Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2015, 09:41   #21
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

nie sprawdzałem właściwości ale myślę, że nie.

ogólnie z normą forda jest tak, że jest ciężka. tzn ciężko znaleźć pełnego syntetyka dla tej normy a obniżone HTHS to strzał w kolano, bo im niższy HTHS tym gorzej. Wysoki HTHS daje dobry film olejowy, smarowanie. Ale widocznie mamy takie magistrale olejowe że tak musi być. To warunkuje niestety pozostałe parametry silnika. A szkoda.

Widzę trend, że na forum coraz więcej Fok Mk1 ma problemy z pierścionkami - to jest właśnie żniwo zasiane 10-12 lat temu. Na syntetyku, te silniki by zrobiły melon Km. A tak, 200, 250 tys. km i silniki padają jak muchy.

a głupie seicento u mnie pod domem w pizzerii ma zrobione 450 tys. i tylko UPG raz była zrobiona. silniczek 1.1 mpi FIRE. dlaczego foki są gorsze, jeśli Zetec został opracowany przy współpracy z firmą Yamaha czyli japońską myślą technologiczną. szkoda.


Ostatnio edytowane przez Fulara ; 15-05-2015 o 09:50
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 10:04   #22
szydel87
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

No tak... kiepsko to wygląda... ale zastanawia mnie to czy jak 1.6 TDCi jest PSA to czy nie powinienem raczej lać oleju spełniającego normy PSA?
szydel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 10:08   #23
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

a jaka jest norma w PSA ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 10:19   #24
szydel87
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

Peugeot/Citroën Automobiles: B71 2290, B71 2297
szydel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 11:02   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

wiesz co, to jest zupełnie inna norma i nie spotkałem oleju spełniającego tą i tą normę - może słabo szukałem, ale to zupełnie różne oleje

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

który lać ? ja myślę, że ten, który jest w instrukcji obsługi

norma PSA jest chyba bardziej rygorystyczna z tego co widzę
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 11:04   #26
szydel87
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

no i tu mamy właśnie zagadkę na miarę forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy lać olej zgodny z normą producenta samochodu czy producenta silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szydel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 11:25   #27
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

ważny jest element HTHS

poniżej cytat

"Więc szanowni państwo mamy oleje podzielone na te które mają lepkość HTHS ograniczoną do 3.5 oraz oleje z HTHS minimum 3.3
Parametr HTHS mówi nam czy dany olej bardziej czy mniej podatny na zrywanie filmu olejowego w wysokich temperaturach.
Ten podział najwyraźniej akcentuje ACEA swoimi normami.

I tak oleje wg. ACEA A1/B1, A5/B5, ACEA C1 , C2 są ograniczone wedle parametru HTHS do max. 3.5
Oleje A3, A3,B3, A3/B4 ACEA C3, C4 muszą wykazywać HTHS minimum 3.5.
Pierwsze oleje z HTHS ograniczonym do 3.5 to tzw. oleje lekkobieżne, energooszczędne które najczęsciej mają zastosowanie w silnikach konstrukcji Japońskiej a obecnie coraz częsciej i w konstrukcjach Europejskich np. Fiat.

I ważna uwaga olejów lekkobieżnych w których HTHS jest ograniczony do 3.5 nie powinnos się stosować w aplikacjach w któych zaleca się leje o HTHS min. 3.5 np. A3, A3/B4 , głównie auta Niemieckie i pochodne choć to i też nie jest reguła.

Natomiast oleje z HTHS min. 3.5 można praktycznie stosować we wszystkiuch silnikach również w tych które wymagają olejów tzw. lekkobieżnych.

Czym się charakteryzuje olej lekkobieżny - dysponuje lepszą pompowalnością czyli przepływem oleju w takiej samej lepkosci, mniejszym tarciem wewnętrznym samego oleju dając lepszy tzw. performance silnika, mniejsze spalanie paliwa, często lepszą kulturę pracy oraz dysponując mniejszą wrażliwością na tzw. przepalenie w układzie smarowania. Olej ten wolniej się degraduje , lepiej odbiera ciepło i efektywniej smaruje wszelkie newralgiczne częsci silnika."


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

norma forda wymaga niskiego HTHS, z czegoś się to musi brać i tego się bym trzymał. o ile mniejszy\cieńszy film olejowy to wada, o tyle w wąskich kanalikach olejowych dochodzących do wałka rozrządu\panewek\tłoków to zaleta
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2015, 12:46   #28
szwarcuuu
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 10-02-2015
Skąd: Świebodzin
Model: Fosuc MK2 Lift Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI jaki olej i najlepsze filtry?

Cytat:
Napisał szydel87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jaki wybrałeś? kup lepiej 6 litrów.. układ smarowania ma 5.6 litra
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


hmm patrząc na dane na tej stronie to olej dobry wziąłem bo formule ale F czyli nowszy teoretycznie taki też doradził mi w serwisie w fordzie że w zupełności starczy. Ale patrząc też na te dane to są błędne i to sporo... Spalanie mam średnie zawsze 6.1-6.3 max a nie jeżdże wolno. I ta prędkość maksymalna to chyba na kamieniach była testowana bo u mnie na autostradzie wycisnął 210km/h patrząc dalej nie wiem czy wierzyć w te 5,6l najwyżej jak będzie za mało to podjadę litr dokupie tego samego i się wleje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szwarcuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr , olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.