Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2007, 10:11   #1
DD
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-09-2005
Postów: 81
Domyślnie gdzie mozna kupić mocowanie ISOFIX ?

Czy ktoś wie gdzie mozna kupić mocowanie ISOFIX do Mondeo MKIII ?

DD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2007, 10:36   #2
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

Witam
Może ktoś przy okazji napisać co to jest":-) może przyda sie na przyszłość :-)
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2007, 10:45   #3
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie

Isofix to system mocowania w aucie fotelika dla dzieci. W skrócie polega to na tym że fotelik jest przytwierdzony bezpośrednio do punktów mocowania stanowiących integralną część karoserii. Potrzebny jest też do tego specjalny fotelik, który zostaje zablokowany w tych punktach. Przewaga tego rozwiązania polega na tym że fotelik jest bardzo stabilny w przeciwieństwie to typowych fotelików mocowanych do kanapy pasami bezpieczeństwa.
Foteliki z systemem Isofix są znacznie droższe od standardowych a jeśli chodzi o system Isofix w aucie to wydaje mi się, że nie ma takiego czegoś jak "dokupić mocowanie Isofix". Samochód albo posiada taki system albo nie. Zamówić można go przy zakupie nowego auta a jeśli masz auto z rynku wtórnego i nie jesteś pewien czy masz Isofix to poprostu podnieś siedzisko tylej kanapy i sprawdź czy są punkty mocowania fotelika.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2007, 10:48   #4
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

aha, już wiem o co chodzi:-) dzięki ;-)
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2007, 17:09   #5
Rom
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2007
Postów: 101
Domyślnie

Zgadza się nie da się dołożyć tzn da ale ja bym tego nie robił. Pracuje w firmie która produkuje siedziska samochodowe i na mocowanie ISOFIX jest specjalna norma prawna na podstawie której mocujemy do siedzisk takie mocowanie (mnóstwo testów itp). To jest połączenie bezpieczeństwa.
__________________
2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X
http://images.spritmonitor.de/445196_5.png
Rom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2009, 00:04   #6
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Unhappy przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Witam, szukajka nie dała mi satysfakcjonujących odpowiedzi, więc pozwalam sobie podnieść temat jeszcze raz.

Moja rodzina powiększyła się i mam 2 miesięczną córeczkę, moje Mondeo zdaje się być słabo przyjazne zamontowaniu fotelika bo:

1) z przodu nie da się wyłączyć poduszki (przynajmniej ani ja ani pan z ASO forda w GDA nie umieliśmy znaleźć wyłącznika

2) z tyłu pasy są na tyle krótkie, że ciężko włożyć fotelik.

Fotelik to bardzo popularne maxi cosi dla niemowlaków (do 9 czy 13 kg - już nie pamiętam).

Żeby było ciekawiej, w skodzie Octavii, niby aucie o klasę gorszym nie ma takich problemów... można wyłączyć poduchę z przodu, a długość pasa z tyłu jest w sam raz.

No i pytanie co robić, nie zawsze chcę jeździć Octavią.
Macie jakieś doświadczenia>? może są jakieś adaptery do pasów z tyłu, żeby były trochę dłuższe.?

p.s. nie piszcie że nasze systemy IPS nie włączają poduszki jak masa pasażera (obiektu) na siedzeniu jest poniżej iluś tam kg, bo nie bardzo temu ufam, tym bardziej że jest jak wół w instrukcji i na naklejkach żeby fotelika do przodu nie wstawiać.
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2009, 06:30   #7
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Z tego co się orientuję to w Mondeo nie ma ręcznego wyłączenia poduchy powietrznej- niestety (jak piszesz Skoda jest samochodem klasę niżej ale wypuszczonym na rynek parę lat później niż mondeo ), niestety Ford tego robiąc lifting nie ulepszył. Jest za to czujnik który powoduje że można przewozić dziecko gdy poducha się automatycznie wyłącza, a wyłącza się gdy jest w fotelu czujnik nacisku. Niestety nie wszystkie go mają. On ile pamiętam to do 9kg można obciążać fotel, później już poducha się załącza ale i tak ford zaleca wożenie dzieci z tylu nawet z tym zabezpieczeniem.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 12:12   #8
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Dzięki MAXIMUS,
tak jak pisałem, mam czujniki ale nie wierzę tego typu urządzeniom na tyle aby dziecko w foteliku posadzić na przednim siedzeniu. Tym bardziej że są znaczki żeby nie sadzać.


Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tym temacie w Mondeo?

Ja póki co wymyśliłem żeby zapinać fotelik trochę inaczej zapinać, w innej kolejnośi, czyli najpierw ten uchwyt boczny bliżej siebie, potem ten drugi boczny ale nie wpinać pasa w zatrzask, i potem ten z tyłu fotelika (za głową dziecka) i dopiero na koniec wpinać pas w zatrzask. Wtedy jakoś daje radę, ale wciąż jest trudniej niż zwykle - czyli w Octavii/ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 13:20   #9
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Ja korzystam z fotelika Tako Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i z przodu faktycznie dziecka nie wożę (3 miesiące)
Więc dziecko jeździ z tyłu z żona albo ze mną. co do pasów to wystarczają ale faktycznie nie ma rewelacji.
Ford stosuje system mocowania fotelika ISOFIX z tego co wiem napewno jest w Mondeo MK4 i Focusie 2 ale też mi się wydaje, że w MK3 coś takiego było - choć u mnie mimo niemal pełnego możliwego wyposażenia (bez ksenonów) tego nie ma ale może dlatego, że to przed lift 2002 wiec będę się skłaniał do pomysłu, że jest to opcja dodatkowa
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216

Ostatnio edytowane przez Pinki ; 28-06-2009 o 13:28
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 13:48   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

witam,ja czasem wożę moim MK3 bratanka w takim samym foteliku jak ty masz maxi cosi dla niemowlaków i bez problemu owijam pas wokół niego,tylko trzeba dobrze pas naciągnąć i jak zapniesz pas to fotelik ani nie drgnie,na foteliku masz naklejkę jak zakładać pas na fotelik jeżeli nie posiada się mocowań isofix.Spróbuj jeszcze raz założyć napewno się uda,no i zakładaj tyłem do kierunku jazdy.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.