Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2019, 13:17   #21
Rafał Courier
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-06-2019
Skąd: Gliwice
Model: Courier
Silnik: 1.5 dci 100 KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Witam, posiadam Transita Couriera 1.5 dci 100KM. Po 7000 km pierwszy komunikat o konieczności wymiany oleju. Diagnoza: za często Pan gasi. W tej chwili (06.201Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam 17000 i regularnie co 4000 wymieniam olej. Jeden raz przy 11000 olej wymieniono mi bezpłatnie. Wytłumaczono mi że "system" pozwolił na bezpłatną wymianę oleju ponieważ filtr dpf był w znacznym stopniu zanieczyszczony. Dodatkowo przeprowadzili czyszczenie dpf. Przy 15000 już nie miałem tego szczęścia kazano mi za olej zapłacić.
Odwiedziłem dwa inne serwisy w jednym obiecali przyjrzeć się sprawie, w drugim Pan z doradca z serwisu powiedział "czego Pan od nas oczekuje my nie wiemy jak Pan jeździ te auta powinny robić dłuższe dystanse".
Zarówno przy 7000 jak i przy 11000 twierdzili że zaktualizowali oprogramowanie.
Przy każdej z wymian oleju Dostałem informację że samochód zgłasza zbyt dużą liczbę przerywania cyklów wypalania DPF.
Doszło do tego że prowadzę rejestr wypalania na razie od 15000 (mam 17000) dpf wypala się regularnie co ok 200 km. Wydaje mi się że nie przerwałem żadnego cyklu, a już mam spory nadstan oleju.
Dostałem również informację z serwisu że jeśli nie wyświetli się kontrolka wymiany oleju to nawet z dużym nadstanem oleju nie mam po co do serwisu przejeżdżać.
Postaram się na bieżąco zdawać relacje z dalszych przygód z moim Fordem.
Popieram Piotra z jego pomysłem zebrania się w grupę.
Pozdrawiam

Rafał Courier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 01:13   #22
irasek11
ford::amateur
 
Imię: I-grek
Zarejestrowany: 29-11-2019
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

W moi aucie do 45 tys km byłem 8 razy w serwisie w sprawie DPF i nie wiedzieli co wgrać, zeby DPF zaczął działac normalnie - powód wizyt - przybywanie oleju silnikowego do stanu za wysokiego - rozrzedzanie dieslem. Teraz mam przejechane 102tyś i samochód trafił do serwisu - diagnoza - spaliny w układzie chłodzącym - jest to 5 usterka układu chlodzenia - wcześniej pekały węże i termostat. Jako, że juz jestem po gwarancji zasugerowano naprawę za jakąś kosmiczną kasę, upieram sie, ze to naprawa gwarancyjna gdyż usterka jest następstwem przegrzewania sie silnika przez 45 tyś kiedy paliwo sie lało bez potrzeby i kontroli, do DPF, sygnalizacji brak, a szkoda powstała. Sugerują złe uzytkowanie pojazdu.

Macie może jakiegos biegłego który mógłby w Warszawie przeprowadzić ekspertyzę tego samochodu i jego awarii?

Dzięki za pomoc.
irasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 07:53   #23
Lalamido
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Płock
Model: Tourneo Custom
Silnik: 170km
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Witam

Temat już kiedyś sam poruszałem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Obecnie mam przejechane 210 000 km i komunikat o zmianie oleju pojawia się cały czas jak tylko przekręcę kluczyk w stacyjce.
Komunikatu nie daje się skasować znaną kombinacją :-(

Nadmienię, że nie byłem w serwisie na żadnej "akcji serwisowej" czy wgrywaniu nowego oprogramowania....

Coś polecacie ?
Lalamido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2021, 07:15   #24
zagorman
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-05-2021
Skąd: Szczecin
Model: Ford TURNEO Custom
Silnik: 2.0 180 KM TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Wymiana Oleju Ford Turneo Custom

Witam Serdecznie,
Posiadam auto Ford Turneo Custom 2019, chciałbym się dowiedzieć jak mogę zrestartować stan wymiany oleju. Niestety w komputerze nie ma takiej opcji, również konfiguracja pedał hamulca i gazu nie przynosi efekty. Olej został wymieniony po 18 k. Nie jak zaleca producent 40 k, co z mojego doświadczenia jest stanowczo za dużo. Bardzo proszę o pomoc i wasze doświadczenia.
zagorman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2022, 12:17   #25
marsosno
ford::beginner
 
Avatar marsosno
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Koło
Model: ford turneo custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 16
Angry Odp: Konieczna wymiana oleju

Jestem SZCZĘŚLIWYM ;-( posiadaczem fodra

Jak kupowałem to mnie przestrzegali FORD GÓWNO WART. A on taki ładny amerykański :-)

Kupiłem 2019r jako używany w lutym 2022 z przebiegiem ok 80 tys km . Teraz wyskoczyła mi wymiana oleju przy 90 tys km. Oczywiście wymiana w serwisie prze poprzedniego właściciela była chyba na 75 tys km. Przyczyną jest zbyt wysoki poziom oleju w silniku. Spowodowane jest to tym głupim dopalaniem dpfa. Mechanik mi trochę to potłumaczył.

Udałem sie do serwisu i co. Oczywiście wina moja bo auto powinno robić trasy a nie tylko dookoła komina. A co ja wróżka jestem że mam wiedzieć co się w silniku dzieje? Fakt kilka razy wyskoczyło mi kontynuuj jazdę i wtedy robiło sie czyszczenie dpfa. Grzecznie jechałem. Tylko to nic nie daje bo silnik cały czas próbuje i przez to zalewa się ropą która dostaje sie do miski olejowej.

