Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Jaki felgi na zimę?
Stalowe R14 16 55.17%
Stalowe R15 6 20.69%
Aluminiowe R15 7 24.14%
Głosujących: 29. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2014, 09:42   #31
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

większość pisze i tak z teorii i legend zasłyszanych od znajomych, popatrzcie na polskich parkingach, te tak zwane letnie to półsliki naciągane 3 milimetry, zimówki trochę lepiej ale też nie zawsze, zwykle opony kilkuletnie lub starsze, gdzie tu porównywać do markowych wielosezonowych, znam raptem kilka osób co pilnują terminów i znają sie na oponach, zwykle to osoby co po prostu dużo jeżdżą i tyle ...

TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 08:32   #32
geralt18
ford::amateur
 
Avatar geralt18
 
Zarejestrowany: 02-07-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Hej.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Bardzo gorący temat się z tego zrobił.

Sam osobiście też bym kupił całoroczne (jeżdżę głównie po mieście, do pracy mam 10km).
Roczny przebieg to około 10tyś km, tak więc szału nie ma.
Wyszłoby znacznie taniej i bez ciągłego przekładania.
No ale jak dostałem letnie z nowym autem, to w sprzedaż nie chce mi się bawić.
Koszt zimówek to około 900zł będzie (ostatnio kupowałem żonie Dunlop Winter Sport 3d 185/65/R15).

Zgadzam się z opiniami, że te R15 wyglądają na malutkie w porównaniu do nadkoli.
Ale Ford w instrukcji dopuszcza wsadzenie tam 17 więc pewnie po to ten zapas.

Ktoś z was napisał, że ma założone 195/55/R15 na zimę. Co ciekawe w instrukcji oczywiście nie ma takiego rozmiaru, ale na drzwiach (ta nalepka z ciśnieniami opon) o dziwo jest. Więc jak to interpretować? Można? Bo rzeczywiście taka opcja wydawała by się pogodzeniem wyższego profilu z 14 i szerokiej opony jaką mogę na 15 wsadzić.

Ale jeszcze jedna kwestia mnie niepokoi (mojej wiedzy w tym temacie brak).
Jakie felgi kupić? Rozmiar R15, 4 śruby (bo tyle mam w alumach) ale są jeszcze jakieś dodatkowe rozmiary? Wartości? Bo jak przeglądam internet to jest jakiś rozstaw? I nie bardzo wiem co i jak.

I jeszcze jedna sprawa. W instrukcji piszą, że do montażu felg stalowych trzeba używać innych śrub (nie mogą to być śruby do montażu felg aluminiowych)? Czy to prawda? O co chodzi? Dlaczego śruby muszą być inne? No i gdzie kupić takie śruby? Wszystkie są identyczne czy też są jakieś rozmiary? (W instrukcji oczywiście nie znalazłem nic na ten temat).

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi

Ostatnio edytowane przez geralt18 ; 20-08-2014 o 08:36 Powód: literówki
geralt18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 09:03   #33
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam osobiście też bym kupił całoroczne (jeżdżę głównie po mieście, do pracy mam 10km).
Roczny przebieg to około 10tyś km, tak więc szału nie ma.
Wyszłoby znacznie taniej i bez ciągłego przekładania
Wcale nie. Wielosezony są droższe od opon letnich i latem się szybciej od nich zużywają, więc jeden komplet wielosezonów zużyjesz szybciej niż dwa komplety opon sezonowych i szybciej będziesz musiał kupić nowe.

Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś z was napisał, że ma założone 195/55/R15 na zimę. Co ciekawe w instrukcji oczywiście nie ma takiego rozmiaru, ale na drzwiach (ta nalepka z ciśnieniami opon) o dziwo jest. Więc jak to interpretować? Można? Bo rzeczywiście taka opcja wydawała by się pogodzeniem wyższego profilu z 14 i szerokiej opony jaką mogę na 15 wsadzić
Ale po co takie kombinacje? W czym niby 195/55 ma być lepsza od 185/65? Oprócz tego, że będzie znacznie droższa?

Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jeszcze jedna kwestia mnie niepokoi (mojej wiedzy w tym temacie brak).
Jakie felgi kupić? Rozmiar R15, 4 śruby (bo tyle mam w alumach) ale są jeszcze jakieś dodatkowe rozmiary? Wartości? Bo jak przeglądam internet to jest jakiś rozstaw? I nie bardzo wiem co i jak.

I jeszcze jedna sprawa. W instrukcji piszą, że do montażu felg stalowych trzeba używać innych śrub (nie mogą to być śruby do montażu felg aluminiowych)? Czy to prawda? O co chodzi? Dlaczego śruby muszą być inne? No i gdzie kupić takie śruby? Wszystkie są identyczne czy też są jakieś rozmiary? (W instrukcji oczywiście nie znalazłem nic na ten temat)
To pytania do sprzedawcy felg - podajesz markę, model i wersję samochodu i ci dobierze właściwe felgi, pierścienie centrujące i śruby (mogą być inne niż do stalówek, ale nie muszą - chodzi o kształt gniazda w feldze - stalówki najczęściej mają sferyczne, a alu stożkowe)
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 09:13   #34
geralt18
ford::amateur
 
Avatar geralt18
 
Zarejestrowany: 02-07-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Hej. Dzięki za odpowiedź.

