Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 16:56   #11
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Sprawdź przy podłączonym module HCM,czy nie ma zwarcia szyna CAN,ewentualnie ,czy któryś przewód CAN nie jest zwarty do plusa lub masy.
Rób to wszystko przy odłączonym akumulatorze.

__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 19:42   #12
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Sprawdziłem..magistrala czy z modułem czy bez ma przejście na mierniku i rezystancję ok 120om zwarcia do masy czy plusa brak na pinach z HS i masie jest ok 9V przy odłączeniu wtyczki z HCM wszystko wraca do normy jak tylko go podłącze odrazu wali błędami obstawiam że ten HCM jest uszkodzony zwrócę go i zamówię inny zobaczymy co będzie nic innego Mi do głowy nie przychodzi.
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 19:57   #13
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Jaki numer części ma ten HCM ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 05:03   #14
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Dzięki za odpowiedź..
Rozgryzłem już błąd źle liczyłem piny dolnego rzędu od 13-24 zamiast z prawej do lewej miałem na odwrót.

HCM wykryty widzi czujniki i testuje lampy pozostała teraz konfiguracja zapewne PSCM,HCM,IPC,BCM

Ledy miałem już dodane wcześniej i świecą prawidłowo czy wiesz co trzeba zmienić w konfiguracji by skręcały itp ?
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 13:53   #15
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Jeżeli chcesz to mogę podesłać Ci swoją konfigurację As-Build ( UCDS) z modułów. Miałem kilka dni temu dokładany moduł HCM i także wcześniej miałem zakodowane prawidłowo LED-y
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 17:27   #16
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Hej jeśli możesz to prześlij porównam sobie.

Ogólnie zauważyłem tak:
Jeśli przełącznik świateł nie znajduje się w pozycji ,,auto,, to wywala błędy w HCM LIN A i LIN B oraz ledy nie skręcają są statyczne testują się tylko przy uruchomieniu samochodu

Jeśli przełącznik jest w pozycji ,,auto,, ledy testują się,podczas jady skręcają razem z kierownicą i błędów nie ma ale jak na moje oko świecą wtedy bardzo wysoko.

Dodam że nie zamontowałem jeszcze lusterka z kamerą (posiadam już) ale konieczna wymiana szyby z tego co Mi wiadomo ono jest potrzebne do dynamiki,krótkie długie światła i szerokość wiązki.

Jeśli ktoś jest w stanie pomuc co do konfiguracji modułów oraz adaptacji czujników i HCM chętnie przyjmę każdą rade obliguje się później do utworzenia fotorelacji z montażu.
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 15:07   #17
web37
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-03-2010
Skąd: Katowice
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 Tdci 150=> 180km
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a w chwili obecnej masz kamerę (opcja automatycznych świateł drogowych) czy w aktualnej konfiguracji brak kamery ??
web37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 18:10   #18
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Aktualnie kamerę posiadam ale jeszcze nie zamontowaną ze względu na konieczność wymiany szyby

Przeszukuje internet w poszukiwaniu opcji do zmiany konfiguracji modułów ale ciężko jest znaleźć coś co dotyczy HCM widzę że u nas na forum albo nikt tego nie ogarnoł (sam) albo ciężko uzyskać konkretną pomoc mimo wszystko będę walczył dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 19:04   #19
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Na chłopski rozum , jeżeli nie masz zamontowanej kamery , która podaje HCM warunki na drodze , to moduł LED nie będzie prawidłowo działal.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 04:57   #20
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Montaż modułu Hcm

Hej przyznam Ci rację i jest to bynjmniej oczywiste.. ale pytanie jest o prawidłową konfigurację modułów do współpracy z lampami oraz modułami

Nigdzie nie umiem znaleźć za co odpowiadają bity w HCM oraz jak ustawić BCm do nowego przycisku świateł irytuje mnie błąd LIN A i LIN B w pozycji innej niż auto zapewne do tego nie jest wymagana kamera a prawidłowa konfiguracja.
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.