Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2019, 22:39   #1
kryst954
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2013
Model: S-MAX
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Termostat 2.0 Eco Blue

Posiadam Forda Transita Custom z roku 2016 z silnikiem 2.0 (130KM) Eco Blue z przebiegiem 55000.
Mam taki problem dziś wracałem do domu i w pewnym momencie gdy podjeżdżałem pod lekkie wzniesienie samochód zaczął tarcic moc. Pierwsze co mi przyszło do głowy to turbina. W tym monecie zobaczyłem że temperatura wzrasta więc wyłączyłem klimatyzację i przełączyłem pokrętło na gorące powietrze . Samochód po spadku temperatury odzyskał moc , ale kiedy wskaźnik przekroczy środek traci moc. Wygląda na to że nie otwiera się termostat ( chodnica jest zimna) . Moje pytanie jest takie czy uszkodzony może być termostat czy samochód może posiada jakiś czujnik. Zawsze jak uszkadzał mi się termostat to był otwarty, przez to moje podejrzenia czy na pewno jest uszkodzony.


Ostatnio edytowane przez kryst954 ; 04-06-2019 o 07:07
kryst954 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 09:35   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Termostat 2.0 Eco Blue

Skoro pomogło włączenie ogrzewania - to można założyć, że pompa wodna działa ok.

Czy kiedy wyłączona była klima, a silnik był przegrzany - sprawdziłeś, czy wentylatory nadal działały?

Piszesz, że chłodnica jest nadal zimna, a silnik przegrzany - więc albo termostat nie otwiera dużego obiegu, albo czujnik temperatury jest uszkodzony, przekazuje do PCM błędne wskazania i PCM wprowadza silnik w tryb ochrony przed przegrzaniem (ograniczona dawka wtrysku).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 22:23   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Termostat 2.0 Eco Blue

Czy udało się rozwiązać problem? U mnie to samo, Transit z końca 2016, 2.0 Tdci (w sumie i tak nie ma tam innego silnika) 170KM, od marca wywala nam płyn chłodniczy litrami. Ostatnio na trasę do Belgii wlałem chyba z 30 litrów płynu i wody na zmianę. Przy dłuższej jeździe z większą prędkością, wzniesieniu itp, ogólnie większym obciążeniu nagle skacze temperatura, odcina moc, nie ma ogrzewania. Temperatura spada po kilkudziesięciu sekundach, ogrzewanie wraca później, po kilku minutach. Można się zatrzymać i dolać litr-dwa płynu.



Wymieniony został termostat i wentylator, pomogło na 3200 km, problem wrócił. Kolejny "mechanik" znowu wymienił termostat, bo twierdził że część się zmieniła i teraz jest inny termostat. Ze 150 km było dobrze, pierwsze przyciśnięcie na autostradzie i się zagrzał. Teraz wymienili elektryczną pompę wody. A z 30 km zrobiłem i temperatura skoczyła na pierwszej górce. Głowica do zdjęcia i szukanie pęknięć lub uszkodzenia uszczelki?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 21:45   #4
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Termostat 2.0 Eco Blue

Może warto spróbować bez termostatu. Płyn nie robi się brudny, czarny?
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 13:30   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Termostat 2.0 Eco Blue

Ale jak bez termostatu? Jak on jest w obudowie i łączy przewody. Płyn raczej czysty, chodziaż wywala litrami i co chwilę trzeba dolewać, ale nie zauważyłem żeby był brudny płyn czy zbiorniczek.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 22:11   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Termostat 2.0 Eco Blue

Uwaga, odpowiadam. Mój mechanik (bardziej kompetentny) rozebrał silnik i potwierdziła się jego pierwsza diagnoza przez telefon. Jak usłyszał objaw to powiedział "pęknięta głowica" (ewentualnie uszczelka). Rozebrał i uszkodzona uszczelka na trzech cylindrach, auto już kończy składać, głowica prześwietlona i jest cała. Auto teraz ma 47 tys km, jak problem się pojawił wiosną to miał coś koło 37-39, na pewno nie więcej niż 40.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 15:08   #7
sirmariano
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-11-2019
Skąd: Opole
Model: C5
Silnik: 3,0 HDI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Termostat 2.0 Eco Blue

Cześć.

Czy u Wszystkich z Was okazało się, że winne były pęknięcia głowicy albo UPG?

Mam ten sam efekt, czyli podczas jazdy nagle rośnie temp, odcina moc i po krótkim czasie wraca do normy. Jak się nauczyłem wyłapywać moment odcięcia mocy, to wciskam sprzęgło i tocząc się czekam aż wskazówka temp opadnie i jadę dalej. Ostatnia trasa 700km miała z 50 takich akcji. Do tego wyparowało z 5l płynu (tu akurat był wyciek z rurki idącej do nagrzewnicy).
sirmariano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.