Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2021, 17:56   #31
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samo zrzucenie sanek, zbieżności nie przestawi, za to przestawi geometrię.
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbieżność jest dalej dobra, ale kierownica skorygowała "błąd" sanek
(...)
nikt kto nie robi geometrii nie jest w stanie pojąć że po wymianie sprężyn zbieżność ulega zmianie
No i....?
Robiąc zbieżność w domyśle robi się przecież geometrię, czyli kąty także. Jakim trzeba być partaczem żeby nie spojrzeć na kąty przy ustawianiu "równoległości" kół?

Jedyne miejsce do regulacji przy ustawianiu to końcówki drążka, niczym innym tego nie wyreguluje.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba podaje przykłady ze swojego podwórka i okolic że tak ciągle pisze że trzeba robić zbieżność po grzebaniu w zawieszeniu i wiesza psy na polskiej mentalności kierowników i mechaników.

W moich kręgach nikomu do głowy nie przyszłoby nie zrobić geometrii po dłubaniu w zawiasie. Zwłaszcza że było wyjęte wszystko, i nie ma nawet cienia szansy na to że wahacze, kolumny są identyczne ze starymi.


Ostatnio edytowane przez Antej ; 29-05-2021 o 18:01
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 18:01   #32
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,358
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiąc zbieżność w domyśle robi się przecież geometrię czyli kąty także.
nie, zbieżność to zbieżność i w zakres jej nie wchodzi geometria, natomiast w zakres geometrii wchodzi zbiezność.


Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli drążki nie były odpinane, to zbieżność się nie przestawi,
jak odepnę i zapnę z powrotem tez się nie przestawi. Warunek - nie może być ruszana maglownica i kręcone końcówki
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 18:03   #33
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Nie widziałem jeszcze takiej SKP gdzie przy założeniu czujników na koła i spoziomowaniu podnośnika, facet nie spojrzałby na kąty kół.

Nie zrobi kątów, to będzie cięło opony. Tak samo jak przy zbieżności.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 29-05-2021 o 18:06
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 18:07   #34
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,358
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Och, na szybko w warsztacie to ustawiają zwykłym drążkiem i pomiar odległości felg za osią i przed osią na zasadzie, ze z przodu ma być 2-3mm szerzej lub węziej niż tyłu przedniej osi.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 18:11   #35
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na szybko w warsztacie
trzy różne warsztaty, z którymi mam znajomości, każdy twierdził że trzeba jechać na SKP (jeden ma swoją) po wymianie "tylko" kolumn.
O sankach i wahaczach nawet jeszcze nie wspominałem.

'Na szybko" to mi zrobili żebym mógł się przejechać do domu i umówić termin i obie strony transakcji wiedziały że jest to tylko chwilowe.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwykłym drążkiem i pomiar odległości felg
tak to ja 20 lat temu w garażu robiłem po wymianie końcówek drążka i było to w prywatnym aucie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 18:19   #36
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,358
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak to ja 20 lat temu w garażu robiłem
i tak robią do dzisiaj co poniektórzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 18:37   #37
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widziałem jeszcze takiej SKP gdzie przy założeniu czujników na koła i spoziomowaniu podnośnika, facet nie spojrzałby na kąty kół.

Nie zrobi kątów, to będzie cięło opony. Tak samo jak przy zbieżności.
a ja mam 22 lata prawo jazdy i nie miałem nigdy podpiętego czujnika spalin w moich prywatnych autach a mam ich kilka. więc, przez około 60 przeglądów.

lipa. a jak diagnosta chciał ustawić światła to spierdol**ł reflektor. i kazał w serwisie wymienić.

przegląd to jest wielka lipa

Bump:
Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Och, na szybko w warsztacie to ustawiają zwykłym drążkiem i pomiar odległości felg za osią i przed osią na zasadzie, ze z przodu ma być 2-3mm szerzej lub węziej niż tyłu przedniej osi.
chłopie to są w 78 roku na poziomie żuka

powiedz mi, co mi da, że zmierze oponę / koło z przódu i z tyłu obręczy

mogę mieć pięknie zbieżność a kierownica ? przestawisz na wieloklinie ?

a co z kątem wyprzedzenia zwrotnicy ? kąt pochylenia kół ?

stan umysłu...... chyba wyjade faktycznie do szwajcarii.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 19:45   #38
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Widzę że się komuś na wspominki zebrało, tylko co to wnosi do tematu, jakiegokolwiek?

Czekałem na wyjaśnienia od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co dodatkowo przy zbieżności (dla ścisłości, pełnej geometrii, bo tylko takich fachowców od zbieżności znam) trzeba ustawić po zrzuceniu sanek.

I poza wspomnieniami o Żuku i przechwałkami co kto komu włożył i gdzie przez 22lata posiadania praFka niczego nie przeczytałem.

Słusznie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał, kąty trzeba wyregulować po ruszeniu sanek.
Oczywiście tylko końcówkami drążka, o czym doskonale wiedziałem.
W cywilizowanych SKP też o tym wiedzą i na to patrzą przy ustawianiu kierownicy "na wprost" i ustawianiu zbieżności kół.

Wniosek, jeśli da się zrobić kąty to nie ma sensu ponownie regulować sanek, są ustawione poprawnie.


U mnie pomogła zamiana kół na przedniej osi lewa z prawą.
Byłem jeszcze raz przegonić auto.
Jednak coś tam ścięło w oponach i było już dla mnie wyczuwalne.
Opory toczenia mam małe, auta nie ściąga, drżenia od złej zbieżności nie ma.
Ręczny nie miał nic do tego, regulowałem go ponownie w czasie próby.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 07:31   #39
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wymiana gum stabilizatora

Cytat:
Napisał kovalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz zastanawiam się czy nie wymienić w ciemno gum stabilizatora. Z tego co widziałem, to jest tam kiepski dostęp i chyba bez opuszczania "sanek" się nie obejdzie. Ktoś wymieniał te gumy i da się to zrobić w miarę prosto?
gumy da się wymienić bez opuszczania sanek. Niemniej jest to mordercza walka, bardzo przydają się ściski do nakładania obejmy na gumę. Bardzo mało miejsca, ledwo ręka wchodzi, ale się da.
gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2023, 22:51   #40
pafels
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-06-2023
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3.5
Silnik: 2.0 tdci 150
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Gumy stabilizatora tył

Cześć, stoję przed wymianą gum tylnego stabilizatora. Wg VIN wychodzi, że gumy mają średnicę wewnątrz 17mm. Sam drążek ma średnicę 21,5mm. Znalazłem w internecie zdjęcie drążka bez gum i widać, że w miejscu na gumy są delikatne podcięcia. Niestety nie znalazłem informacji, czy podcięcia te są na tyle głębokie, że w ich miejscu drążek ma średnicę 17mm. Czy ktoś przerabiał już ten temat? Samochód to Focus mk3 polift 2.0tdci kombi
pafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.