Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2017, 22:32   #1
Tomasz333
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI DPF 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie DPF wypala się co 180 km 1.6TDCI

Witam serdecznie!

Posiadam Forda Focusa MK3 z silnikiem 1.6 TDCI o mocy 115KM, rocznik 2013. Autko przejechane ma 183 300 km. Niedawno wykonałem w aucie zabieg chiptuningu, przyrosty są stosunkowo nieduże, ale odczuwalne: + 14 KM i 40 NM. Chiptuning zrobiłem w studiu V-TECH we Wrocławiu. Oczywiście wcześniej ich zbadałem, poczytałem liczne opinie, zwłaszcza te, które dotyczyły mojego modelu - ogólnie rewelacja, droga hamownia i profesjonalizm. Przed zabiegiem zbadali samochód i wszystko OK (bardzo dbam o swoje auto). Przejdźmy do sedna sprawy...

Niedługo po chipie pojawił się dziwny problem przy wypalaniu filtra DPF. Kiedy jadę na autostradzie ze stałą prędkością i odejmę nogę z gazu to samochód nie zwalnia, ale utrzymuje prędkość (spalanie nie wynosi wtedy 0.0 a ok 1,5l/100km). Z silnika dobiega dziwne, twarde zgrzytanie, z rury wydechowej idzie siwy dym, ale co dziwne - tylko jak odejmuje noge z gazu. Co najlepsze - w momencie wciśnięcia sprzęgła obroty samoczynnie wzrastają, nawet do 4 tys!! Kiedy kontynuje jazdę to co jakiś czas autem szarpie, jakby ktoś na ułamek sekundy wcisnął mi hamulec. Dodam, że DPF wypala się co 180 km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście poleciałem do mechanika, zaczął kopać wgłąb silnika i pierwsze na co natrafił - zjechane wtryskiwacze. Uspokoił, że takie zużycie nie mogło być skutkiem chiptuningu, że wtryski musiał być już w kiepskim stanie znaczenie przed podniesieniem mocy (chociaż żadnych objawów zużytych wtrysków nie zauważyłem). Pomyśleliśmy, że to może tłumaczyć samoczynny wzrost obrotów i te dziwactwa przy wypalaniu - komputer mówi jedno a fizycznie uszkodzony wtrysk robi drugie, daje za dużo paliwa, stąd wariuje. Wtryski poszły do regeneracji.... I znowu to samo, brak efektów, dalej dziwactwa na autostradzie!

Czy ktoś z was ma podobnie? Jakieś przypuszczenia, refleksje? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam!

Tomasz

Tomasz333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 22:38   #2
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem przy wypalaniu DPF

Po jakiego robiłeś wtryski Panu mechanikowi podziękuj , jedź do tunera niech poprawi mape

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 22:40   #3
Tomasz333
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI DPF 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem przy wypalaniu DPF

Wtryski robiła firma, z którą ten mechanik współpracuje od lat, twierdzi, że są uczciwi i porządni. A robiłem je bo prędzej czy później zaczęłyby się kłopoty - były zjechane to zostały naprawione, proste.
Tomasz333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 23:02   #4
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem przy wypalaniu DPF

To teraz jedź do innego niech ci pompę zrobi, a później jak już wymienia ci w ciemno pół silnika jedź do tunera poprawić mapę.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 11:21   #5
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: DPF wypala się co 180 km

