Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2010, 22:56   #1
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Witam użytkowników Focusa. Dotychczas poruszałem się 1,4 w benzynce, ale postanowiłem zmienić na 1,8 tdci i nie wiem czy nie popełniłem błędu.

Po kupnie przegapiłem fakt małej ilości paliwa (choć to może nie problem). Auto (sprowadzone z Francji i mogło mieć letnie paliwo) postało na mrozie i w między czasie dolałem mu 5l oleju. Ale po zapaleniu pochodził dwie minuty i zgasł. Teraz pali i gaśnie (od razu). Był gość z kompem i stwierdził, że przy zapalaniu dostaje bardzo wysokiego ciśnienia paliwa (100 Mpa) i dlatego komputer go odłącza. Twierdzi, że to wina czujnika ciśnienia paliwa. Ale ja ciągle boję się o te osławione wtryskiwacze i pompę wysokiego ciśnienia. Czy mam się przygotować na jakiś masakrycznie duży wydatek? Czy te dwie części tez mogły się uszkodzić?
Z góry dziękuję za pomoc i jakiekolwiek szczere odpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez marco1980 ; 08-12-2010 o 22:57
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:50   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Zalezy na jakiego mechanika trafisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ile zaplacisz zalezy od przyczyny i umiejetnosci mechanika do jej znalezienia. moze to zawor na szynie (powinien byc blad), moze zawor regulacji paliwa.
Poza tym moga to oczywiscie byc wtryski (ja tak raz mialem choc uwazam, ze czyszczenie by im pomoglo).
Aktualnie robie 1.8 tdci ktory kiepsko odpalal (portzebowal sie rozkrecic), ale jak odpalil to nie puszczal nawet dymka. Potem dzien przed przegladem zdechl po 30 sekundach pracy. Po odpowietrzeniu pojechal na przeglad i 2 dni pozniej zdechl na amen po 5 sekundach pracy. Dzisiaj bedzie czyszczenie zaworu regulacji paliwa i cisnienia szyny, zasilenie paliwem w zewnatrz i jak nie odpali to pomysly sie koncza. Pompa podaje, ale mizernie.
Dlatego wg mnie 1.8 tdci jest dla naprawde odwaznych ludzi. Po tym co sie z nimi namordowalem i ile ludzie maja problemow balbym sie tym znow jezdzic.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 23:32   #3
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Dzięki. Ja zawsze uważałem się za odważnego. A TDCI kupiłem dlatego, że mam zwyczaj zawsze lać dobre paliwo do baku. Więc mniemałem, że nic wielkiego mi nie grozi. A tu taki klops. Jeszcze nim nie przejechałem kilometra a auta jakbym nie miał. Najwyżej sprzedam na części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 08:42   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Paliwo tu ma akurat male znaczenie.
Ja odpalilem wczoraj to tdci...ale pompa grzechocze strasznie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 19:08   #5
tomeksobol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: tychowo
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

mogą byc wytarte wodziki w pompie i nie trzyma paliwa albo wałek pompy jest do wymiany wiec chyba musisz kupic pompe co do 1.8 tdci to nie nazekaj 3 lata bez zadnych napraw tylko olej filtry paliwo mam maly problem z rozrusznikiem ale juz jest ok a co do silnika jest super pracuje elegancko no a robie nim miesiecznie 3 tys 4 tys zalezy i mowie ci nie narzekam
tomeksobol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 20:57   #6
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Wiesz, tylko zastanawia mnie, czy możliwe aby pompa padła od jednorazowego braku paliwa (lub jego przymarznięcia). Bo tydzień temu auto było w ASO na sprawdzeniu przedsprzedażowym i była opinia: IGŁA.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 22:11   #7
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Cytat:
Napisał tomeksobol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mogą byc wytarte wodziki w pompie i nie trzyma paliwa albo wałek pompy jest do wymiany wiec chyba musisz kupic pompe co do 1.8 tdci to nie nazekaj 3 lata bez zadnych napraw tylko olej filtry paliwo mam maly problem z rozrusznikiem ale juz jest ok a co do silnika jest super pracuje elegancko no a robie nim miesiecznie 3 tys 4 tys zalezy i mowie ci nie narzekam
Wrzuc moze te zdjecia wodzikow i walka pompy, tak dla potomnych.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 22:14   #8
odinn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: lublin
Model: ford focus combi
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

witam
ja dzisiaj przeżyłem to samo ale w czasie jazdy
gdy temperatura trochę wzrosła to zgasiło mi silnik zapaliła się kontrolka świec i przez dziesięć minut nie palił
można było judłać nawet nie zacharchotał
dopiero jak przestygł chwilę albo przesuszył się to zapalił i jechał jak szatan

wieczorem po 12 godzinnym postoju ta sama sytuacja po 5 minutach jazdy
z pięc minut postał i zapalił


objawy ma takie jakby pompa nie dawała paliwa

ludzie pomóżcie radą mi i marco
mam 1.8 tdci
odinn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 08:50   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Jakby to byly wtryski to by zagdakal, albo przynajmniej wypluwal smrodek ropy przez wydech. Jezeli kreci i nic sie nie dzieje poza tym to z listy masz:
- czujnik walka
- czujnik walu
- zawor mierzacy paliw (wydaje mi sie, ze to jest powod)..

Sprawdz bledy i naprawiaj.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 22:44   #10
tomeksobol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: tychowo
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

jeszcze jedno co do fordów są one bardzo czule na zapowietrzenie ja kiedys swojego odpowietrzalem 2 i tez mi braklo paliwa gdy zatankowalem musialem wszystko odpowietrzyc bo za cholere nie odpalil i kolega mowil ze fordy sa czule na tym punkcie i lepiej ich nie zapowietrzac tylko pilnowac paliwa bo potem jest tak jek jest ze ciazko pali itd moze sprobuj go dobrze odpowitrzyc
tomeksobol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr , focus , gaśnie silnik , paliwa , strzał


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.