Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2017, 12:58   #31
Ozi FSU
ford::amateur
 
Avatar Ozi FSU
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 23-03-2016
Skąd: Sulęcin
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.8TD

Auto poszło do mechanika i okazało się że przekaźnik od świec jest "walnięty" ponieważ świece grzeją 2s a kontrolka świeci się 8s.Pompa została ustawiona i wszystko działa.Teraz muszę tylko wymienić ten przekaźnik od świec i wszystko będzie działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziękuje za pomoc wszystko się przydało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
1.8 TD 90KM,małe co nie co
Ozi FSU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 16:35   #32
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.8TD

Oby, czas świecenia kontrolki zależy od temperatury silnika, nawet jak kontrolka zgaśnie to świece żarowe grzeją około 30 sekund, lub przestają grzać w momencie uruchomienia silnika, lub jeszcze dodatkowo samoczynnie włączają sie po uruchomieniu silnika na chwilę, aby dogrzać powietrze w cylindrze.

A jak świeca grzeje 2 sekundy to albo ma zwarcie wewnętrzne, a nawet nie zrobi się ciepła, a co dopiero grzanie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 18:59   #33
badyllek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2013
Skąd: Twardogóra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Ford Mondeo MK2, 1.8TD - Ciężko odpala

Witam, mam problem z odpalaniem zimnego samochodu.

Ford Mondeo MK2, 1.8TD, 2000r. Problemem jest to, że muszę nim kręcić ok. 10-15 sek aby odpalił a jak już odpali, to muszę go od razu wkręcić na 3tys obr i trzymać tak przez chwilę, bo inaczej zgaśnie. Podczas tego procesu obroty silnika falują.

Stawiałem na pompę wtryskową, już nawet przymierzałem się do zakupu i jej wymiany, ale może problem tkwi w paliwie, które się cofa?

Stąd pytania:
1. Czy mogę założyć zaworek zwrotny na przewód paliwowy? Tylko na którym odcinku? Silnik-pompa, czy pompa-zbiornik paliwa? Czy są jakieś wymogi odnośnie jego przepływu, itp?
2. Czytałem o przezroczystych wężach paliwa. Na którym odcinku mają być wymienione?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
badyllek
badyllek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 19:33   #34
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK2, 1.8TD - Ciężko odpala

Poszukaj był temat o zmianie oryginalnego filtra z pompką na filtr P838/1 i wywalić podgrzewacz . Świece żarowe do sprawdzenia w pierwszej kolejności.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2018, 18:09   #35
badyllek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2013
Skąd: Twardogóra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.8TD

Koledzy, są nowe aspekty w sprawie.
Samochód stał nieodpalany przez blisko tydzień. Musiałem aż 3-4 razy wcisnąć przycisk na pompie paliwa aż zrobi się twardy. Po tym zabiegu samochód odpalił na kilka sekund i zgasł. Wcisnąłem go ponownie aż zrobił się twardy, auto odpaliłem, ale musiałem utrzymywać obroty na poziomie 2-3 tys, bo inaczej by zgasł.

Moje pytania:
1. Czy to możliwe, że awarii uległa pompa paliwa gdzieś przy zbiorniku? Czy wtedy auto raczej w ogóle by nie pracowało?
2. Czy mogę prosić o dokładniejsze instrukcje na montaż filtra P838/1? Szukałem, nie wiele jest informacji.
3. Lekko cieknie z pompy wtryskowej, ale wadę tą odkryłem 3 lata temu, czy to może być przyczyna?
4. Czy istnieje jakiś patent, aby przenieść gruszkę z pompy do kabiny? Podpompowałbym sobie przed zapaleniem i gitara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Pozdrawiam i dziękuję.
badyllek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2018, 18:29   #36
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.8TD

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
http://chomikuj.pl/tvardy/Ford-diagn...4460986418.jpg
http://chomikuj.pl/tvardy/Ford-diagn...4460986421.jpg
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 04:41   #37
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.8TD

Cytat:
Napisał badyllek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby przenieść gruszkę z pompy do kabiny? Podpompowałbym sobie przed zapaleniem i gitara )
Załóż pompę elektryczną, a w kabinie wyłącznik.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.