Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2018, 19:17   #11
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

W czterocylindrowym benzynowym 2 litrowym silniku montowanym w Fordzie Escape ciśnienie oleju przy 4000 rpm powinno się zawierać w granicach 3,8 - 5,6 bara. Z tą masą to moim zdaniem nie prawda, bo gdyby masa silnika była słaba, to nie kręciłby rozrusznik. Jak już pisałem, nie wiem jakie ciśnienie powinno być w Twoim silniku, ale porównując z tymi, jakie podałem, to jest małe. Ciekawe dlaczego nikt inny nie chce nic napisać na ten temat.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 19:25   #12
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Jeśli na silniku dobrze nie nagrzanym nie ma tego objawu tzn. nie zapala się kontrolka na wolnych obrotach, a problem pojawia się przy temperaturze optymalnej dla silnika to oznacza tylko kończące się panewki wału. Podejrzewam, że pompa oleju jest dobra.

Być może przy wymianie chłodnicy oleju do obiegu oleju dostały się jakieś zanieczyszczenia, które "porysowały" panewki.
Pompa oleju pompuje olej najpierw do filtra a później przez chłodnicę do obiegu smarowania. Ale to tylko spekulacje...

Ostatnio edytowane przez Krzysztoff ; 26-04-2018 o 19:30
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 19:57   #13
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

darmodziej No to faktycznie może być mało. Będę jeszcze w sieci szukał dokładnych danych dla tego silnika. Póki co nic nie znalazłem. Jak sądzisz - jest szansa, że np. w ASO będą dysponowali takimi informacjami, a jeżeli tak to się nimi ze mną podzielą?

Krzysztoff Powiem tak. Początkowo kontrolka faktycznie migała przy hamowaniu na wolnych z wyższych prędkości (jazda autostradą/ekspresówką), aczkolwiek od dłuższego czasu obserwuję to również w trakcie jazdy po mieście tzn. na krótkich odcinkach, gdzie silnik nie zawsze jest jeszcze nagrzany (kiedy dojeżdżam do skrzyżowania lub gdzieś powoli się toczę i hamuję na wolnych obrotach). Poobserwuję w takim razie w ciągu najbliższych dni jak się będzie zachowywał w pierwszych minutach jazdy np. po nocce, bo póki co to i tak większość warsztatów już majówką żyje i najwcześniej dopiero po niej coś więcej będą w stanie zdziałać.

Jak myślicie - jest sens szukać jeszcze jakiegoś innego warsztatu na pomiar i zobaczyć co u nich wyjdzie oraz jakie oni parametry mi podadzą (tzn. ile wg nich będą te wartości wynosiły + jaki im pomiar wyjdzie)?
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 06:25   #14
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Kto, jak kto, ale ASO powinno mieć wszystkie informacje o silniku i myślę, że powinni podać bez problemu. Powodem niskiego ciśnienia może być zużyty silnik (panewki itp) lub zużyta pompa oleju. Nie wiem, czy łatwo ją wymontować w tym silniku, żeby sprawdzić. A jaki masz olej? Można by spróbować wlać gęstszy.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 09:10   #15
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

W takim razie spróbuje się do nich odezwać i uzyskać takie info. Co do samego silnika to powiem tak - wszystko jest możliwe z racji tego, że był on w zeszłym roku wymieniany na silnik niewiadomego pochodzenia (tzn. z dużego szrotu, ale jednak). Generalnie przez pierwsze kilka tys. km. nie było z nim takich problemów, jedynie co to olej mi uciekał w większych ilościach i chciałem temu zapobiec - stąd wymiana oringów chłodnicy oleju, a następnie właśnie uszczelka pod samą pompą oleju. Wycieki ustały, natomiast zaczęła migać kontrolka.

