Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2010, 10:35   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Cytat:
Napisał tomeksobol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze jedno co do fordów są one bardzo czule na zapowietrzenie ja kiedys swojego odpowietrzalem 2 i tez mi braklo paliwa gdy zatankowalem musialem wszystko odpowietrzyc bo za cholere nie odpalil i kolega mowil ze fordy sa czule na tym punkcie i lepiej ich nie zapowietrzac tylko pilnowac paliwa bo potem jest tak jek jest ze ciazko pali itd moze sprobuj go dobrze odpowitrzyc
A ktore bez elektrycznej pomy nie sa? Kazdy diesel bez pompki trzeba odpowietrzac i do lacznie z pompa.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2010, 20:40   #12
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Cytat:
Napisał tomeksobol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze jedno co do fordów są one bardzo czule na zapowietrzenie ja kiedys swojego odpowietrzalem 2 i tez mi braklo paliwa gdy zatankowalem musialem wszystko odpowietrzyc bo za cholere nie odpalil i kolega mowil ze fordy sa czule na tym punkcie i lepiej ich nie zapowietrzac tylko pilnowac paliwa bo potem jest tak jek jest ze ciazko pali itd moze sprobuj go dobrze odpowitrzyc

Jeśli to będzie zapowietrzenie (bo na logikę to na to mi wygląda) to będzie super. Bo uniknę kosztów. Samo odpowietrzenie nie kosztuje dużo. Tak więc modlę się, aby to było tylko to. Względnie filtr.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 17:59   #13
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Wreszcie auto wyjeżdża od blacharza. Na początek spróbuję odpowietrzenia i wymiany filtra paliwa. Bo wg ostatnich informacji auto odpala i po 5-10 sekundach gaśnie. Tylko ciekawi mnie po co szwagier kazał kupić mi plak? Coś mam wątpliwości co do tej metody. Co o niej sądzicie? Szwagier jest pewny swego a ja nie do końca...

Ostatnio edytowane przez marco1980 ; 26-12-2010 o 20:23
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 16:47   #14
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

I po popryskaniu plakiem autko odpaliło. I chodzi, przyjemnie mrucząc.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 13:54   #15
andrevolvo56
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Witam. Mam problem z moim focusem tak jak wyżej było napisane, silnik zapala i po 2-3 sekundach gaśnie. Jest to diesel 1.8 tdci. Czy jest możliwość że to immobiliser?
andrevolvo56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 14:37   #16
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Nie. Immobiliser = nie kręci rozrusznik.
Spróbuj dodać gazu. Może tylko zapowietrza się.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 10:25   #17
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Re: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Temat troszkę stary, ale może ktoś pomoże... Miałem i mam podobny problem... Jakiś czas temu miałem resztki letniego paliwa które chciałem wyjeździć i potem wlać zimowego. Jak był na rezerwie i na dworze było trochę poniżej 0 to zaczęły się problemy. Focus odpalał i po chwili gasł. Potem odpalał za mniej więcej 3cim razem. Od razu dolałem zimowego paliwa i następnego dnia auto przy -8 odpaliło od razu i nie zgasło. Myślałem, że problemem było paliwo i że już po problemie. Jednak jakieś 10 godzin później, jak wyszedłem z pracy,problem powrócił. No i 2 dni później odpalił za pierwszym razem i zgasł do czego już byłem przyzwycajony, ale później nie odpalił już w ogóle... Przyciągnięty do garażu stał i odmarzał. Sprawdzony filtr paliwa, który był niedawno wymieniany nie pokazał niczego złego. Zalany paliwem i odpalany nie chciał zaskoczyć. Przewody ustnie było ciężko przedmuchać, ale kompresorem poszło w miarę dobrze. Jednak nadal nie odpalał. Dopiero odpalenie "na krótko" dało efekt - focus odpalił. Wchłonął od razu prawie 2 litry paliwa po czym przewód z butelki został wpięty do filtra. Auto odpaliło i po chwilowym przegazowaniu chodziło już jak należy. Problem znikł na jakiś miesiąc. Teraz znowu powrócił - już drugi dzień zdarzyło mi się, że auto odpaliło i zgasło po chwili. Komputer pokazywał mi, że paliwa jest jeszcze na jakieś 140km, więc o rezerwie jeszcze nie ma co myśleć. Przed chwilą dolałem 20 litrów paliwa i przejechałem kawałek z włożonym lejkiem z easy fuela. Ktoś wie może w czym może tkwić problem? I czy ewentualnie jest jakiś inny sposób odpowietrzania układu niż znowu ściąganie filtra i przedmuchiwanie wszystkiego? Jakiś konkretny poziom paliwa trzeba utrzymywać? Żona ma mondeo mk4 też 1,8tdci i u niej takiego problemu nie ma...
Dodam jeszcze, że wcześniej było słychać zasysanie powietrza w baku jak wkładałem lejek easy fuel, ale dzisiaj włożyłem go pierwszy raz od czasu przedmuchania kompresorem i nic nie było słychać.

Ostatnio edytowane przez offmarkus ; 22-01-2016 o 11:03
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 06:25   #18
Pawk1
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: FOCUS MK2 KOMBI
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

W pierwszej kolejności sprawdził bym pompe paliwa w zbiorniku cze nie padła..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pawk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 07:50   #19
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Przynajmniej tyle dobrze że nieistniejące rzeczy się tak szybko sprawdza...
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 09:34   #20
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Ponoć w tym aucie nie ma pompy w zbiorniku... Tak wyczytałem kiedyś na forum.
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr , focus , gaśnie silnik , paliwa , strzał


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.