Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2010, 12:46   #11
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

tajest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

m.

m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 13:44   #12
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Tam jest wiecej przewodow. Z tego co widzialem to chyba ze 4.
A czy ktos testowal czy jest reakcja na zamkniecie zamka (jakims srubokretem) przy otwartej klapie?
Dajcie znac, bo to sporo wyjasnia
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 17:54   #13
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam jest wiecej przewodow. Z tego co widzialem to chyba ze 4.
Coraz bardziej skomplikowane. Dawniej wystarczyła wciskająca się kostka i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: W mondeo z 98 r kostka się wyrobiła i złożyłem papierek na kosteczkę tworząc dodatkową brakującą przestrzeń. Zakleiłem taśmą aby się trzymało i ruleezzzz (2 minuty roboty)a dzisiaj to se pan do ASO jedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: (robię to jak greegi mówi, więc opiszę) Właśnie patrzyłem na to. Podzielę to na 2 części. Dolna i górna.
Dolna przy zderzaku. Zwykły hak jak w większości aut, nie ma żadnych kabli, nic, ma trzymać drzwi po zatrzaśnięciu się. Sztywna, nie ruchoma.
Górna w klapie bagażnika, taki czarny "prawie" prostokącik. Jest tam ruchomy hak który po napotkaniu oporu chowa się i zatrzaskuje. Próbowałem to zrobić śrubokrętem (zastępował dolną część). Po zatrzaśnięciu się, lampki zgasły. Potem starałem ruszyć tym ruchomym haczykiem tak aby nie przekroczyć momentu zatrzaśnięcia się. Słychać było takie tykanie tuż przed zatrzaśnięciem. To tykanie to pewnie mały przełącznik, który jest poruszany przez ruszający się hak. Albo masz ten przełącznik w środku tego wystającego prostokącika zwalony albo element haku jest już tak wytarty że nie popycha przełącznika (sprawdź czy słychać takie ciche tykanie, bo to jest moment gaszenia lampek, jak nie ma tykania to coś w środku tej czarnej "puszki" jest uszkodzone, prawdopodobnie wyrobione). Inny wariant to uszkodzone kable w miejscu gdzie przechodzą przez gumowy "rurociąg" między klapą a kabiną auta. Choć obstawiam wersję pierwszą coś w czarnej puszce przy klapie może być uszkodzone.

Jedna zasadnicza rzecz czy przypadkiem wersje przed i po facelift się nie różnią liczbą kabli ( 2 lub 4 przewody).

Ostatnio edytowane przez slavco ; 08-09-2010 o 18:29
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 19:13   #14
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Dzieki za testy.
Biore sie wiec za zdejmowanie plastikow z kalpy i dobiore sie do zamka.
Przynajmniej mam pewnosc, ze gdzie szukac przyczyny.

A jak nie dam rady, to tylko ASO pozostaje ;(
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 08:18   #15
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam jest wiecej przewodow. Z tego co widzialem to chyba ze 4.
Przepraszam, masy nie policzyłem, tylko sygnałowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mea culpa.

Pzdr.
m.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 18:37   #16
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za testy.
Biore sie wiec za zdejmowanie plastikow z kalpy i dobiore sie do zamka.
Przynajmniej mam pewnosc, ze gdzie szukac przyczyny.
Daj znać jak przebiegła operacja na "otwartym zamku" hihi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 16:39   #17
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać jak przebiegła operacja na "otwartym zamku" hihi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc....
Jest już po problemie. Zdjąłem tylną plastikową maskownicę, wykręciłem zamek i dobrałem się do mikrostyku.
No więc sprawa wygląda tak jak przetestowaliście. Zamknięcie klapy na zamek (drugie zatrzaśnięcie) powoduje wciśnięcie mikrostyku. Ślizga się on po takiej plastikowej krzywce, która obraca się przy zatrzaskiwaniu zamka klapy. Samo zamknięcie klapy nie jest testowane. Cały mechanizm czujnika jest w zamku.

Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę podrzucić fotki, które zrobiłem podczas operacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 18:46   #18
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest już po problemie.
A panowie w ASO niech się byczą... mamy forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 19:18   #19
Toma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę podrzucić fotki, które zrobiłem podczas operacji
Ja poproszę o fotki. Jak na razie muszę "mocniej" trzasnąć klapą, aby wszystko było ok. Przy lżejszym trzaśnięciu klapa się blokuje (tzn jest poprawnie zamknięta), ale czujnik dalej pokazuje że jest otwarta i świeci się lampka w bagażniku, więc pewnie za jakiś czas też mnie czeka zabawa z rozebraniem tego ustrojstwa...
Toma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 11:24   #20
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia tylnej klapy i oświetlenie bagażnika

Choć temat trochę przygasł to ruszę go ......... wczoraj miałem otwartą klapę dłuższy czas i okazało się że po jakimś czasie zgasła kontrolna lampka bagażnika .?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ale po ponownym zamknięciu klapy wszystko wróciło do normy .To samo dzieje się z oświetleniem na nogi czy wyświetlaczem.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.