Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2019, 14:26   #1
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Rdza w progu, czym ją zneutralizować

Niestety w moim Mondeo zrobiła się dziura w progu gdzieś 10-15cm od jego początku. Trochę się zdziwiłem ponieważ w progi co dwa lata dawałem Tectyl ML. Po zajrzeniu przez dziurę okazał się że jest tam wstawiony jakiś plastik, który blokował dojście do tej części progu i nie dochodziła tam sonda z Tectylem. Pozostała część progu zdrowa, gdzie ona dochodziła. Nie ma jak wyczyścić rdzy w tej części progu, a nie chcę narazie nic wspawywać, bo dziura nie jest duża. Szukam więc jakiegoś środka w sprayu, najlepiej z sondą lub jakąś rurką, którym da się spryskać tą część progu i który zneutralizuje rdzę, albo chociaż ją spowolni. Najpierw chcę użyć jakiś konwerter rdzy, a potem na to dać tectyla. Z tego co wyczytałem w necie to popularny jest Fertan, ale nie mam czym go wtrysnąć do środka progu. Może ktoś coś poleci jakiś dobry środek.

Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 14:43   #2
gales
ford::beginner
 
Avatar gales
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Rdza w progu, czym ją zneutralizować

Tez używałem fertana, ale nakladalem go pędzelkiem. Można kupić fertan w butelce z dyfuzorem. Może to wystarczy. Potem zgodnie z instrukcją jakiś wosk na to i powinno byc ok. Ale i tak tam gdzie się da, zdarłbym rudą do blachy. Na to fertan i epoksyd i potem tektyl. Wstaw zdjęcie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
gales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 20:05   #3
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Rdza w progu, czym ją zneutralizować

Z tym fertanem to mam problem jak go zaaplikować do progu, myślę nad zakupem rozpylacza [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i dorobieniu do niego rurki z końcówką do profili zamkniętych. Pytanie jak z jego skuteczności, ile czasu upłynęło odkąd masz nim pomalowaną rdzę i czy nie ma jakichś jej oznak w miejscu malowania.

Próg mam już załatany, trochę powiększyłem dziurę, bo odciąłem przeżartą blachę którą mogłem giąć palcami. Najpierw poszedł app r-stop na pozostałe po czyszczeniu wżery rdzy, potem podkład eposkydowy, dziura załatana masą poliuretanową, na to jeszcze podkład akrylowy, pozostało mi tylko walnąć bazą i bezbarwnym, a od dołu dać baranka. Nie mam kompresora z pistoletem, więc wszystko robię środkami w sprayu. Teraz zostało mi tylko wywiercenie dziury od dołu i konserwacja przez nią. Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem gdzie jest plastik, więc jak ktoś jeszcze nie ma rdzy w tym miejscu, to radzę wywiercić dziurę i zaaplikować coś na rdzę, tylko narazie pytanie co?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mortal_Kombat ; 11-11-2019 o 20:15
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 16:22   #4
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Rdza w progu, czym ją zneutralizować

Ty masz przedlifta czy polifta?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2019, 21:42   #5
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Rdza w progu, czym ją zneutralizować

Po pierwszym lifcie. Trochę poczytałem na temat środków do profili i postanowiłem zalać próg środkiem Noxudol 750, w opisie jest że posiada inhibitory korozji to może trochę spowolni postęp rdzy.
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.