Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2015, 14:43   #461
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Jeżeli ktoś chce to mam do oddania lampkę z czujnikami za koszt wysyłki.
Kupiłem ją kiedyś żeby wymontować z niej diody do oświetlenia submarine, nie montowałem jej więc nie wiem czy sprawna.

już nieaktualne, dwie osoby chętne się zgłosiły.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20151206_145811.jpg (93.3 KB, 137 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20151206_145829.jpg (93.3 KB, 131 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez totek2 ; 06-12-2015 o 22:08
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 09:41   #462
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał personiusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie jest takie czy są to czujniki oryginalne czy są to dokładne osobno z innym alarmem, bo jeśli tak to niestety z cobra to nie zadziała, muszą być czujniki te z lampki z innymi czujnikami czytałem na forum że nie działa, ale pewności nie mam gdyż ja kupiłem lampkę już z czujnikami, poszukaj na Allegro sobie lampki z czujnikami można za małe pieniądze dostać już z alarmem cobra w lampce.
lampkę z czujnikami mam dzięki uprzejmości kolegi z forum, więc pomyślałem aby uciąć przewody od istniejących czujek w słupku i podłączyć końcówki kabli do tych z lampki
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 09:48   #463
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał gomez.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lampkę z czujnikami mam dzięki uprzejmości kolegi z forum, więc pomyślałem aby uciąć przewody od istniejących czujek w słupku i podłączyć końcówki kabli do tych z lampki
Możesz zobaczyć czy to zadziała w ten sposób ale pamiętaj o odpowiedniej polaryzacji czujek daj znać czy się udało.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2015, 05:51   #464
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Koledzy poszukuje syreny alarmu do mondeo tej do bagażnika i moje pytanie wynika z tego gdyż posiadam już tą z podtrzymaniem. ta do bagażnika mimo wszystko jest wymagana? Jeśli tak czy z innych modeli forda podejdzie np taka?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jeśli ktoś poszukuje lampki do alarmu to posiadam taką lecz bez dyskretnego oświetlenia z tego powodu wymieniłem na taką z oświetleniem a tą dostałem niejako bonus bo kiedyś ułamałem w swojej uchwyty i zamówiłem używkę lecz w opisie nic nie było że jest z czujnikami do alarmu. Co prawda jeśli ktoś będzie chetny to najwcześniej będę mógł wysłać 22 grudnia bo przebywam poza granicami polski.

Ostatnio edytowane przez michalj1983 ; 09-12-2015 o 05:56 Powód: dopisek
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2015, 06:14   #465
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał michalj1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy poszukuje syreny alarmu do mondeo tej do bagażnika i moje pytanie wynika z tego gdyż posiadam już tą z podtrzymaniem. ta do bagażnika mimo wszystko jest wymagana? Jeśli tak czy z innych modeli forda podejdzie np taka?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jeśli ktoś poszukuje lampki do alarmu to posiadam taką lecz bez dyskretnego oświetlenia z tego powodu wymieniłem na taką z oświetleniem a tą dostałem niejako bonus bo kiedyś ułamałem w swojej uchwyty i zamówiłem używkę lecz w opisie nic nie było że jest z czujnikami do alarmu. Co prawda jeśli ktoś będzie chetny to najwcześniej będę mógł wysłać 22 grudnia bo przebywam poza granicami polski.
Witam generalnie to można dołożyć praktycznie zwykły najprostrzy klakson 12 volt uniwersalny i też spełni swoje zadanie.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2015, 11:37   #466
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał michalj1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy poszukuje syreny alarmu do mondeo tej do bagażnika i moje pytanie wynika z tego gdyż posiadam już tą z podtrzymaniem. ta do bagażnika mimo wszystko jest wymagana?
W centralnej konfiguracji pojazdu syrena z podtrzymaniem montowana w nadkolu jest częścią alarmu tatcham natomiast syrena montowana w bagażniku jest częścią alarmu perimeter.
Było wcześniej w tym wątku opisywane, że oba alarmy działają zamiennie, albo jeden albo drugi. Czyli wychodzi na to, że jak masz już syrenkę z podtrzymaniem, to nie ma sensu montować dodatkowej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 12:54   #467
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Panowie potrzebuje pomocy bo planowalem dołożenie alarmu z podtrzymaniem bateryjnym niestety brak wtyczki pod obudową akumulatora. W bagażniku posiadam pojedynczy kabelek pod klakson. Jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak dołożyć kable do tej syreny w nadkolu lewym przednim do MK4?
Wygląda że mam tylko kabelek do syreny w bagażniku, w podsufitce mam kabel do lampki z czujkami ale są tylko dwa kable i w sumie są dwie identyczne wtyczki ale w jednej na 100% jest za krótki kabel nie dostanie do lampki

