Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2013, 09:44   #11
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

@jankowalski973 - patrz na mój wpis nr 6 w tym wątku. Tam są wypisane różnice przed/po wymianie sondy na nową.

michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 16:52   #12
Cekin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: UK
Model: Ford Fusion 2
Silnik: 1.4 petrol
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

Witam . Czy zna ktoś rozmiar klucza do odkręcenia sondy lambda tej przed katalizatorem (B1,S1) ? Czy to 22 mm ?
Cekin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 19:51   #13
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

Tak Kolego, 22mm. Najważniejsza uwaga - silnik musi być całkowicie zimny do odkręcania sondy lambda tej przed katalizatorem. Najlepiej, aby auto minimum kilka godzin postało wyłączone przed tą operacją.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 21:21   #14
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie do fuzji?

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedzi. Zdecydowałem się na Boscha (nr katalogowy części: 0258 006 155). Po wymianie podrzucę info - jak sprawuje się auto i jaka jest różnica przed/po wymianie sondy.
Witam
Dlaczego kupiłeś sonde dla Focusa a nie np. tą [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Pytam bo stoję właśnie przed zakupem i prawdę mówiąc zgłupiałem bo na podstawie Twojego numeru znajduje sondy do Focusa a nie Fusiona i nie wiem czy kupić tą którą ja znalazłem, czy ze względu na to że Tobie pasuje ta od Focusa to kupić tą od Focusa
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 20:49   #15
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ja zamawiałem sondę w warsztacie specjalizującym się w elektronice samochodowej - zaufałem im. To spece z tego warsztatu sprowadzili i zamontowali mi tę sondę. Po wymianie wszystko chodziło i chodzi "jak w zegarku". Poprawa dynamiki silnika była i jest wyczuwalna.

Co do wyboru typu sondy - zrób jak uważasz. Jeżeli masz możliwość zamówienia sondy dedykowanej do fusiona, to może warto zastosować sondę do fusiona.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 08:16   #16
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

Raczej Twoi spece mieli rację, bo gdy wymontowałem starą to ma taki sam wtyk jak ta sonda którą Ty podałeś. Ta dedykowana ma inny typ złącza. Zamówiłem tego boscha którego Ty podałeś.
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Kupiłem tą którą poleca (podał numer) kolega michalpodroznik i wszystko pasuje.

Wielkie dzięki dla kolegi.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartolomef ; 21-10-2014 o 20:00
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 20:33   #17
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

Gdzie są zlokalizowane sondy w Fusionie 1,4 16v 2003r. czy ta przed katalizatorem to druga ??? mam na oku autko do kupienia ale jest błąd drugiej sondy lambda i boje się iż okaże się cena kosmiczna tę sonde.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 08:49   #18
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

druga jest za katalizatorem i jak jest bład drugiej sondy to ja obstawiam, że do wymiany jest bardziej katalizator, wsadzisz sondę w tuleję na próbę i się okaże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 15:36   #19
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie do fuzji?

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsze wrażenia po wymianie:

-lepsza kultura pracy silnika;
-wyeliminowane "falowania" obrotami zimnego silnika na biegu jałowym, co zdarzało się podczas chłodnych dni (moje auto stoi pod chmurką);
-lepsza/dynamiczniejsza i szybsza reakcja silnika na wciśnięcie pedału "gazu".

Na święta jadę w podróż do rodziny (300 km w jedną stronę). Sprawdzę średnie spalanie na nowej sondzie i po świętach podrzucę info - czy jest zauważalna różnica w apetycie mojego fofu na benzynę.

P.S. Wymiana sondy nastąpiła po przejechanych 85 tys. km.
No i tu mamy mały problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie wiem jakiego masz/ miałeś Fousiona i jakie miałeś ustawienia pozostałych parametrów silnika np. zapłon ale sugerowałem się Twoim wpisem i przy wymianie swojego kata wymieniłem sondę lambda przed katem (bo już była całkowicie wypalona) na tę Boscha 0258 006 155 kupioną w reklamowanym i.parts i . . . . . po wymianie lekkie zdziwienie, . . .miało być lepiej a wyszło drożej i nie koniecznie lepiej.
Na 1,2,3 biegu jeszcze może być ale na 4 i 5 rozpędza się jak by ktoś mu spadochron przyczepił i tylko do 130 z wielkim bólem i dalej nie koniecznie ma ochotę, chyba że z górki i z wiatrem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej chodził na tej starej i wypalonej. Trochę pojeżdżę i zastanowię się co dalej, być może zamienię sondy między sobą tzn. tą za katem wstawię na miejsce Boscha i zobaczę jakie będą efekty. Prawdopodobnie obie sondy są takie same.

Bump:
Cytat:
Napisał skawa3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem ten problem. Wymieniłem na sondę krajowej produkcji do Fusiona - nic z tego nie wyszło. Zatem wymieniłem kolejną sondę za katalizatorem silnik pracował nadal w trybie awaryjnym. Po trzeciej próbie w warsztacie mechanik polecił mi wymienić tą krajową na oryginał gdyż komputer nie rozpoznaje tego zamontowanego. Wymieniłem na zakupiony-używany- na allegro. Problem się skończył natychmiast. Nie mniej zabawa trwała 2 miesiące
A ten "orginał" to co to za sonda?? Marka, producent, nr katalogowy....wie może ktoś coś w tym temacie ??
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 12:26   #20
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakiej firmy sondę lambda polecacie?

Zastanawia mnie w tym wszystkim jedn fakt, zadaniem sondy lambda jest mierzenie ilości tlenu w spalinach (to tylko miernik) czy to przed czy za katem. Z tą różnicą że przed podaje info o składzie spalin do ECU i ten dostosowuje ilość paliwa do powietrza, ta za katem tylko mierzy czy kat dobrze oczyszcza (dopala) spaliny, ale zasada pomiaru jest taka sama.
Dlaczego więc, Marka/ Producent sondy ma wpływ ??? na to jak pracuje silnik?
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , sonda lambda


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.