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcale nie. Wielosezony są droższe od opon letnich i latem się szybciej od nich zużywają, więc jeden komplet wielosezonów zużyjesz szybciej niż dwa komplety opon sezonowych i szybciej będziesz musiał kupić nowe.
No nie będziemy się spierać. Całoroczne kupię pewnie za 1000-1200.
Dwa komplety to minimum 1600 i dwa razy w sezonie przekladanie opon - koszt 100zł. Tak więc nie ma o czym gadać.

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale po co takie kombinacje? W czym niby 195/55 ma być lepsza od 185/65? Oprócz tego, że będzie znacznie droższa?
Tutaj się chyba nie zrozumieliśmy. W instrukcji nie mam takiego rozmiaru jak podałeś. Jest 175/65 ale to na R14.
Rozmiar 195/55/R15 ma być lepszy od 195/50/R15 - profil troszkę wyższy na zimę. Takie wnioski wysnułem czytając wątek.
Choć w warunkach jakich jeżdzę to w sumie chyba się nie ma co przejmować, i na alumach móglbym przejeździć zimę też.
geralt18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 09:37   #35
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całoroczne kupię pewnie za 1000-1200.
Dwa komplety to minimum 1600 i dwa razy w sezonie przekladanie opon - koszt 100zł. Tak więc nie ma o czym gadać.
Ale te dwa komplety starczą ci na znacznie dłużej niż jeden komplet wielosezonów. Różnica w cenie wcale się ni e okaże taka duża, nawet uwzględniając koszt przekładek wyjdzie ci max. kilka-kilkanaście złotych miesięcznie. Dużo? A różnica w prowadzeniu i bezpieczeństwie jest znaczna i nie zawsze da się ją przełożyć wprost na pieniądze.

Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj się chyba nie zrozumieliśmy. W instrukcji nie mam takiego rozmiaru jak podałeś. Jest 175/65 ale to na R14
Sam napisałeś, że
Cytat:
Napisał geralt18
(ostatnio kupowałem żonie Dunlop Winter Sport 3d 185/65/R15)
Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmiar 195/55/R15 ma być lepszy od 195/50/R15
Lepszy - niewiele, za to droższy - sporo...

Cytat:
Napisał geralt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć w warunkach jakich jeżdzę to w sumie chyba się nie ma co przejmować, i na alumach móglbym przejeździć zimę też.
W każdych warunkach możesz na alumach przejeździć zimę
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 18:18   #36
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał TSRules Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
większość pisze i tak z teorii i legend zasłyszanych od znajomych, popatrzcie na polskich parkingach, te tak zwane letnie to półsliki naciągane 3 milimetry, zimówki trochę lepiej ale też nie zawsze, zwykle opony kilkuletnie lub starsze, gdzie tu porównywać do markowych wielosezonowych, znam raptem kilka osób co pilnują terminów i znają sie na oponach, zwykle to osoby co po prostu dużo jeżdżą i tyle ...

Dokładnie, ja następne opony biorę wielosezonówki, jeszcze nie spotkałem osoby która używa DOBREJ wielosezonówki i narzeka.

I pełno ludzi co jeżdżą na lysych oponkach, sam nie wiem jak tak sie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 18:23   #37
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze nie spotkałem osoby która używa DOBREJ wielosezonówki i narzeka
Oczywiście, bo większość z tych osób zdaje sobie sprawę z tego, że poszli na jakiś kompromis i mają odpowiednio niższe oczekiwania. Inna sprawa, ze tak naprawdę zdecydowana większość kierowców nie ma wystarczających umiejętności, zeby rzetelnie wychwycić różnice pomiędzy poszczególnymi oponami
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 21:16   #38
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

ja dodam że ostatnio u gumiarza sprawdzałem stan powietrza w oponkach i powiedział abym jak najszybciej zmienił te zimówki z tyłu (goodyear vector 4 seasons) tyle o specjalistach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 21:16   #39
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

OK, nic już nie piszę bo jałowo się robi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy robi tak jak mu wychodzi najlepiej.

Jedni dają się zwieść marketingowi , drudzy klnąc pod nosem spią spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał TSRules Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja dodam że ostatnio u gumiarza sprawdzałem stan powietrza w oponkach i powiedział abym jak najszybciej zmienił te zimówki z tyłu (goodyear vector 4 seasons) tyle o specjalistach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jeździłem firmowymi do gumiarza, to kiedyś byłem przy akcji jak facetowi założyli nie dość że na odwrót to jeszcze złą stroną na zewnątrz...

Także dodałem swoje o 'spejalistach' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 19:01   #40
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Co za gorący temat. Panowie to nie poranek w stacji newsowej, że trzeba wszystko podkręcać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opony całoroczne się nie opłacają bo mają wyższe opory toczenia i nie mają takich osiągów jak te przeznaczone na konkretny sezon i koniec .

Co do opinii do według badań zawsze konsumenci kierują się tym co specjaliści powiedzą, a jak to bywa gdzie lekarzy 3 tam 10 diagnoz i 100 leków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , opony , rozmiar felg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.