Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2020, 19:18   #1
snajp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Od jakiegoś czasu mam problem z moją Kugą. Otóż po nocy gdy rano odpalam auto muszę go kręcić jakieś 3-4 sekundy. Po robocie po ośmiogodzinnym postoju objawy są podobne, aczkolwiek czasem pali od pierwszego strzała.
Robiłem już kilka razy test że po kilkugodzinnym postoju odpalałem go i zaraz gasiłem po kilku sekundach, i za drugim razem zawsze odpalał bez problemu.
Podejrzewam że to coś z paliwem, tak jakby gdzieś się zapowietrzał. Co o tym sądzicie?

snajp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 22:12   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

a to nie w kudze dw10c czujnik wypalał dziurę w pokrywie filtra paliwa?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 05:51   #3
snajp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Nie wiem czy mój silnik to dw10c ale dla uzupełnienia danych jest to silnik 136 konny.
Z początku myślałem że to rozrusznik, ale gdy chwilkę silnik pochodzi zawsze dobrze pali. Problem jest gdy auto postoi co najmniej kilka godzin.
snajp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 10:55   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Diesel to nie benzynowy, i palenie od strzałla, nie w każdym dieslu wystepuje, chyba że w lato, i nówka sztuka.

Jak już ma swoje lata, i przejechane sporo kilometrów, to kondycja silnika jest taka, jaka jest.
I wymagać od niego zapalania, jak myśli kierowca, nierealne.Oczywiście występują używane diesle co palą jedne szybciej, inne nie, ale to wszystko zależy od bardzo wielu czynników.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 15:51   #5
snajp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesel to nie benzynowy, i palenie od strzałla, nie w każdym dieslu wystepuje, chyba że w lato, i nówka sztuka.

Jak już ma swoje lata, i przejechane sporo kilometrów, to kondycja silnika jest taka, jaka jest.
I wymagać od niego zapalania, jak myśli kierowca, nierealne.Oczywiście występują używane diesle co palą jedne szybciej, inne nie, ale to wszystko zależy od bardzo wielu czynników.
Tylko problem występuje przy pierwszym uruchomieniu, gdy odpalam auto za drugim razem pali od razu. Tak więc ewidentnie jest coś nie tak.
snajp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 16:54   #6
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Taki problem, to nie problem.
Z motoryzacją chyba nie masz wiele wspólnego, po za przekręceniem kluczyka w stacyjce, i jazda do przodu.
Mało wiesz o zasadzie pracy silnika z zapłonem samoczynnym, bo wiedział byś jaka jest odpowiedż na Twój problem, a ja nie będę Cię uświadamiał, bo Forum nie jest od tego, tylko od porad technicznych i eksploatacji.

Oczywiście, nie każdy musi wszystko wiedzieć i znać sie na wszystkim.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 21:33   #7
snajp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki problem, to nie problem.
Z motoryzacją chyba nie masz wiele wspólnego, po za przekręceniem kluczyka w stacyjce, i jazda do przodu.
Mało wiesz o zasadzie pracy silnika z zapłonem samoczynnym, bo wiedział byś jaka jest odpowiedż na Twój problem, a ja nie będę Cię uświadamiał, bo Forum nie jest od tego, tylko od porad technicznych i eksploatacji.

Oczywiście, nie każdy musi wszystko wiedzieć i znać sie na wszystkim.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, i wcale nie muszę być. Ale jeśli wcześniej odpalał normalnie to oczywiste jest to że nie działa poprawnie. Może dla Ciebie to nie problem, ale dla mnie jest to usterka którą muszę usunąć.
A skoro wiesz w czym tkwi problem, a nie chcesz się tą wiedzą podzielić, tylko się wymądrzać, to chyba nie wiesz do czego służy forum, więc nie wiem po co jest Twój nic nie wniszący post? Chyba tylko do zaspokojenia własnego ego.
Po weekendzie oddaję auto do mechanika więc mam nadzieję że to naprawi, i obędzie się bez Twojej pomocy. Pozdrawiam i miłego weekendu.
snajp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 23:12   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Cytat:
Napisał snajp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jeśli wcześniej odpalał normalnie to oczywiste jest to że nie działa poprawnie....
Tak jak Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał (odrobinę niezbyt precyzyjnie...) - zapewne silnik DW10C (nie podał Kolega VIN, to nie można potwierdzić na 100%...) - no i standardowy problem w tych silnikach - na przykrywce filtra paliwa jest gniazdo i w nim wtyczka wiązki. Jest top PODGRZEWACZ PALIWA. Działa caly czas. Pozytywny skutek jego pracy jest tylko w zimie. Wiązka ma zbyt cienkie przewody i wtyczka się grzeje. W wyniku wysokiej temperatury w plastiku przykrywki wytwarzają się mikro szczeliny na konektorach wtyczki w przykrywce filtra paliwa i poprzez te mikroszczeliny jest zasysane do obudowy filtra paliwa powietrze. Na zassanie jakiejś zauważalnej ilości potrzebne są godziny.
Jak powietrze zgromadzi się w obudowie filtra paliwa, to trzeba dłuższą chwilę kręcić rozrusznikiem by pompa paliwa wyssała z obudowy filtra paliwa to powietrze. Jak już powietrze jest wyssane, to za drugim razem pali "na dotyk".

Jest to standardowy problem silników DW10C.

Zapewne pokrywka filtra paliwa do wymiany a wiązka z wtyczką podgrzewacza paliwa do naprawy.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 27-06-2020 o 23:15
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2020, 08:49   #9
snajp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał (odrobinę niezbyt precyzyjnie...) - zapewne silnik DW10C (nie podał Kolega VIN, to nie można potwierdzić na 100%...) - no i standardowy problem w tych silnikach - na przykrywce filtra paliwa jest gniazdo i w nim wtyczka wiązki. Jest top PODGRZEWACZ PALIWA. Działa caly czas. Pozytywny skutek jego pracy jest tylko w zimie. Wiązka ma zbyt cienkie przewody i wtyczka się grzeje. W wyniku wysokiej temperatury w plastiku przykrywki wytwarzają się mikro szczeliny na konektorach wtyczki w przykrywce filtra paliwa i poprzez te mikroszczeliny jest zasysane do obudowy filtra paliwa powietrze. Na zassanie jakiejś zauważalnej ilości potrzebne są godziny.
Jak powietrze zgromadzi się w obudowie filtra paliwa, to trzeba dłuższą chwilę kręcić rozrusznikiem by pompa paliwa wyssała z obudowy filtra paliwa to powietrze. Jak już powietrze jest wyssane, to za drugim razem pali "na dotyk".

Jest to standardowy problem silników DW10C.

Zapewne pokrywka filtra paliwa do wymiany a wiązka z wtyczką podgrzewacza paliwa do naprawy.
Dzięki za konkretną i wyczerpującą odpowiedź. A mój vin to WF0RXXGCDRAY47746
Pozdrawiam
snajp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2020, 08:53   #10
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Ciężko pali po kilku godzinach postoju

W pierwszej kolejności sprawdziłbym rozrusznik, z jaką prędkością kreci przy odpalaniu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.