Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2019, 21:20   #71
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

[QUOTE=luka1001;3098608] Rozrusznik kręci jakby nie było kompresji. QUOTE]

Takie objawy zauważyłem kiedyś gdy jest częściowo przypowietrzony układ, tak jakby trochę paliwa było wtryskiwane, może do jednego cylindra, za mało jednak do odpalenia ale pomaga rozrusznikowi kręcić.

BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 14:54   #72
largos22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2019
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Problemy z odpalaniem, obroty do 1200

Witam, posiadam transita z 2004 roku, 2.4 dieslowski silnik. Od pewnego czasu borykam się z problemem braku mocy, jak w temacie obroty sięgają maksymalnie 1200, dodatkowo występują problemy z odpalaniem. Wymieniłem filtr paliwa, udało się odpowietrzyć wtryski 3-4, 1 i 2 nie jestem w stanie odkecić. Dodatkowo sprawdziłem komputerem występujące błędy, z ważniejszych:
P0148
P1664
P1564

Widziałem kilka wpisów z podobnymi błędami, ale chciałbym dopytać o ewentualne rzeczy, które mogą wymagać wymiany? Czy występuje w tych silnikach sterownik pompy?
largos22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 15:39   #73
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem, obroty do 1200

Błędy P1564 i P1664 to są typowe błędy uszkodzonego sterownika pompy.
Nieco uzdolnieni użytkownicy wymontowują sterownik z pompy i oddają do zaufanych naprawiaczy-elektroników (koszt kilkaset zł).
Jeżeli nie chciałbyś tego robić, to pozostaje wyjęcie całej pompy wtryskowej ze sterownikiem i oddanie (wysłanie np. kurierem) do dobrego zakładu specjalizującego się we wtryskowych pompach rotacyjnych.
Tym bardziej jest to wskazane, że błąd P0148 wskazuje na możliwość uszkodzenia nastawnika dawki paliwa w pompie (choć przyczyn może być więcej).

Wyjęcie pompy najlepiej wykonać tak, by jej koło łańcuchowe pozostało na przyrządzie (wieszaku) do powrotu pompy z naprawy. Wtedy nie trzeba grzebać w rozrządzie... Ale i tak koszt takiej operacji oscyluje w okolicy 2.000 zł.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-06-2019 o 15:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 21:52   #74
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Witam ponownie.
Wiem że temat jest stary i trochę zasypany ale wiem że wiele osób śledziło temat.

Odpaliłem dziś mojego nieszczęsnego Transita. Chodzi równo, nie kopci odpala bez zbędnego kręcenia rozrusznikiem.
Okazuje się że 1 ząbek przestawiony na wałku wydechowym nie zniszczył silnika choć były 3 głośne uderzenia dobiegające z silnika, prawdopodobnie to sprzęgiełko rozrusznika(rozrusznik wymieniłem)

Nie do końca rozumiem kilka aspektów:
-Nie mogłem go odpalić na samostart ( 0 reakcji)
-Ciśnienie sprężania testerem wynosił od 10-15 bar (trochę mało z tego co wiem powinno mieć 2 razy więcej.
-Po wymianie sterownika tryskało paliwo przy poluźnionej nakrętce wtrysku, później przestało tryskać jakby sterownik znów padł.
-Podczas rozruchu nie było oznak spalania paliwa (jakby chciał odpalić) ani przy samostarcie ani przy kręceniu bez niego.

Wiem że nie powinno się tego robić ale odpaliłem go na ''zaciąg'' Dużo mu nie było trzeba.
Z perspektywy "naprawy" u mnie wystarczyło naprawić sterownik. Kosztowało mnie to 400 zł (300zł + 100zł 2x przesyłki bo raz był źle naprawiony i musiałem wysyłać 2 razy).
W praktyce doszło wiele kosztów dodatkowych, np 2 x sprzęgiełko rozrusznika 80zł, rozrusznik 200zł, filtr paliwa 90zł, oring uszczenienia wału 80zł, sylikon wysokotemperaturowy 20zł.

Chciałem podziękować osobom które się angażowały w pomoc przy rozwiązaniu mojego problemu.

Temat uważam za rozwiązany.

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 07-10-2019 o 22:02
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , niskie obroty , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.