Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2015, 08:05   #31
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Cytat:
Napisał jarojak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupowanie 2 kompletów to w takim przypadku wywalanie kasy w błoto.
Myślenie krótkowzroczne...co się wcześniej zużyje i trzeba kupić nowe ...4 opony wielosezonowe czy 8 opon zimowe+letnie ?

plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 08:45   #32
jarojak
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2003
Postów: 88
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Myślenie krótkowzroczne.... Ile lat potrzeba aby zjechać komplet całorocznych w mieście robiąc 5-6kkm rocznie? 10??
Po 5 latach zarówno całoroczne jak i Twoje 2 komplety będą do wyrzucenia z powodu starości mieszanki gumowej... A jeszcze bardziej prawdopodobne że zmienisz auto. I gdzie tu zysk z dwóch kompletów? Dodam że jak auto jest równo jeżdżone w zimie i latem to bardzo często się zdarza że trzeba obydwa komplety kupić w jednym roku. O dwukrotnej wizycie u gumiarza rocznie i staniu w kolejkach też nie wspomnę.
jarojak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 10:13   #33
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Cytat:
Napisał jarojak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sokoro zarzuca Cie w mieście na rondzie to powinieneś po prostu zacząć jeździć z prędkościami dozwolonymi w mieście... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Albo przeglądnij zawieszenie.
Co to za opony?
Znamy się czy pytałeś szklanej kuli o mój styl jazdy?
Pierwsze wykluczam, przy drugim sugeruję serwis szklanej kuli.

"Przeglądnij"...co to za słowo?

Jeżdżę wieloma autami tej samej marki i wiem że egzemplarze na wielosezonówkach zachowują się o wiele mniej przewidywalne po deszczu i zimą.

Cytat:
Napisał jarojak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O dwukrotnej wizycie u gumiarza rocznie i staniu w kolejkach też nie wspomnę.
To jest myślenie krótkowzroczne, komplet stalówek z wyważeniem to koszt trzech wizyt na przekładce gum.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 02-11-2015 o 10:16
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 12:04   #34
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Witam. Włączę się do dyskusji.

@ antej – po pierwsze swoje nerwy zachowaj dla siebie. Na tym forum nie toleruje się takich odzywek jak powyższa. Jeśli nie odpowiada ci to forum, to proszę się przenieść na inne.

Po drugie – opony wielosezonowe są dobre, gdy (sprawdzone w autopsji):
• samochód jest cięższy (do małych, lekkich samochodów są raczej nieużyteczne, bo jak wjedzie się w nawet małą zaspę to już się z niej nie wyjedzie),
• na tereny, gdzie zimy są lekkie (więcej ciepłych dni, mało śniegu) i teren raczej płaski (np. centralna Polska),
• jeśli kierowca robi niewiele kilometrów po dobrze utrzymanych drogach (krajówki, wojewódzkie, ulice w dużym mieście).


Opony letnie wytrzymują przeciętnie ok. 50-60 tys. km jazdy i maksymalnie ok. czterech – pięciu lat przy parkowaniu samochodu pod chmurką. Guma starzeje się od promieni UV i opony stają się po prostu twarde, niebezpieczne do jazdy. Przykład – założyłem na początku maja 2012r. nowy komplet opon Sava Intensa HP. Przejechałem na nich do tej pory w sezonach letnich ok. 60 tysięcy kilometrów (w zimie oczywiście przekładka na koła zimoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Opony te nie nadają się już na kolejny sezon ze względu na zużycie bieżnika i na zbytnią twardość gumy. Z wielosezonówkami myślę może być podobnie.

Ze swojej strony mogę polecić wielosezonówki dobrej firmy tylko w wyżej wymienionych przypadkach. U mnie na Podkarpaciu ze względu na klimat i na ukształtowanie terenu zimówki są jak najbardziej wskazane. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, zwłaszcza, że opony są obecnie tanie jak barszcz.



Bump: Ceny z serwisu gumiarskiego (Jasło, 2015r.):

-przekładka czterech kół z letnich (na alufelgach) na zimowe (na felgach stalowych) - bez wyważania zimówek, plus sprawdzenie ciśnienia – 25÷30 złotych za komplet,

-przekładka kół jw. + wyważenie zimówek przed ich założeniem plus cztery worki foliowe do kół na zdjęte koła letnie – 55÷60 złotych za komplet.

5 lat użytkowania to minimum cztery kompletne przekładki (założenie i zdjęcie) kół letnich i zimowych. Licząc najwyższą cenę za przekładkę kół mamy: 4x60zł x2 (założenie/zdjęcie) = 480zł. To daje koszt dwóch budżetowych opon zimowych w rozmiarze 195/60 R15.

Przy warunkach, które opisałem w poście wyżej, można zastanowić się nad oponami wielosezonowymi. Oszczędności są i to spore, bo dotyczące niemałych kosztów związanych z zakupem kompletu stalowych felg do zimowek, kompletu opon zimowych i zabawą w przekładki. Do tego dochodzi wymagane miejsce na składowanie zdjętych kół letnich/zimowych (np. w małej piwnicy w bloku tego miejsca może brakować).

Natomiast, jeżeli ktoś jeździ dużo, w różnych warunkach w zimie, myślę, że nie warto jednak oszczędzać.

A co do opon zimowych to sprawdzoną marką są opony fińskie NOKIAN.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 02-11-2015 o 17:02 Powód: uszczegółowienie informacji, "usensowienie" posta
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 14:18   #35
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Przypominam że wyważanie alusów jest droższe, ~70zł, Landowscy w Bydgoszczy np. biorą po 40zł od koła bez względu na typ.

4 stalówki 15" używane, fordowskie, bez problemu da radę kupić za 40zł/szt i to niepogięte i niepordzewiałe (ja kupiłem po 20zł/szt w wakacje).

Ostatnio edytowane przez Antej ; 04-11-2015 o 14:22
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , opony


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.