Problem z panewkami nie brzmi zbyt dobrze, tylko czy gdyby to było to, to nie byłoby tego widać od razu tzn. od razu miałbym problem z kontrolką? Wtedy mógłbym nawet zwrócić silnik (miał kilkumiesięczną gwarancję od nich), a tak jak piszę - problem zaczął się właśnie po wymianie gum. Może mechanik coś źle poskręcał albo jakiś syf się dostał do pompy/chłodnicy oleju? Bo też nie wiem czy jest sens teraz jechać do innego warsztatu na sprawdzenie tego/ponowne rozebranie - tym bardziej, że musiałbym zapewne znowu nowe gumy zakładać (tj. kupować) jak mniemam. Sam dostęp do niej z tego co pamiętam nie jest jakiś bardzo trudny. Mechanik dość szybko i sprawnie zdemontował całą pompę (demontaż + ponowny montaż z wymianą uszczelki zajęły mu gdzieś z godzinę, oringi na chłodnicy oleju nawet szybciej zrobił).

Co do samego oleju to używam 10W40 cały czas tj. już jakieś 4 lata (poprzedni silnik również nim zalewałem, tylko tam faktycznie nigdy z motorem nie miałem problemów, nawet oleju nie musiałem dolewać pomiędzy wymianami, a miał ponad 300 tys. km nalatane).
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 10:17   #16
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Jak był taki dobry poprzedni silnik, to dlaczego wymieniałeś? Czasem mogło być tak, że ktoś zaaplikował do silnika jakiś środek, że chwilę silnik był ok, a teraz po wymianie oleju wyszło, jaka jest prawda.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 15:13   #17
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Wymieniałem, bo musiałem. Stary uległa awarii w trakcie jazdy i nie dało się go już naprawić (pęknięcia w bloku i głowicy), a że dobrze mi się Mondeuszem jeździ (no i też trochę w niego inwestowałem) nie chciałem się go pozbywać (na złom). Teraz (z perspektywy czasu) jak widzę ile jeszcze tematów po drodze wyskoczyło (czyt. dodatkowe koszta) to nie wiem czy bym się drugi raz tego podjął. Sporo kasy na to wszystko poszło, a ciągle coś jest nie tak, więc muszę dopiąć temat do końca, dlatego mam nadzieję, że to nie panewki tylko coś innego. Najgorsze jest to, że ok. 3 miesięcy walczyłem z tym tematem w warsztacie, który go remontował i jak widzisz nic, a po ostatniej wizycie w kolejnym powiedzieli aby masę sprawdzić i tyle.

Natomiast co do tego oleju to ja zaraz po wymianie silnika zalałem go 10w40 i zrobiłem "płukankę" (ok. 1000 km na rozruch), potem zlałem to i wraz z nowym filtrem ponownie zalałem 10w40 (właśnie szykuje mi się kolejna wymiana) i było dobrze (nie świeciła się kontrolka). Problem z nią pojawił się dopiero po ok. 4-5 tys przejechanych kilometrów, kiedy to chciałem jedynie usunąć wycieki (wymiana oringów chłodnicy oleju + uszczelka pod pompą), dlatego odnoszę wrażenie, że coś wtedy musiało pójść nie tak...
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 20:36   #18
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Ja bym się udał do fachowca, który zajmuje się remontami silników, a najlepiej specjalizującego się w silnikach Forda.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 10:06   #19
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Spróbuję kogoś takiego w przyszłym tygodniu poszukać, a póki co to w weekend trochę pojeździłem i przyjrzałem się wszystkiemu dokładnie. Jak się okazuje to na zimnym silniku kontrolka się nie zapala przy hamowaniu w ogóle (zarówno przy hamowaniu nożnym na luzie jak i na wbitym biegu), natomiast kiedy silnik się nagrzeje (w tym przypadku było to po kilkudziesięciu kilometrach szybszej jazdy drogą ekspresową) podczas hamowania nożnym na luzie się zapala, ale w przypadku hamowania nożnym kiedy wbity jest bieg już nie. Trochę mnie to zaciekawiło i testowałem to w różnych warunkach tj. hamowanie z mniejszych prędkości w mieście i większych poza nim. Za każdym razem było tak samo, czyli kontrolka zaczynała migać dopiero jak było hamowanie na jałowym, na wbitym biegu nie było z nią problemu (nie zapalała się w ogóle). Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, aczkolwiek zwróciłem na to uwagę.
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamowanie , kontrolka oleju , miga , mondeo mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.