ja tam nie mam stresu z tym związanego, ale może dlatego że mam jeszcze sporo gwarancji przed sobą i auto zmieni właściciela jeszcze na gwarancji. Z drugiej strony mam przejechane dopiero 13 tys, więc nie za bardzo mam się jak wypowiadać...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 20:11   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Mnie też znajomy mówi ciągle o pękającej głowicy, a ja nie widzę tych przypadków. Blok jest żeliwny i on tak łatwo nie pęknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast to wszystko dotyczy raczej Focusów, gdzie jest ogromne przekłamanie w pokazywaniu temperatury silnika na zegarach od 45 do 115 stopni wskazówka jest w pozycji 90. Fiesta i pochodne mają inaczej, bo ostatni segment zapala się jak silnik osiąga 75 stopni, choć nadal za mało, ale bardziej realnie.
Pomijam, że chyba nikt nie jeździ Fiestą 180km/h po autostradzie przez 170k km jak jeden kolega Focusem tutaj.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 21:54   #7
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Ja powiem tylko tyle - z doświadczenia wiem, że te silniki są w stanie znieść bardzo wiele, nawet zrobione na 140-150 KM.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 11:28   #8
Jarek138
ford::beginner
 
Imię: Jarosłąw
Zarejestrowany: 29-01-2015
Model: Ford Puma
Silnik: 1,0 125 mHeV
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Link do awarii 1.0 ecoboosta w tourneo courierze.
Jarek138 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 11:50   #9
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Witam

Ford wyprodukowała chyba kilkaset tysięcy aut z silnikami Ecobooster,
a na forum były może 2 przypadki awarii aut z tymi silnikami

Tak więc - potencjalnie - awaria może wystąpić ale praktyka tego nie potwierdza => awarie poniżej błędu statystycznego

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 08:00   #10
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

W uk jest trochę focusów na aukcjach z ubitym silnikiem. Tylko że nie dbają o auta. Sąsiad już któreś auto z rzędu wykończył. Zawsze odpala z butem w podłodze.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.