Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 17:07   #1
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Samochód posiada wadliwie zaprojektowane odpływy wody z podszybia w konsekwencji czego woda spływa na komorę filtra powietrza. Komora nie jest hermetyczna i zalewa filtr powietrza.
Mój samochód stał przez noc, były opady deszczu następnie jechałem w deszczu 300km, w pewnym momencie zauważyłem nieznaczny spadek mocy, coś jakby jechać pod wiatr, myślałem że tak wieje jedna Po chwili całkowity spadek mocy, komunikat usterka silnika, jechałem na parking wyłączyłem silnik i szczęście, że miałem skaner w samochodzie. Dwa błędy doładowania, myślę co jest filtr ma 8tys więc sprawdzam czy ok, patrzę na obudowie z tyłu pełno wody, otwieram puszkę a tam filtr już zdeformowany tak że pociągło go do góry.
Wyjąłem filtr i był tak mokry że woda lala się jak z gąbki.

Niestety auto już po gwarancji więc poradziłem sobie samemu. Dziś dzwonie do dealers czy przypadkiem nie ominęła mnie akcja serwisowa, ponoć nie było, była nie serwisówa tylko jakaś inna "Bcośtam cośatam" i do tyczy tego nadwozia ale innego silnika! Montują jakiś deflektor, czyli w jednym aucie woda może lecieć na filtr w innym nie. Dzwoniłem w tej sprawie do Ford Polska i usłyszałem tyle - samochód po gwarancji , dziekujemy.
Wobec powyższego proszę osoby które mają taki problem o kontakt. Ford miał wiedzę o usterce jednak zataił takie informacje.

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG2154.jpg (92.1 KB, 465 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG2157.jpg (97.6 KB, 466 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG2158.jpg (101.5 KB, 421 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG2155.jpg (97.2 KB, 379 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG2156.jpg (97.9 KB, 254 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez piotrekbb ; 17-01-2019 o 17:27
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 17:21   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Szczęście w nieszczęściu, że miałeś ze sobą skaner błędów i sczytanie ich naprowadziło cię na przyczynę kłopotów.
A tak to - laweta, warsztat, koszty - finansowa mocna wpadka.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 17:23   #3
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Patrzę na YT i jednak są inni którym woda leje się do filtra...
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 19:09   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] _ko
Cytat:
Napisał piotrekbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety auto już po gwarancji więc poradziłem sobie samemu. Dziś dzwonie do dealers czy przypadkiem nie ominęła mnie akcja serwisowa, ponoć nie było, była nie serwisówa tylko jakaś inna "Bcośtam cośatam" i do tyczy tego nadwozia ale innego silnika! Montują jakiś deflektor, czyli w jednym aucie woda może lecieć na filtr w innym nie. Dzwoniłem w tej sprawie do Ford Polska i usłyszałem tyle - samochód po gwarancji , dziekujemy.
Wobec powyższego proszę osoby które mają taki problem o kontakt. Ford miał wiedzę o usterce jednak zataił takie informacje.
Zacytowany kolega już zgłaszał ten problem, z tego co pamiętam właśnie on twierdził że była wspomniana akcja serwisowa z której korzystał.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 19:31   #5
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] _ko


Zacytowany kolega już zgłaszał ten problem, z tego co pamiętam właśnie on twierdził że była wspomniana akcja serwisowa z której korzystał.
Ford twierdzi, że dla mojego numeru VIN akcji nie ma. Dlatego szukam osób które miały coś modyfikowane w ramach akcji serwisowych i podobnych, jedynie na tej podstawie będę mógł dochodzić naprawy mojego samochodu.
Zapraszam również innych, którym woda leje się na filtr, ponieważ w przypadku braku naprawy pozwę Ford Polska.
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 19:58   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] _ko wspominał, nie wiem czy nie w temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W moim z 2015 żadnej takiej akcji nie miałem, Łukasz coś wspominała w tym temacie, jego transit jest z 2014.

Wracając do tematu to mi strasznie woda lała po stronie lewej i lało po obudowie sterownika, wiec włożyłem tam wycieraczkę z pod nóg. A po stronie prawej gdzieś ta woda też leci, bo w dolnej komorze silnika nad kołem prawym widać jak sie gromadzi... Jutro w ciągu dnia sprawdzę filtr i ewentualnie też zabezpieczę

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 17-01-2019 o 20:21
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 20:04   #7
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Również mam 2015, ponoć były akcje ale nie dla wszystkich...
A tak to wygląda...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG2165.jpg (98.8 KB, 406 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez piotrekbb ; 17-01-2019 o 20:09
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 20:11   #8
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Rozumiem, że masz MK8 z silnikiem 2.2, może było dla nowych 2.0.
U mnie na pewno sami sprawdzali wtryski przy okazji wymuszonego serwisu olejowego, jeden wymienili na gwarancji. Mogli by wszystkie bo podobno z początkowej produkcji miały jakąś wadę i dlatego to sprawdzanie.

Na to odprowadzenie wody to sam patrzyłem ale pod takim kątem, że jak się zapcha odpływ to niezła wanna się tworzy a zamarzając to lodowisko.
Czy to chodzi na pewno o odpływy z podszybia czy o te z kratek wlotu powietrza do nagrzewnicy?
Mój jeździł w deszczu ale na razie nic się nie przytrafiło.

Ostatnio edytowane przez BSN ; 21-01-2019 o 20:14
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 20:16   #9
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Tak mam 2.2 woda leci gdzieś z podszybia, odpływy mam drożne bo spływa również bocznymi rynnami.

Ostatnio edytowane przez piotrekbb ; 17-01-2019 o 20:21
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 20:23   #10
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Jak pisałem sprawdzają wtryskiwacze ale to chyba nie w ramach akcji a zaleceń Forda przy serwisie olejowym.
Jutro napiszę jak to wygląda w MK8 z silnikiem 2.0, mam wrażenie, że są jakieś wężyki odprowadzające wodę ale nie jestem pewien.

Ostatnio edytowane przez BSN ; 21-01-2019 o 20:15 Powód: Usunięcie niepotrzebnego wpisu.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.