Ja miałem błędy na każdym wtryskiwaczu, ale takich objawów jak opisujesz - nigdy. Jedyne co wskazywało na problem to przydzwanianie podczas dynamicznego prześpieszana z niskich obrotów na czwartym i wyższych biegach.
I tak jeździłem aż pewnego sierpniowej poranka silnik odmówił rozruchu, wtedy pierwszy raz zapaliła się kontrolka silnika. Urochomiłem auto, ale trzy próby zakończyły się niepowodzeniem. Silnikiem telepało niemiłosiernie po czym gasł.
Po miesiącu od tego zdarzenia wymieniłem wszystkie wtryski. Robił mi to Bosch serwis i sąsiadujące z tym serwisem aso forda w Rzeszowie.
Co ciekawe analizy na stole probierczym wskazywały na deficyt ilości wtryskiwanego paliwa a nie jego nadmiar. Jest to więc w sprzeczności z tym co powiedział Twój mechanik o wtryskach "dających za dużo paliwa".
Po wymianie wtryskiwaczy przez bosch servis na fabrycznie regenerowane (z Aso forda) i po ich adaptacji przez aso, auto a mojej ocenie zyskało na mocy. To potwierdziło diagnozę serwisu o zbyt małej dawce wtryskiwanego paliwa.
Skąd wiesz, że dpf wypala się co 180 km i to właśnie ten proces jest źródłem problemu ?
Jeżdżę TDCi od ponad roku i nie mam wiedzy kiedy wypala się dpf. Z tym, że eksploatuję auto wyłącznie w trasie.
Wtryski piezo Siemens nie podlegają gruntownej regeneracji poza fabryką.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 08-12-2017 o 16:54
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 11:45   #6
daaro
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Italy -Jasło
Model: Focus sw mk3
Silnik: 1,6 tdci 115
Rocznik: 2011
Postów: 405
Domyślnie Odp: DPF wypala się co 180 km

Po jakim przebiegu te wtryski padły?
daaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 12:00   #7
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: DPF wypala się co 180 km

Cytat:
Napisał daaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po jakim przebiegu te wtryski padły?
Przy 225 kkm

Bump:
Cytat:
Napisał daaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po jakim przebiegu te wtryski padły?
Nowe wtryski nie przydzwaniają jak te uszkodzone. A auto odzyskała płuco.
Teraz się przyzwyczaiłem do dobrej zmiany, ale po odebraniu auta z serwisu był banan na twarzy.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 08-12-2017 o 12:11
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 19:57   #8
Tomasz333
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI DPF 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF wypala się co 180 km

Myśle, że zużycie zużyciu nie równe... W Twoim przypadku, jak pisałeś, miałeś srogie problemy przy odpalaniu silnika, ja natmoiast nigdy ich nie miałem. Nie wiem czy moje rozumowanie jest poprawne, ale za mało paliwa w cylindrach - mało mocy, problemy przy rozruchu. Za duzo - no wlasnie, samoczynne dodawanie gazu, ale co dziwne przy wypalaniu DPF i na wrzuconym biegu (sam jedzie)

A wiem, że przepala co ok 180km bo codziennie jeżdżę autostradą i resetuje licznik dzienny. Za każdym razem jak było w okolicach 180 to działo sie... Koledzy, a czym wam też przy jeździe w korkach, albo dojeżdżaniu do świateł obroty same wzrastają do około 1 tys? Hmmm
Tomasz333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 23:09   #9
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: DPF wypala się co 180 km

A co powiedział tuner z v-tech ? Zgłosiłeś tam problem ? Od tego bym zaczął, a nie od wymiany wtrysków.
Twierdzisz że wtryski zostały zregenerowane? Poinformowali Cię co zostało wymienione lub zrewitalizowane ? Ile to kosztowało ?
Ja miałem uszkodzony stos piezo, stąd mała dawka paliwa i opóźnienie wtrysku.
Poza tym były uszkodzenia mechaniczne.
Bosch Serwis po sprawdzeniu numeru katalogowego wtryskiwacza z mojego auta, stwierdził brak możliwości wymiany końcówek. Dlatego zdecydowałem się na wtryski z aso.
Wszystkie serwisy diesla, zastrzegają możliwość braku dostępności końcówek dla niektórych numerów katalogowych, a tym samym brak możliwości weryfikacji i naprawy.
Gdy jest możliwa naprawa, serwis rewitalizuje stosy piezo przywracając prawidłowe parametry, a koszt całej operacji łącznie z wymianą końcówek to max 600-700 zł za sztukę.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 08-12-2017 o 23:12
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , focus , wysokie obroty , zgrzyty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.