Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2017, 17:02   #101
sztacha
ford::average
 
Avatar sztacha
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Skąd: Z miasta Łodzi się pochodzi
Model: Ford CMAX II
Silnik: TDCi 2,0 TDCI 115PS Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 144
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc zapytam tutaj.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że nie działają mi światła doświetlania zakrętów. Gdyby spaliła się żarówka, przynajmniej druga strona by działała, a trudno przypuszczać, że na raz poleciały obie żarówki.
Sądzę, że jest to kwestia programowa. Może podczas serwisu opcja ta została wyłączona.
Proszę o radę, jak przywrócić działanie doświetlania zakrętów, gdzie tę opcję się włącza i wyłącza?
U mnie doświetlanie zakrętów działa tylko jak włacznik mam na pozycji właczonych świateł. Ogólnie mam opcje skandynawską więc włacznik jest cały czas w pozycji 0 i doświetlanie wtedy nie działa

sztacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 08:46   #102
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Przy okazji braku świateł doświetlania zakrętów zauważyłem też, że przestał działać sygnał niezapiętych pasów kierowcy i pasażera. Czyżby miało to jakiś związek? Przejrzałem instrukcję obsługi w poszukiwaniu właściwego bezpiecznika (może się spalił?) jednak nie ma tam takiej informacji. Wie ktoś może który to bezpiecznik i w której skrzynce (są trzy) za to odpowiada?
Doświetlanie sprawdzałem przy różnych pozycjach przełącznika świateł. Zawsze miałem ustawione na "auto" i wszystko działało jak trzeba.
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 10-11-2017 o 07:25
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 18:21   #103
Piciu1991
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Skoki
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 40
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Witam. Mam takie pytanie czy światła skandynawskie da się jakoś włączyć z poziomu komputera pokładowego czy tylko komputerem diagnostycznym ponieważ mam auto z Belgii i ta funkcja nie jest włączona. Pozdrawiam
Piciu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2017, 15:51   #104
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Ja te światła wyłączałem w ASO. Wgrali mi nowy soft - pewnie nie chcą, albo nie potrafią zmienić ustawień, więc wywalają "stary" i wgrywają taki jaki jest potrzebny. Koszt 140 zł.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 12:46   #105
Kedar13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Dolny Śląsk / Lubin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Odgrzeję trochę temat bo mam pytanie do osób, które zakładały światła dzienne w miejsce przeciwmgielnych. W jaki sposób udało się wam ściągnąć tą czarną zaślepkę? Przymierzam się do zmiany tych świateł i nijak nie mogłem jej podważyć. Jest ciasno spasowana i ciężko między nią a zderzak coś wcisnąć, żeby nie porysować.
Kedar13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 13:11   #106
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Jakąkolwiek kartą (kredytową) można podważyć. Taka karta często lepiej się sprawdza niż "dedykowane" narzędzia.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 13:22   #107
Kedar13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Dolny Śląsk / Lubin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Ok, to będę próbował. Może jeszcze ktoś podpowie jakiś sposób...
Kedar13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 17:57   #108
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Tu film OSRAM: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja zleciłem montaż fachowcowi, który zdjął zderzak, ale wówczas nie mogłem znaleźć żadnej informacji jak zdjąć te osłony i facet bał się zaryzykować.

Bump: Na filmie jak w poście wyżej widać, że zamontowany element jest niejako cofnięty w głąb tej czarnej zaślepki, tak że między lampą a nią jest spora szpara - tak ok. 1 cm. Podobno tak też jest w nowych autach z oryginalnymi przeciwmgłowymi. Wolałbym, żeby tej szpary nie było bo wygląda to tak jak gdyby element był z innego auta. Ponieważ wg filmu na YT zdemontowanie zaślepki jest proste myślę czy nie podłożyć jakiś dystansów i wysunąć lampy do przodu, mógłbym to zrobić sam. Tylko jeden problem - czy ta szpara nie jest przypadkiem do chłodzenia halogenów. W czasie jazdy działa to jak lejek i łapie powietrze. Czy grzeją się lampy firmy OSRAM, raczej nie powinny bo to LEDY. Może ktoś ma jakieś doświadczenia lub wiedzę w tym temacie.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 07:40   #109
Kedar13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Dolny Śląsk / Lubin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Ten film już wcześniej widziałem, tylko że nie widać na nim jak dokładnie ta zaślepka jest na początku podważona. A jak już uda się to zrobić, to później jak widać już łatwo jest ją ściągnąć. Tak jak kolega wcześniej napisał trzeba będzie spróbować jakimś cienkim, sztywnym kawałkiem plastiku, może uda się go tam wcisnąć.
Też mam taką szparę i faktycznie niezbyt dobrze to wygląda. Przy ewentualnej wymianie świateł też myślałem coś podłożyć żeby ją trochę zmniejszyć. Jeśli boisz się o grzanie lamp, to zawsze można zostawić kilka milimetrów luzu.
Ewentualnie zastanawiam się nad tymi światłami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], albo tymi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] żeby zamontować je tak jak tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Może ma ktoś takie i mógłby napisać jak się sprawdzają.
Kedar13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 09:03   #110
Mi_Sta
ford::beginner
 
Avatar Mi_Sta
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 13-03-2018
Skąd: Leżajsk
Model: Ford C-Max II
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: światła do jazy dziennej LED

Witam,
Ja niedawno zamontowałem sobie światła DRL (dedykowane Magneti Marelli) w miejsce halogenów.
Dostęp od spodu z kanału lub podnośnika - należy zdemontować osłonę pod zderzakiem i wówczas od środka jest dostęp do lamp/zaślepek, które mocowane są na cztery wpusty - wypychamy je na zewnątrz i cała zaślepka, czy całe mocowanie lampy (jak są) wychodzi na zewnątrz.
Koszt lamp 167 PLN, robocizna własna - jedno popołudnie, pozdr.... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 035a.jpg (69.8 KB, 193 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 036a.jpg (67.3 KB, 131 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 038a.jpg (74.8 KB, 130 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 039a.jpg (91.2 KB, 128 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Mi_Sta ; 21-08-2018 o 06:49
Mi_Sta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.