Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2019, 09:23   #21
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

To raczej nie jest normalne zachowanie hydrokinetyka. Kilka lat już jeżdżę ze skrzynią Aisin Warner am6 w innym samochodzie i zmiany biegów są nieodczuwalne. Czasem czuć delikatne szarpnięcie przy redukcji, ale to jest tak delikatne że raczej pomijalne (znacznie mniej to czuć niż przy redukcjach z manualem). Nie wiem jak ta fordowska skrzynia, ale takie zachowanie w skrzyniach AW zazwyczaj oznacza początek końca płyty zaworowej, ale to zdarza się najwcześniej po ok 200k i niewymienianu oleju.
Jeżeli takie mocne "walenie" zdarza się w nowej skrzyni, to ja bym to raczej zgłosił do ASO i nie przyjął bym argumentu że TTTM (który pewnie od razu pojawi się w pierwszych słowach). Ciekawe co na to powiedzą inni użytkownicy fordów z nową skrzynią A8?

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 19:15   #22
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Znalazłem wzmiankę o update'ie softu A8 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Apparently there’s a software update coming intended to address some of the otherwise-excellent eight-speed auto’s unusual behaviour. When parking it takes too long to engage reverse or drive – in fact, the first time I drove it I wondered if it was a dual-clutch ’box – though nothing is going to fix the rotary gear selector, which I dislike in everything. Gimme a proper stick any day!
Prawdopodobnie są świadomi problemów i dlatego focusy z A8 są chwilowo wstrzymane w produkcji.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 20:02   #23
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

dobrze wiedzieć, bo to jest drugi zarzut, który mam do tej skrzyni...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 07:17   #24
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

No i wątek rozkręcił się nie po mojej myśli. Wychodzi na to, że trzeba odpuścić temat focusa.
Pytanie co wybrać:
Koncern VW z suchym DSG - wymiana sprzęgieł przy ca 150 kkm
Opel z archaicznym hydrokinetykiem
Peugeot - automat fajny, ale stara buda
Kia z kosmicznym czasem oczekiwania
można by tak wymieniać w nieskończoność.
Mam wrażenie, że kompakt + automat to połączenie które jest traktowane po macoszemu.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 07:58   #25
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i wątek rozkręcił się nie po mojej myśli. Wychodzi na to, że trzeba odpuścić temat focusa.
Pytanie co wybrać:
Koncern VW z suchym DSG - wymiana sprzęgieł przy ca 150 kkm
Opel z archaicznym hydrokinetykiem
Peugeot - automat fajny, ale stara buda
Kia z kosmicznym czasem oczekiwania
można by tak wymieniać w nieskończoność.
Mam wrażenie, że kompakt + automat to połączenie które jest traktowane po macoszemu.

Jeśli automat byłby dla mnie warunkiem koniecznym, to brałbym w tym momencie Leona 2.0 TSI z mokrym DSG.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 08:18   #26
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Samo życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym jeszcze raz miał wybierać samochód z automatem to w przedziale 80-100 tys. rozważałbym ponownie Forda Focusa i KIA Ceed a w przedziale 100-150 Alfa Romeo Giulia i KIA ProCeed
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 08:22   #27
damiancd
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-02-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Niestety Leon to już 7 letnie auto, nowy ma się pojawić jakoś pod koniec roku... U mnie w okolicy nie ma żadnego Focusa z automatem na przejażdżkę, chyba trzeba będzie się wybrać do większego miasta...
damiancd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 08:56   #28
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Nie no kaman, DSG to jest okrutna szmira, gorsze były tylko skrzynie zautomatyzowane w PSA.

Co z tego, że DSG zmienia biegi szybko przy przyspieszaniu, jak miesza nimi i gubi się w normalnym użytkowaniu? Redukuje jak głupia, najczęściej o 2 biegi - a przy takiej redukcji cała jej dwusprzęgłowość idzie się paść, bo biegi są przez sprzęgła obsługiwane "co dwa" - czyli redukcja o 2 biegi powoduje konieczność zasprzęglenia na tym samym sprzęgle co aktualny bieg. Automat z aktualnego Focusa jest o niebo lepszy na co dzień. Robi dokładnie to, czego się od niej oczekuje, łatwo kontrolować redukcję o 1, 2 albo i 3 biegi, nie ma tego idiotycznego mieszania w kółko...

Ale żeby nie było tak kolorowo, jeszcze raz napiszę, że moja potrafi szarpnąć, mało poduszek nie zerwie. No i lag przy zmianie z D na R i z R na D.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:12   #29
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no kaman, DSG to jest okrutna szmira, gorsze były tylko skrzynie zautomatyzowane w PSA.

Co z tego, że DSG zmienia biegi szybko przy przyspieszaniu, jak miesza nimi i gubi się w normalnym użytkowaniu? Redukuje jak głupia, najczęściej o 2 biegi - a przy takiej redukcji cała jej dwusprzęgłowość idzie się paść, bo biegi są przez sprzęgła obsługiwane "co dwa" - czyli redukcja o 2 biegi powoduje konieczność zasprzęglenia na tym samym sprzęgle co aktualny bieg. Automat z aktualnego Focusa jest o niebo lepszy na co dzień. Robi dokładnie to, czego się od niej oczekuje, łatwo kontrolować redukcję o 1, 2 albo i 3 biegi, nie ma tego idiotycznego mieszania w kółko...

Co do powolnego zrzucania o 2 biegi - przejeździłem sporo kilometrów Octavią 3 RS TSI z DSG. Przy kickdownie zawsze zrzucała błyskawicznie biegi robiąc to w trybie dwusprzęgłowym, czyli między parzystymi a nieparzystymi biegami. Na drodze krajowej przy wyprzedzaniu było to zwykle zrzucenie z 6 na 3 i obroty na poziomie 4,5-6,5 tysiąca. Tak więc co do nerwowości pracy - zgoda. Rzekomego powolnego zrzucania 2 biegów w dół nie zaobserwowałem nigdy.

W Leonie 2.0 TSI jest teraz montowana 7-biegowa skrzynia, co daje większy wachlarz przełożeń i przez to jej użytkowanie powinno być nieco przyjemniejsze.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:14   #30
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzekomego powolnego zrzucania 2 biegów w dół nie zaobserwowałem nigdy.
dzieje się dość często np. przy wolnej jeździe w mieście, jak chcesz szybko wskoczyć na pas obok - wciskasz gaz, a auto zamiast wyskoczyć do przodu, właśnie zmienia biegi...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.