Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2019, 20:21   #1
birdysez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2019
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1994
Postów: 3
Domyślnie 2,5TD nie gasnie

Witam, sprawa jest taka ze mój ford po odpaleniu działa normalnie ale pali się kontrolka silnika auto nie ma mocy. po wyłączeniu kluczykiem auto nie gaśnie pali pracuje jeszcze jakieś 10 sekund, udało mi się tez zaobserwować ze jak go wyłącze kluczykiem i dodam gazu to gaśnie od razu. Na forum doczytałem ze to może być zawór start stop, ale jak odłącze te okrogłą wtyczke za pompą to odrazu gasnie czyli wydaje mi sie ze to cos z elektryką natomiast jak odłącze wtyczkę przy stacyjce to tak jak był go kluczykiem chciał zgasić pracuje 10 sekund. Moze wiecie gdzie szukać rozwiązania problemu? znajomy mechanik powiedział ze to moze byc stacyjka moze ktoś wie jak zewrzeć styki od stacyjki na krótko zeby sprawdzić czy stacyjka jest sprawna?

birdysez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 21:32   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: 2,5TD nie gasnie

W 1994 roku była zmiana modelu z Mk4 (DY) na Mk5 (EY) i w systemie wtryskowym Lucas EPIC który ty masz, nastąpiły spore zmiany. Jaki masz model?

Po co chcesz sprawdzać stacyjkę, skoro działa - wg tego co opisujesz - prawidłowo?
Rozłączenie dużej wielopinowej wtyczki na pompie powoduje między innymi odłączenie połączenia z czujnikiem położenia wałka pompy, czyli brak synchronizacji z wałem korbowym, odłączenie siłowników dawki wtrysku i przyspieszenia wtrysku i innych elementów. Pompa przestaje pracować, nie podaje paliwa i silnik gaśnie.

Twój problem to prawie na pewno uszkodzony twornik zaworu start-stop, od tego zawsze warto zacząć, bo wymiana jest prosta i niedroga. Ale właśnie w modelu Mk4 i Mk5 są różne tworniki, niezamienne, a sam zawór pracuje w innym systemie - w modelu Mk4 zasilany jest stałym napięciem, w modelu Mk5 sygnałem modulowanym PWM.
Zajrzyj do wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i spokojnie, ze zrozumieniem, spróbuj zaznajomić się ze szczegółowo opisanym problemem naprawy zaworu start-stop (zwłaszcza post #5).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-06-2019 o 10:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 13:38   #3
birdysez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2019
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1994
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2,5TD nie gasnie

Rozumiem i spróbuje go wymienić przy najblizszym czasie, tylko czy trzeba bedzie potem jakos pompe odpowietrzać? a druga sprawa to jaki ten twornik bedzie pasował bo model to mk4 ale nie ma pewnoci ze nie było wymiany silnika do sie to ustalic po tabliczce znamionowej z pompy?
https://zapodaj.net/images/8c00598742a41.jpg
birdysez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 15:52   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: 2,5TD nie gasnie

Z tego co się orientuję pompa LUCAS EPIC DSA 947 to pompa 1991-1994 do modelu Mk4 o mocy 85 i 100KM. Czyli twornik ten grubszy, wcześniejszy jest potrzebny.

Oryginalny, fabryczny silnik ma numer taki jak końcówka VIN-u, łatwo sprawdzić czy był wymieniany.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 16:37   #5
birdysez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2019
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1994
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2,5TD nie gasnie

ok dzięki, postaram się znaleźć take ustrojstwo, bo jak na razie widzę nie ma tego za wiele w sklepach i spróbuje wymienić
birdysez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.