Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2018, 09:50   #11
camre
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2010
Model: mondeo mk2
Silnik: 2l 16v
Rocznik: 1997
Postów: 19
Domyślnie Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

A po mojemu to czujnik obecnosci wody w filtrze

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

camre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 12:56   #12
program01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

Cytat:
Napisał camre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po mojemu to czujnik obecnosci wody w filtrze
Kolego, ropa pływa po wodzie i w takim filtrze woda zbiera się w dolnej jego części. Dlatego też w części filtrów są korki do upuszczania wody i zanieczyszczeń właśnie w dolnych ich częściach. W przypadku obudowy filtra paliwa do 1.8TDCi (Delphi) też jest taki korek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zatem czujniki obecności wody są montowane w dolnych częściach filtra.
program01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 19:33   #13
camre
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2010
Model: mondeo mk2
Silnik: 2l 16v
Rocznik: 1997
Postów: 19
Domyślnie Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

Jakoś mi umknęło położenie tej grzałki. wybaczcie.
Ale w jednym moim sprzęcie, zamiast kurka na dole filtra mam wlasnie czujnik obecności wody.
Swoją drogą, jeżeli ktoś juz się tym interesuje, jest jakis sposób żeby sprawdzić czy to działa? Może zwarcie któregoś czujnika temp, zeby komp myślał, że już zima?

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
camre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 12:51   #14
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

A jak pomyśli, w lato zima przy pluz 300 stopni, icoś tam zamiesz, to aby odkręcić może trochę kosztować.

Kiedyś zachciało mi się umyć silnik i komorę silnika karczerem, bez żadnego zabezpieczenia, to naprawa kosztowała z perypetiami okoł 3 tys, to była Laguna benzynowa.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 20:35   #15
program01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 14
Exclamation Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

Pany i panewki! Zagadka jest rozwiązana!
Nauka potrzebuje ofiar i tak też się stało. Okazuje się, że jest to grzałka. Ten metalowy element widoczny w pokrywce skrywa pod sobą termostat. Ta metalowa pokrywka jest zaciśniętym kapslem pod którym skrywa się tłok z małym popychaczem w komorze wypełnionej olejem napędowym. Gdy robi się za ciepło, rozszerzalność cieczy wypycha tłoczek powodując rozwarcie się obwodu elektrycznego złożonego z jednej blaszki nieruchomej i drugiej ruchomej sprężystej. Jak można zauważyć na niżej załączonym zdjęciu, filtry te mają wadę fabryczną ponieważ styki zbytnio się nagrzewają i dochodzi do nadtopienia graniczącego ze stykiem plastiku, który to z kolei skutecznie nie pozwala na zamknięcie obwodu elektrycznego i tym samym grzanie paliwa. Zatem jeżeli chcecie sprawdzić swoją grzałkę musicie schłodzić pokrywkę filtra paliwa i sprawdzić przejście miernikiem rezystancji - powinno być bliskie 0. Koleś z allegro 3 razy przysyłał mi "nowe" obudowy z demontażu, aż mu w końcu odpuściłem. Zatem jeżeli ktoś potrzebuje sprawnej grzałki to trzeba iść do ASO po całkowicie nową obudowę filtra. Chyba, że macie pomysły z jakiego innego silnika można zapożyczyć filtr tak aby pasowały króćce i miał grzanie. Model do testów ma króćce fi zewnętrzne 8 i 10mm (kolejno wejście, wyjście).
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180830_205933.jpg (94.8 KB, 59 wyświetleń)
program01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 21:21   #16
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

Pisałem na początku, że to grzałka.
Opisałeś to fachowo, ale i tak mądrzejsi Ci nie uwierza, bo dla nich to wykrywacz wody,lub jeszcze innych substancji.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 21:29   #17
program01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Do czego służy złącze elektryczne na filtrze paliwa w 1.8TDCi

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem na początku, że to grzałka.
Zwracam honor kolego. Miałeś rację.

Mi po prostu nie pasowało to, że w 3 obudowach jest dokładnie tak samo - brak przejścia w jakichkolwiek warunkach. A tu się okazało, że to musi być popularny problem. No nic, niech to pomoże innym w rozwiązywaniu swoich problemów.
program01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr , wtyczka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.