Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2017, 15:58   #1
Zbila
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2017
Model: Custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Konieczna wymiana oleju

Po niecałych 14tys. od ostatniej wymiany w moim customie 2.0 130KM wyskoczył komunikat "Konieczna wymiana oleju". Czym może być to spowodowane? W jaki sposób komputer oblicza sobie moment wymiany? Czy jest możliwe aby trochę częstsze przejazdy w cyklu miejskim spowodowały szybszy termin wymiany oleju? Moment wyświetlenia wypadł w momencie gdy muszę wyjechać zagranicę i nie ma szans na wymianę od ręki w ASO. Czy możliwe jest przejechania kolejnych 5tys. bez ryzyka, że np. zatrzyma się w związku z tym komunikatem?

Zbila jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 21:50   #2
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Proponuję przekręcić kluczyk, jak pojawi się komunikat wcisnąć gaz i hamulec do oporu i trzymać aż zniknie.
__________________
S-MAX 2007>2010>2015
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 10:10   #3
oszolomWRC
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2017
Skąd: Opole
Model: Focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Cytat:
Napisał Zbila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po niecałych 14tys. od ostatniej wymiany w moim customie 2.0 130KM wyskoczył komunikat "Konieczna wymiana oleju". Czym może być to spowodowane? W jaki sposób komputer oblicza sobie moment wymiany? Czy jest możliwe aby trochę częstsze przejazdy w cyklu miejskim spowodowały szybszy termin wymiany oleju? Moment wyświetlenia wypadł w momencie gdy muszę wyjechać zagranicę i nie ma szans na wymianę od ręki w ASO. Czy możliwe jest przejechania kolejnych 5tys. bez ryzyka, że np. zatrzyma się w związku z tym komunikatem?
Podjedź do najbliższego ASO - była akcja serwisowa na te Customy. Powinni Ci pomóc
__________________
Autoryzowany Dealer Forda BCH Chwaliński
skaczmarczyk@chwalinski.com.pl
tel. 606 202 577 Dobre oferty i rabaty Zapraszam
oszolomWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 20:55   #4
oltom2
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Krosno
Model: transit custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Cytat:
Napisał oszolomWRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podjedź do najbliższego ASO - była akcja serwisowa na te Customy. Powinni Ci pomóc
Witam.Posiadam Forda transita customa 2.0 170km automat od grudnia 2017 więc ma 4miesiące i przejechane 4200.
Po przejechaniu 3900km wyskoczyło okienko "wymień niedługo olej silnika" zadzwoniłem na serwis i powiedzieli że ja pojawi się że "wymień olej" mam umówić się na serwisową gwarancyjną wymiane silnika i wgranie nowego oprogramowania więc tak zrobiłem,dziś na serwisie usłyszałem że oprogramowanie jest aktualne olej wymienią ale za olej muszę zapłacić sam (jakieś nieporozumienie) bo niby auto jeździ na krótkich dystansach.Szkoda że jak kupowałem nikt nie powiedział że auto musi jeździć tylko na długich dystansach bo tak się będzie działo wtedy mój wybór padł by na inny samochód od konkurencji.Na forum angielskim transita custom jest to problem znany i tam piszą że wszyscy mają to robione na gwarancji bez żadnych kosztów.Do forda Polska dzwoniłem 3godziny bez rezultatu cały czas zajęte.Proszę o poradę.Pozdrawiam.
oltom2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 09:35   #5
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Podepnę się pod temat. W firmie mamy 3 Transity, kupione jako nowe w listopadzie zeszłego roku. W dwóch po przejechaniu 18000 km zapaliły się kontrolki o koniecznej wymianie oleju. Oba samochodu jeździły w różnych warunkach. Jeden choć pokonywał dziennie w jedną stronę ponad 60km, to jednak często stał w korkach, ale takie warunki trwały górna przez ok 3000 km, reszta głównie trasy. Drugi z kolei jeździ głównie w trasach.