Bump:
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W centralnej konfiguracji pojazdu syrena z podtrzymaniem montowana w nadkolu jest częścią alarmu tatcham natomiast syrena montowana w bagażniku jest częścią alarmu perimeter.
Było wcześniej w tym wątku opisywane, że oba alarmy działają zamiennie, albo jeden albo drugi. Czyli wychodzi na to, że jak masz już syrenkę z podtrzymaniem, to nie ma sensu montować dodatkowej.
o to chodzi że nie mam w ogóle alarmu dokladam go ale nie mam trąbki tylko ta z podtrzymaniem i dlatego jestem w kropce.

Ostatnio edytowane przez michalj1983 ; 20-12-2015 o 12:57 Powód: dodanie informacji
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 23:00   #468
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał michalj1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak dołożyć kable do tej syreny w nadkolu lewym przednim do MK4?
Schematy były umieszczane w tym wątku.

Cytat:
Napisał michalj1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o to chodzi że nie mam w ogóle alarmu dokladam go ale nie mam trąbki tylko ta z podtrzymaniem i dlatego jestem w kropce.
Jak masz instalację z tyłu, to kup głośniczek i zamontuj.
Wtyczka do czujników ruchu powinna być zielona i posiadać trzy kabelki.
Jak jej nie masz, to też będziesz musiał dorobić korzystając ze schematów.
Instalację do zamka maski masz pociągniętą?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 19:40   #469
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schematy były umieszczane w tym wątku.



Jak masz instalację z tyłu, to kup głośniczek i zamontuj.
Wtyczka do czujników ruchu powinna być zielona i posiadać trzy kabelki.
Jak jej nie masz, to też będziesz musiał dorobić korzystając ze schematów.
Instalację do zamka maski masz pociągniętą?
Do zamka maski mam i już zamek założony. W podsufitce są dwie wtyczki podobne do tej zielonej ale są czarne i z dwoma kablami nie z trzema. W bagażniku kabelek jest do trabki. Niestety kiepsko u mnie z czytaniem schematów elektrycznych.
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 20:04   #470
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Myślę, że powinieneś w końcu przeczytać ten temat dokładnie.

Jak ci zależy na aktywnym czujniku ruchu, to musisz nabyć wtyczkę zieloną i pociągnąć kabelki z GEMa pod schowkiem do lampki w podsufitce.
Ja np. kupiłem całą instalację podsufitki od Mondeo mk4 przedliftowego i wyplotłem tylko trzy potrzebne kabelki (czarno-biały, fioletowy i czerwono-szary) razem z zieloną wtyczką. Od drugiego końca wyciągnąłem piny z wtyczki,która powinna być wpięta w GEM (czarna z fioletowym środkiem) i instalację prawie miałem gotową. Musiałem tylko o ok. 50 cm przedłużyć kabelki bo S-Max ma dłuższą właśnie m/w o tyle instalację.

Możesz też uruchomić alarm bez czujnika ruchu. Musisz jednak kupić syrenkę, którą się montuje z tyłu. W pierwszym poście masz napisane, że pasują też od mk3 i jest ich kilka na aukcjach.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.