Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2016, 19:38   #1
stk2008
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Zakopane
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Co jakiś czas nie zapala

Cześć, mam prośbę o pomoc w dziwnej usterce mojego Fusiona. Rocznik 2007 po lifcie silnik 1,4. Generalnie z samochodem nie było większych problemów, natomiast dolega mu obecnie jedna przypadłość - problem z uruchomieniem silnika. Zdarza się to co jakiś czas, pierwszy raz ponad rok temu, później pojawiło się po pół roku, a obecnie problem występuje około 1 raz w miesiącu. Jakie są objawy? Kontrolka od immobilisera gaśnie, rozrusznik kręci i samochód nie odpala, na początku pomagało odłączenie klemy od aku, ale dzisiaj już nie pomogło. Auto jest zagazowane i awaryjnie na samym gazie też nie odpala, więc pompa paliwa to nie jest. Nie zauważyłem żadnej prawidłowości która mogła by mnie nakierować na to co jest uszkodzone. Prawdopodobnie jutro wsiądę do samochodu i bez problemu odpali. Niestety jest to taka usterka, która nic nie mówi mechanikowi, jeśli przyjadę sprawnym samochodem. Samochód został podłączony do komputera, ale nie wykazał żadnych związanych z problemem błędów. Co mogę z tym zrobić? Brakuje mi obecnie pomysłów.

stk2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 18:01   #2
fusion88
ford::beginner
 
Imię: Cmaxik
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Podkarpackie-Świetokrzyskie
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 duratec
Rocznik: 2010
Postów: 35
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Moze sterownik silnika Najlepiej zmien mechanika popytaj w paru miejscach Albo wyslij sterownik do elektronic24 rumia albo electrobip reda powinni cos poradzic Albo blizej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Poszukaj w necie moze u siebie cos znajdziesz Albo kup sobie Interfejs OBD SCAN Bluetooth ELM327 OBD2 MINI i sam sprawdzisz

Ostatnio edytowane przez fusion88 ; 27-09-2016 o 18:32
fusion88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 20:32   #3
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

A sprawdź docisk kluczyka
Miałem ten efekt zaraz po zakupie - kontrolki gasły imo tez - i nie odpalał - tak jak piszesz rozrusznik chodził ale nie podpalał
Wyjęcie i włożenie kluczyka radykalnie zmieniało sytuacje
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 21:50   #4
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Albo akumulator, ja miałem tak że akumulator nawet kręcił na mrozie jednak też co jakiś czas były problemy z odpalaniem, po wymianie aku wszystko wróciło do normy, stary akumulator nadal kręci w drugim aucie(z mniejszą ilością elektroniki)
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 05:39   #5
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Tez taka możliwość istnieje ze to akumulator
Choć tego typu usterka - przypadłość- w matizie dawały sygnał ze się kostka stacyjki wypalała ( w sensie styczniki w kostce )
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 11:15   #6
stk2008
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Zakopane
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Na "szczęście" samochód nie odpalił na drugi dzień i obecnie jest u mechanika. Napiszę jaka diagnoza po naprawie. Akumulator ma 2 lata to nie wiem czy może powodować jakieś problemy, zazwyczaj pali od kopa (lato, zima).
stk2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2016, 11:58   #7
stk2008
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Zakopane
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Niestety tak jak się spodziewałem, samochód na drugi dzień odpalił bez przeszkód, więc i mechanik nic nie zrobił.
stk2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 21:41   #8
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

To, że akumulator ma dwa lata i pali od kopa nic nie znaczy, są przypadki, że nowy akumulator jest niesprawny. Po prostu chce zaznaczyć, że akumulator teoretycznie dobry ale z jakiś przyczyn nie działający zgodnie z elektroniką auta może dawać bardzo ciekawe efekty, np brak rekreacji na gaz po odpaleniu, niemożliwości odpalenia, choinka ikonek, kręcenie rozrusznikiem kilka minut bez odpalenia silnika itd...
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 09:48   #9
stk2008
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Zakopane
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Panowie, sprawa rozwiązana! Pojechałem do mechanika na sprawdzenie akumulatora i na całe szczęście przy mechaniku pojawił się problem z odpalaniem. Szybka diagnoza - nie słychać pompy paliwa, więc po nitce do kłębka. Okazało się, że przyczyną była wiązka upalonych kabli od pompy pod kanapą pasażerów z tyłu. Ktoś przy wymianie pompy nie polutował tylko podłączył na skrętkę :/ Po przelutowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu wszystko wróciło do normy. Akumulator po sprawdzeniu testerem okazał się sprawny. Dziękuję za pomoc.

Bump:

Bump:
stk2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 13:10   #10
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie zapala

Fajnie, że się obyło bez kosztów i dalszych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z ciekawości: Jak to się ma do cytuję "Auto jest zagazowane i awaryjnie na samym gazie też nie odpala, więc pompa paliwa to nie jest." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy przekręcaniu stacyjki w sumie pompka jest dosyć głośna, ale teraz to mi łatwo powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , nie odpala , zapłon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.