Podjechałem do serwisu, pierwsze co usłyszałem, to że zależy to od tego, jak się jeździ, ale przy okazji Pan z serwisu od razu dodał, że trzeba przyjechać na wymianę oleju i przeprogramowanie ECU (czyli mają od razu gotowe rozwiązanie) w ramach gwarancji. Gdy zacząłem wnikać w szczegóły przyczyn, ciągle słyszałem, że to wina jeżdżenia na krótkich dystansach co już stawało się irytujące, bo wiem jak jeżdżą nasze samochody, a nawet mogę to wykazać (zamontowane GPS-y).
Mam teraz spory problem, bo planowałem wymiany oleju najpóźniej po roku lub po przejechaniu ok 25 tys. km, więc jeden samochód jeździ mi obecnie za granicą (w UK, właśnie próbujemy się dowiedzieć, co na to angielski serwis Forda), drugi jutro miał wyjeżdżać do Danii i jest lipa, bo wg Forda "nieznaczna różnica zależna od stylu jazdy", to kuźwa 65% planowanego przebiegu, a to już bezczelne wprowadzanie klientów w błąd.
W poniedziałek umawiam się na naprawę gwarancyjną, będę informował jak to się skończy. Jeżeli ktoś miał podobne przygody, to będę wdzięczny za informacje jak sprawa została załatwiona przez serwis i z jaką skutecznością.
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 11:36   #6
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Ja mam custom z 2018 i mi powiedzieli ze pierwsza wymiana po 2 latach lub 60kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 11:54   #7
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Speed1211 a jaki masz obecnie przebieg? U Ciebie też pojawił się komunikat o koniecznej wymianie oleju, czy nie?
Też miałem chyba takie wytyczne, skupiłem się na przebiegu i pamiętam, że było to 60kkm. Mam gdzieś te dane w ofercie. W każdym bądź razie sam założyłem, że olej będziemy wymieniać co roku lub przy przebiegu mniej więcej 25kkm, bo te zalecenia producenta to jakiś kosmos... Ponieważ samochody wyjeżdżają mi często za granicę i jeżdżą tam po kilka miesięcy, to jak przekroczymy nieco nasze założenia, to przynajmniej miałbym spokojną głowę, że do warunków określonych przez producenta jeszcze daleko i nie będą podważać mi gwarancji w razie nie dotrzymania terminów wymian.
Jak się jednak okazuje, nawet dwukrotne zmniejszenie czasu i przebiegu wymian oleju względem zalecanych przez producenta nie daje mi pewności, że nie będę miał "awarii" i nieplanowanych wizyt w serwisie, co jak wyślę samochód do pracy, szczególnie za granicę jest dla mnie problemem...
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 11:59   #8
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Przebieg to dopiero 300 km wiedz nic więcej nie mogę powiedzieć ale 60kkm to przesada. W bmw e60 mam też co 30kkm a robie co 15-18kkm. Nie zaszkodzi mu a wymiana co 60kkm to tylko chwyt dla firm aby utrzymać niskie koszta exploatacji a po gwarancji i tak mają to w ... nosie co się dzieje z silnikiem.
Samochód mam od zeszłego tygodnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 09:52   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

a porównałeś może, ile tego oleju wchodzi do Transita, a ile do bmw?
Przegląd serwisowy Transita co 60 kkm lub 2 lata, wcześniej zostaniesz wezwny na przegląd/wymiane oleju. Będzie to wynikiem jego zużycia, po 20, 30 lub 40 tyś km, w zależności od stylu jazdy.
Do wymiany jest 11 litrów oleju, więc proszę nie porównuj jego eksploatacji do aut z zbiornikami 4-5 litrowymi.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 15:28   #10
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Z ostatnich wieści... oddałem Transita do serwisu Forda w Bielsku-Białej i wymieniono olej oraz przeprogramowano ECU tak, aby móc na bieżąco sprawdzać poziom zapchania się DPF-u oraz ręcznie uruchamiać jego wypalanie. Wszystko zrobiono w ramach reklamacji. Polecam atakować serwisy, jeżeli macie z tym problem, bo zaczynają nieźle kręcić i wymigiwać się od tego na różne sposoby. Ewidentnie nie ogarnęli jeszcze tej technologii i aż boję się myśleć, jak długo pojeżdżę do kolejnej awarii...
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.