Czy ktoś ma jakieś rady co z tym zrobić. Forda na szybko nie sprzedam bo mam go w leasingu. Już wiem czemu poprzedni właściciel tak chętnie go sprzedawał.
__________________
pozdrawiam

Marek
marsosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 07:31   #26
Doomek
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Większość aut z suchym DPFem tak ma że jak jeżdżą na krótkich dystansach to nie mogą wypalić dpf'a, próbują kilkanascie razy co w efekcie sprawia że olej napędowy leci do oleju. Najlepszym sposobem jest np raz na tydzień zrobić trasę - przegonić go, jeżeli silnik i DPF dobrze się rozgrzeją to nie dość że DPF się wypali to z oleju powinna odparować ropa - przy czym dodatki do paliwa zostają w oleju i pogarszają jego właściwości smarne. Ja wcześniej jeździłem z silnikami francuskiemu na DPFie mokrym - z dodatkiem który był dozowany bezpośrednio w filtr. Nie zauważałem że go mam. Niestety przez ekologię stajemy się niewolnikami samochodów. Zamiast samochód pracować dla nas my musimy ustawiać życie pod niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tego nie rób, tak nie jeździj etc. Dziwne czasy.
Doomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 08:43   #27
marsosno
ford::beginner
 
Avatar marsosno
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Koło
Model: ford turneo custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Dziękuje za odpowiedź.
Jeszcze pytanko. Jaka to ma być trasa? jakie obroty silnika, prędkości itd. Ile km lub czasu. Czytałem w internecie , pytałem paru mechaników. Temat bajka bo nie widząc parametrów silnika i dpfa nie wiem co kiedy się wypali i czy skończyła sie regeneracja. Ostatnio mi mechanik mówił że min 20 min, gdzie indziej że 100 km. Równa jazda to tylko autostarda ale teraz te głupie samochody utrzymuja małe obroty silnika czyli lepiej no na 4 biegu jechać wolniej ale dać mu wysokie obroty 2500-3000????

Właśnie - jak wyskakuje komunikat kontynuuj jazdę to zgaśnie po ok OK 25km gdy mi nic nie przeszkadza. ALe np ducato jak mi wyskoczyła lampka to wystarczyło 15km. Fakt że rocznzikowo trochę starszy. W sharanie nie mam takich cyrków ale moze dlatego ze jest dogrzewacz.
__________________
pozdrawiam

Marek

Ostatnio edytowane przez marsosno ; 12-10-2022 o 08:46
marsosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2022, 13:40   #28
marsosno
ford::beginner
 
Avatar marsosno
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Koło
Model: ford turneo custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Jeszcze jedno - jest jakiś aktualny programik na pokazanie dpfa? to co instaluje niestety u mnie nie działa...

Bump:
__________________
pozdrawiam

Marek
marsosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 13:47   #29
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Doapalnie następuje już przy obrotach 1000 rpm (jedynka na obromotomierzu)

Nie trzeba nic robić, żadnych specjlanych tras, dopalań itp. Przeczytajcie w instrukcji zamiast słuchać jakichś niedoedukowanych mietków z internetu. Wszystko się dzieje automatycznie. Mam fordzika od 7 lat, przeważnie używany na ktrótkie trasy 8-16km. Jedyne co robię, to jak dopalanie się załączy to staram się nie wyłączyć silnika - jak dojadę na parking, a auto nadal dopala dpf, to czekam parę minut aż skończy się dopalać. (na biegu jałowym też dopalnie ma miejsce - wtedy komputer sam pdwyższa obroty). Jak nie mogę czekać, bo mi się spieszy, to też nic takiego się nie dzieje, dopalanie się wykona następnym razem.
Zresztą dopalanie może się uruchomić dopiero po kilkuset km, więc nawet jak zrobicie jakąś dłuższą trasę, to nie oznacza że proces się uruchomi. Czasem i 700km mija między kolejnymi procesami dopalania. Cały proces doapalania trwa około 7-8 minut, w mieście to się da zauważyć, na trasie, gdzie przez długi czas jedzie się równym tempem to nie ma opcji żeby w ogóle zauważyć, że ten proces ma miejsce.

jak auto się domaga wymiany oleju należy to zrobić i to nie jest niczyja wina, tylko przemyślany i monitorowany proces. Nie ma się nad czym rozwodzić. To wynika z konstrukcji samochodu i tego nie przeskoczymy. Gdyby auto nie maiło takiego zabezpieczenia, to pewnie wystąpiły by ciężkie problemy z silnikiem

nie ma co kombinować, tylko jeździć.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 19-10-2022 o 13:54
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 14:03   #30
marsosno
ford::beginner
 
Avatar marsosno
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Koło
Model: ford turneo custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

LZA - czyli FORD to jedno wielkie G...
samochód ma jeździć a kierowca nie powinien sie interesować poza wyminą oleju i filtrów.
Jak pisałem wcześniej w sharanie podobny rocznik nie ma takich cyrków. A o fordach że tak się dzieje wiem już od kilku znajomych co niestety kupili forda. Mowa o nowych z salony a nie używki z cofanym licznikiem.

W Turneo niestety nic nie pokazuje. Jedynie po dłuższym czasie pokazuje - kontynuuj jazdę. Ale to może jest raz na tydzień albo dłużej. Wymiana oleju owszem ale nie po pół roku i 15 tys km. Z winy dostawania sie ropy do komory silnika . Podobno to wina przerwania regeneracji.

ALE JAK JA MOM WIEDZIEĆ ŻE SIE REGENERUJE???? Żadna kontrolka sienie zapala.
Jeszcze jedno - gowniany silnik nie jest wstanie dobrze się nagrzać przez co problem z regeneracją.
__________________
pozdrawiam

Marek
marsosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.